» »

Schadenfreude Pie

Schadenfreude Pie

d0rK ::

Zdravo.

Zelim speci pito za katero recept sem nasel na internetu a ne poznam slovenskih ekvivalentov sestavin. Te so:

1 cup dark brown sugar
1 cup dark corn syrup
1/2 cup molasses
1/2 cup (1 stick) butter
1/2 cup semi-sweet chocolate chips or chunks
3 large eggs (I used brown eggs in keeping with the spirit of things, but white eggs are fine)
2 teaspoons cinnamon
1 splash Kahlua or other coffee liqueur
1 graham cracker pie crust (9 or 10 inches). Choose regular or chocolate graham cracker crust according to taste. Prodajajo kje pie crust?

Pozna torej kdo slovenske ekvivalente? Predvsem ne vem kje bi dobil molaso, temen koruzni sirup in Khaluo.

Hvala


  • zavarovalo slike: gzibret ()

bluefish ::

Verjetno ni čisto nujno, da vzameš Khaluo - pač nek kavni liker.
Temen koruzni sirup bi morda našel v kakem večjem nakupovalnem centru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dfajt ::

molasa je melasa,
Kahula je kavni liker, ki ga navsezadnje lahko pripraviš tudi sam (recept).
Koruzni sirup pa se da baje dobiti v trgovnini Kalček v Ljubljanskem BTC-ju (pa ne me za besedo držat).

Matek ::

Kahluo prodajajo v Leclercu, možno da tudi drugje, ker je navsezadnje en najbolj znanih kavnih likerjev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

d0rK ::

Odlično, hvala. Sem iskal po vecjih trgovskih centrih pa so me debelo gledali. Sploh za koruzni sirup.


Prodajajo kje pre-made pie crust? Pa se vedno iscem Kahulo, ce je kje. Res se mi je ne da doma delati. Ekstra stroski pa to.

EDIT: Kalcek nima temnega sirupa, ima navadnega. The search continues. Ve kdo kje bi ga dobil?

Kul, Matek. To torej ne bo problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

joze67 ::

Pie-crust aka telo za pito se dobi kakav-takav povsod (= vsaj v Intersparu, zraven/med oblati za torto). Samo če ti bo všeč.

d0rK ::

Zakon!

Se tist izmuzljivi temen koruzni sirup iscemo. Ce ga ne najdem bom pac sel v med vikendom po navadnega. Danes prevec scije za kolesarjenje.

mare_ ::

d0rK, jst ga tudi že nekaj časa neuspešno iščem, tako da če ga kje najdeš, do share prosim ;)

gzibret ::

Melaso sem zapazil tudi v Mercatorju (tam, kjer prodajajo sladkor). Za ostali dve problematični sestavini pa nimam pojma, kje ju je moč dobiti.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti sladoled brez okusa

Oddelek: Loža
395012 (3251) techuser
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17939276 (31838) A. Smith
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523781 (19943) Super Sonic
»

Kje lahko dobim naslednje stvari - Hallowen

Oddelek: Loža
154032 (3709) Tydek
»

Iscem 2 Sirupa (sirup iz melase, temen koruzni sirup)

Oddelek: Loža
136995 (5681) kmetek

Več podobnih tem