» »

Učenje kitare in starost

Učenje kitare in starost

the_gajo ::

Lep pozdrav

Stari sem 16 let in bi rad začel igrati električno kitaro. Govoril sem s kolegom ki je rekel da sem že prestar pa me zanima kaj vi mislite o tem in ali je 16 let že preveč za začetek učenja igranja kitare. :)

Andrej

black ice ::

Nikoli ni prepozno. Če te glasba veseli, zakaj pa ne?

the_gajo ::

:) zanima me še ena stvar... sem čisti zaćetnik in me zanima ali se je zelo težko naučiti igrati kitaro sam in kaj mi predlagate...se pravi ali iti k inštruktorju ali pa biti samouk

LP

Silvo ::

Prestar nisi...posebej ne za kitaro.
Začetek je težak.....predvsem
pa odvisen od tvoje volje in živcev.
Obvezno začni na kalasiki oz."plastičnih"strunah.
Nekaj teorije upam že znaš,ter pomebnost ritma oz časa v glasbi.
Za začetek lahko seveda sam začneš...ko se ti ustavi,
pa poiščeš pomoč oz.nasvet pri inštrutorju ali nekomu.

Za začetek predlagam obisk parih strani oz.nekaj teorije:
http://www.trzalica.com/
in kaj takega,da slišiš kako mora približno zveneti:
http://www.chordbook.com/guitarchords.p...

lp,Silvo
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvo ()

the_gajo ::

Prestar nisi...posebej ne za kitaro.
Začetek je težak.....predvsem
pa odvisen od tvoje volje in živcev.
Obvezno začni na kalasiki oz."plastičnih"strunah.
Nekaj teorije upam že znaš,ter pomebnost ritma oz časa v glasbi.
Za začetek lahko seveda sam začneš...ko se ti ustavi,
pa poiščeš pomoč oz.nasvet pri inštrutorju ali nekomu.

Za začetek predlagam obisk parih strani oz.nekaj teorije:
http://www.trzalica.com/
in kaj takega,da slišiš kako mora približno zveneti:
http://www.chordbook.com/guitarchords.p...

lp,Silvo


hvala za nasvet...bom najprej prebral nekaj teorije ker o teoriji newem veliko :) potem pa najprej :) če se mi pa kje ustavi pa javim

gzibret ::

Naučimo se igrati kitaro

Tule poglej... prevsem začetek teme.
Vse je za neki dobr!

flood ::

Prepozno sigurno ni, sam sem začel pri 20-ih kot samouk pač knjige in internet.
Počasi bo, ne obupaj saj se ne rodiš Hendrix. Obvezno pa začni z klasično tudi če je res, da se na električni lažje naučiš oz. hitreje spraviš neko melodijo ven.
veselo učenje

PacificBlue ::

the gajo

Ti kar pogumno,ti povem iz lastnih izkušenj, da se splača. Začetek bo seveda težak, prsti se ti bodo lomili, se boš zatikal, ampak kasnej z vajo in potrpljenjem boš vse to premagal. Ti pa svetujem, da poiščeš enega inštruktorja, ki ti bo vsake tolik časa kaj pomagal, ker teorijo tudi rabiš. Jaz tega nisem naredil, zato sem imel kasnej težave..oz je vse skupaj trajalo dlje časa. Je pa seveda vse odvisno tudi od tvojega posluha. starost pa pri glasbi ne igra vloge:)

the_gajo ::

the gajo

Ti kar pogumno,ti povem iz lastnih izkušenj, da se splača. Začetek bo seveda težak, prsti se ti bodo lomili, se boš zatikal, ampak kasnej z vajo in potrpljenjem boš vse to premagal. Ti pa svetujem, da poiščeš enega inštruktorja, ki ti bo vsake tolik časa kaj pomagal, ker teorijo tudi rabiš. Jaz tega nisem naredil, zato sem imel kasnej težave..oz je vse skupaj trajalo dlje časa. Je pa seveda vse odvisno tudi od tvojega posluha. starost pa pri glasbi ne igra vloge:)


sem gledal po forumih malo...tega je veliko in newem s čim naj začnem?

Vanich ::

the gajo

Ti kar pogumno,ti povem iz lastnih izkušenj, da se splača. Začetek bo seveda težak, prsti se ti bodo lomili, se boš zatikal, ampak kasnej z vajo in potrpljenjem boš vse to premagal. Ti pa svetujem, da poiščeš enega inštruktorja, ki ti bo vsake tolik časa kaj pomagal, ker teorijo tudi rabiš. Jaz tega nisem naredil, zato sem imel kasnej težave..oz je vse skupaj trajalo dlje časa. Je pa seveda vse odvisno tudi od tvojega posluha. starost pa pri glasbi ne igra vloge:)


sem gledal po forumih malo...tega je veliko in newem s čim naj začnem?


Dej nehej jamrat pa začni že enkrat.

the_gajo ::

the gajo

Ti kar pogumno,ti povem iz lastnih izkušenj, da se splača. Začetek bo seveda težak, prsti se ti bodo lomili, se boš zatikal, ampak kasnej z vajo in potrpljenjem boš vse to premagal. Ti pa svetujem, da poiščeš enega inštruktorja, ki ti bo vsake tolik časa kaj pomagal, ker teorijo tudi rabiš. Jaz tega nisem naredil, zato sem imel kasnej težave..oz je vse skupaj trajalo dlje časa. Je pa seveda vse odvisno tudi od tvojega posluha. starost pa pri glasbi ne igra vloge:)


sem gledal po forumih malo...tega je veliko in newem s čim naj začnem?


Dej nehej jamrat pa začni že enkrat.


sory pepca kardelj sam nismo usi taki mojstri ko ti :) nekateri se raj mal pozanimamo prej :)
pa brez zamere

boha ::

takoj do (dobrega) inštruktorja, ki ti bo zraven razložil tud teorijo. v enem letu boš napredoval bolj kot večina samoukov v treh. poleg tega ne boš razvijal slabih navad, ki so lahko kasneje lep trn v peti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika, pomoč

Oddelek: Šola
162229 (1491) TheKekec
»

Ali lahko gre moj sin na glasbeno oz. ali je pametno da gre?

Oddelek: Loža
398836 (6012) anci0banci
»

Strah pred javnim nastopanjem

Oddelek: Loža
375989 (4879) Meizu
»

Učenje C

Oddelek: Programiranje
101769 (1440) Spura
»

Samostojno učenje kitare

Oddelek: Sedem umetnosti
712909 (12732) nik

Več podobnih tem