» »

Ob priklopu na LAN računalnik deluje počasneje

Ob priklopu na LAN računalnik deluje počasneje

andrej777 ::

Zdravo,

na domačem računalniku imam čuden problem. Že od novega mi v določenih programih dela izredno počasi. Exel, photoshop, word......itd. Dokumente odpira po pol minute in več. Računalnik sem dal nazaj na servis kjer so naredili test vseh možnih komponent in so rekli da je vse OK in da pri njih dela vredu. Ko se ga dobil nazaj je bila seveda situacija ista. Potem sem ugotovil da računalnik deluje normalno če izklopim LAN kabel. Kartica je integrirana zato sem dal v comp še eno staro LAN kartico in preko nje zadeva deluje isto. A to že 100% pomeni da je napaka programska ali je lahko tudi strojna??

Vmes sem tudi enkrat zamenjal antivirusni sistem (iz kasperskija na Aviro), če bi bil to problem pa je zadeva ista. Sistem sem spucal tudi z Tuneup Utility pa še vedno isto. Vem da mi ostanejo še anti spyware programi potem pa mi zmanjka idej.

Prosim za pomoč.

LP Andrej

andrej777 ::

Aja pozabil sem še dodati da imam na compu licenčno Visto Business in licenčne Office 2007

xsannyx ::

poizkusi formatirati cel trdi disk. pred tem pa naredi varnostno kopijo. Sicer pa počakaj da še kdo druk kaj bolj pametnega napiše- formatiranje je v skrajnih silah :D

darkolord ::

poizkusi formatirati cel trdi disk.
Formatiranje je približno tako, kot da bi porušil celo bajto, ker ti eno okno ne tesni dobro.

Potem sem ugotovil da računalnik deluje normalno če izklopim LAN kabel.
Poglej v Task Manager, če ti kakšen od procesov porablja veliko procesorskega časa, ko imaš LAN kabel priklopljen

andrej777 ::

Sem prečekiral task maneger pa ni nč pametnega vidt. Ko sem priklopil LAN se je aktivnost CPE malo dvignila in kakšnih 10s nihala med 1 in 10% potem pa se je spet umiril in kuril samo 2-3%.

Še zmeraj me zanima če je možno da je vseeno strojna napaka. Verjetno bom dal v kišto en star disk in gor naložu XP-je. pa bom vidu če pol dela OK ali isto zajbava.

dëych ::

Service pack 1 imaš nameščen?
Plata ima najnovejše driverje? verjetno je tukaj problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

andrej777 ::

Na servisu je namestil najnovejši servis pack. driverji za plato pa so kar defold od Viste. Nisem nč posebaj nalagal. Pa so lahko draiverji krivi tudi če preko ločene LAN kartice isto zajbava??

Spajky ::

zamenjaj kabl 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej777 ::

a bi lahko bilo res to ???

sedaj sem se spomnil še nečesa. Kabl od routerja do compa je dolc cca 80m !!! Ampak zraven tega compa je še en dosti slabši pa vseeno dela OK.

andrej777 ::

Zdele sem se spet mal špilal. Probal sem zamenjati kabel in je isto. Tud če na comp vežem samo 1m LAN kabla in Switch začne delati počasi. Pa ni povezave na net in nič. Samo switch povezan na comp in nič drugega.

McNato ::

Si zamenjal switch?

dëych ::

Zloadaj dol Ubuntu, pa zapeč na cd in bootaj live opcijo. Probaj, če bo kaj boljš.;)

DHCP ti laufa na routerju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

andrej777 ::

Si zamenjal switch?


Prej ga ni bilo in je bil comp vezan direkt na router. Za probo sem dal vmes switch in potem tudi samo switch na comp pa se ob priklopu vedno zgodi isto.

Kot sem že rekel bom očitno res dal notr en stra disk in na njega naloži XP-je. Če bo potem isto je strojna napaka, drugače pa nevem kje se bom lotil zadeve:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553369 (1638) Kroos
»

povezava lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
121532 (1350) butcher
»

Okužen MasterBoot-Bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
141647 (1383) AlesC
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201927 (1532) iNN
»

Povezava na net preko drugega compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7986 (890) Tomson

Več podobnih tem