» »

Windowsi ne zaznajo kamere preko firewire-a!!

Windowsi ne zaznajo kamere preko firewire-a!!

darian ::

Mam problem, saj hočem na laptop preko firewire-a priklopit digitalno JVC-jevo kamero (JVC GR-DVL 107), vendar je windows oz. pinneacle studio DV 7.0 noče in noče prepoznati. Probal sem na XP-jih in ME. Sicer se mi pojavi zahteva po neznanem driverju "61883 Class bus device", vendar se zaradi slabe povezave z netom nisem preveč ukvarjal z iskanjem. Je lahko še kako drugo neujemanje (kamera podpira DV in/out!!) ??;)

Zjeban ::

Katere driverje pa si sprobu? Z ''V.2.0'' driverji naj bi šlo brezhibno. Sicer jih pa poišči na netu Google!

CaqKa ::

na xpjih bi se morala kamera pojavit v exploreru če imaš firewire prav instaliran.. če nimaš najprej tisto inštaliraj. ko maš to pa mislim da nebi smelo bit problemov tudi z ostalimi programi ne... probaj movie makera v xpjih če dela...

darian ::

:) Hvala !! Bom probal s temi driverji!!

PS : Firewire mam prav inštaliran!! XP-ji bi morali kamero samodejno prepoznati, vendar je ne! Očitno se ne ujemajo vsi modeli kamere z windowsi in programjem, zato mislim da bi moral naložit gonilnike (JVC jih namreč niti ne ponuja na svoji strani). Ja tudi v movie maker-ju sem sprobal, ampak se temu še sanja ne za kakšno digitalno kamero!!

HVALA!!:)

CaqKa ::

enemu ko ma sonyjevo kamero reči naj jo pride samo priklopit na tvoj komp pa boš takoj videl če je problem v povezavi, driveri za firewire, ali pa celo driveri za kamero.
jaz nisem potreboval posebej driverjev za kamero, samo vštekam pa se v explorerju pojavi čisto na koncu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286124 (5089) Tomay
»

Kamera jvc gr - d93e, kako spravim posnetek iz kasete na računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182710 (2427) MiranRxx
»

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Oddelek: Pomoč in nasveti
322111 (1887) Looney
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697344 (6492) BadWolf
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736698 (5091) pivmik

Več podobnih tem