» »

Nakup iz UK

Nakup iz UK

Dekinio ::

Kupil bom Iphona 3G iz Uk. Zanima me kakšne stroške še imam razen poštnine? Se plača še carina, davek?

Hvala!

Beli_Zajcek ::

EU, zatorej ni carine, davek pa plačaš njihov DDV (VAT). Če seveda kupuješ to v trgovini.

Dekinio ::

Preko eBay-a...predvidevam pol, da davka ne plačam? Če...koliko je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

JayKay ::

pol plačaš samo ceno ki jo prodajalec navaja+poštnino.
če izrecno ne piše da je odklenjen, potem je zakljenjen na O2 omrežje.
samo da ne boš jokal potem da je nateg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Dekinio ::

Zakaj pa bi bil nateg???Mi prosim razložiš?

KoMar- ::

Daj nam link do oglasa. Vsekakor je nateg, če:

- si za prodajalca zvedel prek kakšnega slovenskega oglasnika, npr. bolha.com
- če prodajalec zahteva plačilo prek bančnega nakazila, wire transferja ali Western Uniona namesto kreditne kartice/PayPala
- je cena smešno nizka

Drugače pa bi se lahko potrudil in uporabil iskanje - bi takoj izvedel, da znotraj EU ni carine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Tarzan ::

AFAIK, telefončičev ne pošiljajo v slovenijo. Lahko pa poskusiš, mogoče Iphone ni telefon. :)

Edit: Se opravičujem, ne vem zakaj sem imel v misluh nakup preko Amazona. Ebay bo šel lepo skozi :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Dekinio ::

link
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...

@KoMar -nič od tega očitno...

@Tarzan

Kdo ne pošilja gsm-ov v SLo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

JayKay ::

piše boxed, never used, a naložen ma tom tom in novi FW. mislim da je jailbrejkan. Sicer pa ma prodajalec 100% feedback.
Aja pa auction je. Tak da vprašanje kolko bo na koncu cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

MeGreat ::

Ponavadi folk čaka do zadnjih par sekund in potem dajo bid

KoMar- ::

Prodajalec zgleda vreden zaupanja, ampak ker ni Buy it now, bo samo od sreče odvisno, če boš dobil dober deal ali ne :)

Dekinio ::

Ja saj to vem ja....malo smo šli z teme...ker mene zanimajo stroški za nakup telefona iz UK (carina, davek).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

gregyk ::

Ja saj to vem ja....malo smo šli z teme...ker mene zanimajo stroški za nakup telefona iz UK (carina, davek).


UK = EU, torej NI ne carine in ne davka (slovenskega). Plačaš samo tisto kar plačaš prodajalcu za izdelek in poštnino.

BlueRunner ::

Bolj pravilno se glasi, da carine v prostocarinskem območju EU ni.

DDV pa se plača v znesku države, kjer prodajalec ta davek plačuje. Če je to VB, potem je ta DDV (po njihovo VAT) 15%.

Podatek o davku je pomemben samo in izključno, če kupuješ v trgovini, ki tega zneska nima vštetega v oglaševano ceno, ali pa če si podjetje in moraš evidentirati vhoden DDV.

DjTonic ::

K ceni plačaš samo poštnino, drugega nič.

Če kupuješ preko ebaya, glej, da bo imel prodajalec možnost plačila preko PayPal sistema. Je namreč bolj varen način.

Zorro ::

link
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...


Če pogledaš predhodne dražbe, gredo cene čez 500 funtov + poštnina in si hitro "zmagal" z +600 €. Too much! Raje bi si kupil recimo kakega Hera ali počakal na prihajajočega Motorolinega Droida ali Nokiino N900. Imaš lepo pri nas garancijo, pa plačaš vsaj pol manj po subvencionirani ceni. Za to, kar si si prišparal, pa si recimo omisliš nekam za novo leto. Poleg tega za slednja dva sem mnenja, da sta bistveno boljša telefona, oziroma jima lahko rečemo že kar žepni netbook.

EDIT: vidim, da je to le 3G, kar pomeni, da bo končna cena nekoliko nižja, a zagotovo višja od omenjenih subvencioniranih telefonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

amater007 ::

evo eno dosti pocen verzijo za Iphone z naročnino v 24 mesecih plačaš 516 EUR pa še 1000 min imaš v vsa omrežja v EU.

http://shop.t-mobile.at/0011/1_1_1_1/45...

Zorro ::

evo eno dosti pocen verzijo za Iphone z naročnino v 24 mesecih plačaš 516 EUR pa še 1000 min imaš v vsa omrežja v EU.

http://shop.t-mobile.at/0011/1_1_1_1/45...


Te minute so zagotovo iz domačega omrežja ;).

LuGi ::

Od kod ideja da lahko tujec sklene narocnino v avstriji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

amater007 ::

še pomislil nisem na to ker imam žlahto v Celovcu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425764 (13835) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101393 (45940) Tilen
»

ebay - track number

Oddelek: Pomoč in nasveti
155895 (5421) mihec87
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014798 (11842) Garibaldi
»

Nakupovanje preko ebaya

Oddelek: Loža
3011350 (10772) krneki

Več podobnih tem