» »

iz kamere na PC

iz kamere na PC

niga ::

Kako naj spravim posnetke iz digitalne kamere(miniDV) na PC. Kaj vse potrebujem? Katere programe priporocate pa, da niso prevec zahtevni.

gkovac ::

Po navadi dobiš že zraven kamere podatkovni kabel s katerim si kar si posnel spraviš na računalnik. O kakšnih programih pa govoriš? programi za obdelavo videa??
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Izi ::

Digitalni posnetki iz digitalne kamere, ki so vedno v formatu Digital Video (končnica .DV) se vedno prenašajo v računalnik preko FireWire kabla (IEEE1394).
USB2 je primeren samo za digitalno fotografijo za video pa se vedno uporablja izključno samo FireWire.
Vsaka novejša matična plošča in Creativove zvočne kartice imajo že vgrajen FireWire vhod tako, da ti potrebiješ samo še FireWire kabel, ki pa bi moral biti kameri že priložen.
Sicer ti pa to vse piše v priročniku, ki si ga dobil zraven kamere.
Včasih se ga splača celo prebrati >:D

Rabil boš še precej praznega prostora na disku. Ena običajna 60 minutna kasetka vsebuje okoli 13 GB videa in potem rabiš še vsaj še enkrat toliko za obdelavo.
Se pravi rabiš nekje 30GB praznega prostora za obdelati eno 60 minutno kasetko.
Program za obdelavo videa si moraš pa sam nabaviti. Pobrsaj po Googlu za "Digital Video Editing programs" ali kaj podobnega.
Jaz sem zraven Grafične kartice dobil program "VideoStudio 8" od firme Ulead in je odličen program in vsebuje vse kar rabiš.

zlobcek ::

Lahko pa zalaufaš windows movie maker, ki je za osnovne stvari kar dober in je naložen originalno v winsih. med drugim tud za dol jemat video.

Na začetku sem jest kar dosti kvačkal s tem programom.

Big_Al ::

Vikking ::

potrebuješ Firewire kartico in kabel. Nekompresiran video potegneš na računalnik preko windows movie maker-ja, potem pa s programom Virtual-Dub, skompresiraš v željen končen format. Potem 60-80minutni posnetek spraviš na en 700mb CD.

niga ::

Se pravi, da morem najprej kupit FireWire kabel.

Hvala vsem za te koristne odgovore.

Vikking ::

TOLE si še prej preberi, da boš kupil tapravi kabel. Ker pač firewire kabel ima lahko 4 ali 6 pinski konektor. Preveriš na kameri kakšen konektor ima.

;-) ::

jaz pa presnemavam iz kasete na kameri na PC preko dveh preprostih kablov (za zvok in sliko)...z TV kartico seveda..

na kameri daš naj predvaja...TV kartica pa snema--->simple:D

aljazh ::

In izgubljaš na kvaliteti, EWEER, saj moraš digitalni signal najprej pretvoriti v analognega, nato pa v računalniku iz analognega ponovno v digitalnega. No, razen če imaš analogno kamero.

;-) ::

mislim da je digitalna kamera...vseeno pa je slika popolnoma normalna...oz mnogo boljša kot na VHS.

baron21 ::

Živijo! Fire-wire kabelj je prav vseeno koliko žilni je, pomembni so samo konektorji katere potrebuješ. Sam imam 6 žilni kabelj z 6 pinskimi konektorji na katere imam nataknjene prehode na male 4 pinske konektorje. Mali konektorji pašejo na kamero in na prenosnik, večji pa na normalni računalnik in npr. zunanji disk... Skratka s tem je vse prav povezano. Nikjer nisem uspel dobiti kablja s samo 4 pinskimi konektorji. Glede programov pa sledeče: Movie Maker je dober za snemanje in obdelavo, slabost je ta da za izhodni file pozna samo nestisnjen avi ali vmw., kar ne podpira večina predvajalnikov. V večini primerov ob nakupu fire-wire kartice dobiš zraven še program za obdelavo videa. Belkin + Ulead studio... Srečno!
baron21

niga ::

Kabel sem kupil prav in ze nekaj presnel na PC s pomocjo Windows movie makerja.

Zanima pa me se v kater format naj spravim posnetke, da se jih bo dalo gledati na DVD oz. Divx predvajalnikih.

5er--> ::

DVD oziroma DivX/Xvid.:D

Oz. Windows movie maker naj da ven nekompresiran zvok in sliko, ti jo pa nato s kakšnim NeroVisionom zapeči na DVD v DVD formatu.

bozigor ::

kaj pa če imaš prenosnika, ki nima firewire (in niti pcmcia reže ali drugih vhodov za video), na kameri pa imaš firewire, ne pa tudi usb izhoda? a je res edina rešitev samo nakup zunanjega dvd snemalnika, ki ima spredaj dv vhod in potem iz kamere po fwire preneseš na dvd-rw in potem ploščke noter na prenosnik, kjer jih obdelaš...
v comtronu imajo snemalnik CILO C-105 za 37 k sit, ki naj bi imel vse, ampak nikjer ne najdem kakšnih komentarjev o tem dvd snemalniku... ne bi se rad zaje..
Ali mogogče kdo ve, koliko v % se izgubi kvaliteta signala, če prenašaš preko s-video namesto preko firewire kabla?
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!

bozigor ::

zgoraj navedeni problem rešil tako, da sem kupil dvd snemalnik z hd in sedaj z njega presnemavam na pc
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!

aljazh ::

Hmm... če si kupil DVD snemalnik zgolj zaradi zajema video posnetkov... bi prišel mnogo ceneje skozi s FireWire PCMCIA kartico za prenosnik.

bozigor ::

... se strinjam.. toda: na prenosniku nimam pcmcia in niti firewire, tako da nisem mogel pretočiti s kamere posnetkov na prenosnika. Kupil sem dvd rekorder z hd, ker sem itak moral imeti to zadevo doma (ker nisem še imel playerja), posebni kabel, ki ima usb-fw prenos s pomočjo mikroprocesorja pa stane preko eur 100.- in torej dodaš še nekaj evrčkov pa si problem rešil..
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!

alkoo ::

A bi kdo vedel zakaj pa jaz ne morem prenesti videa na računalnik? Kupil sem firewire pci kartico, kabel 6/4, kamera pa je jvc GR-D725E. Ko priklopim se ne zgodi nič in tudi če na kameri vklopim predvajanje se na računalniku nič ne zgodi. Poskusil sem že več programov za zajem ampak ni uspeha.

Vsak predlog je dobrodošel.
Hvala!


LP

aljazh ::

V device managerju vidiš FireWire kartico? Ni pri njej nobenih rumenih klicajev ali vprašajev?

alkoo ::

Ja tam piše da je vse v redu. Imam pa xp-je.

LP

aljazh ::

Hm... si morda poskusil ugasniti računalnik, nato pa najprej prižgati kamero v play mode in šele nato prižgati računalnik?

Pa še nekaj sem se spomnil - ima kamera morda tudi USB priklop? Če je temu tako, moraš morda v menujih kamere izbrati, da ti signal pošilja preko FireWire izhoda. Lahko da je sedaj nastavljena na USB.

alkoo ::

Bom poiskusil čez vikend ko pridem domov.

USB izhoda nima.

Hvala! Bom poročal.


LP

msenjur ::

kako pa stisneš na zeljen formatv virtual-dub-u? sej to mislis, da pac 150mb video, zmanjsas, na recimo youtube velikost, in pol je file manjsi, kvaliteta pa priblizno ista?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msenjur ()

volgemut1 ::

Pozdravljeni!

Imam en problem če kdo ve kaj bi bilo možno naredit.

Imam kamero Canon MV700 ter povezavo z firewire ampak mi ne zazna kamere na računalniku?

Hvala in LP!

5er--> ::

Naj bo kamera vžgana in v play poziciji. Mogoče moraš še kaj nastaviti v menu-ju kamere.
Imaš firewire kartico (gonilnike) nameščeno?

volgemut1 ::

Ja to imam vse pa vse tako naredim ja. Gonilniki pa mislim da niso vredu ampak jih niker ne najdem oz ne morem jih zdovnloadat :S

333zuco333 ::

da ne odpiram nove teme. Ti posnetki so iz kamere, kako jih združim v en celoten film????

Zgodovina sprememb…

Tomay ::

Window movie maker ...
Lahko tudi Virtualdub
Tudi kak adobe premiere zmore to.:)
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera jvc gr - d93e, kako spravim posnetek iz kasete na računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182706 (2423) MiranRxx
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172117 (1997) CaqKa
»

kako spraviti posnetek z kamere?

Oddelek: Zvok in slika
163990 (3616) CaqKa
»

Video prenos iz DV kasete na racunalnik!

Oddelek: Zvok in slika
121450 (1278) Tody
»

DV na PC prek S-video

Oddelek: Zvok in slika
171253 (1099) pajac

Več podobnih tem