» »

200 € za napačno parkiranje

200 € za napačno parkiranje

««
5 / 11
»»

Valvoline ::

Sam je pa v Lj res kriza za parkiranje.Z izjemo BTC ki ga zdaj uporabljajo v ta namen :)Preveč dnevnih migrantov je,rešitve ni. Vlaki so prepočasni,avtobusi tudi.Prpeljejo te nena do željene destinacije,še vedno morš peš hodit(v 99,9% primerov).Ogromna zguba časa(ki ga je vedno manj).Pač avto pomen neki demokratski freedom in se je težko temu odpovedat.

zee ::

Avtu se ni treba odpovedati, samo zavedati se je treba, da se avto pusca na temu namenjenih prostorih, ki so lahko zastonj, ni pa to nujno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

Ogromna zguba časa(ki ga je vedno manj)
Pri "lokalcih" samo navidezno. Z avtomobilom ljudje mimogrede porabijo kar nekaj časa, da najdejo parkirišče. Da ne omenjam pozimi, ko je sneg in ljudje zlahka porabijo kakšne pol ure, da odkopljejo in segrejejo avto, preden se sploh lahko začnejo voziti.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Ti mas res en popacen in pristranski pogled na vse skupaj. Kot prvo ni kraja. Ti krsis zakon, oni te kaznujejo. To se otroc dojemajo.

Ne vem če ima sploh smisel, ampak naj ti bo. Tole te častim, ker nisi sam kriv. Če je odlok nezakonit, gre za nezakonito pridobljena sredstva IN TO JE POTEM KRAJA.

Bo pa kot rečeno o tem določalo sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zee ::

Parkiranje avtomobila na prostorih, ki niso temu namenjeni, je prekršek, za katerega je predvidena kazen.

Če vsi parkirajo vsepovprek, ne pomeni, da to ni prekršek pod a) in da je vse OK pod b).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mehmed ::

Jah, ce je odlok nezakonit.
Ti sam priznavas da dve leti redno nepravilno parkiras. Sedaj pa spekuliras, ce te mogoce dobijo pa se zmotijo, kako se bos izvlekel cim ceneje. Zaenkrat te niti oskodovali niso, niti je odlok uradno nezakonit. Enostavno si se sam odlocil, da zupan z njim krade in s tem upravicujes svoje ravnanje.

Ce odmislis spekuliranje pa se drzis dejstev, si ti krsil zakon, oni pac ne.
Tudi ce se ti vse kar sanjas posreci, pa ga oni prekrsijo, ga nisi ti nic manj.
Res je fascinantno kok domisljije pa energije bi nekateri vlozili, samo da prelozijo krivdo pa najdejo izgovore za svoje neumnosti.

dronyx ::

Slovenija je tam kjer je (beri globoko v dreku s prek 100.000 nezaposlenimi in gospodarskimi biseri kot je Istrabenz) tudi zato, ker je večina ljudi tu totalnih ignorantov ali pa sploh ne razumejo, kaj pomeni pravna država. Pravna država ne pomeni, da me ti lahko ubiješ zato, ker sem jaz po tvoje napačno parkiral na tvoji zelenici! Pravna država ima zakone, ki jih je potrebno spoštovati, ne glede na to, kaj si posameznik misli o smiselnosti takšnega pravnega reda in ne glede na to, ali gre za župana, predsednika države ali navadnega klošarja. Če se komu zdijo zakoni slabi ali kazni premile, naj pač zažene vik in krik ali pa išče zadoščenje po sodni poti. To bi MOL nenazadnje lahko storil in izpodbijal ZVCP-1, ker s takimi kaznimi ne morejo rešiti svojih težav.

Verjamem, da bi bilo marsikomu v teh krajih povsem logično, da na mestu potolčejo do smrti nekoga, ki pelje v nasprotno smer po avtocesti za stavo ali pa ima v krvi dva promila, ker ZVCP-1 za to določa kazen, ki je bull shit. Samo to je zakon ulice, ne pravni red!

Ampak žal je to očitno preveč, da bi nekateri tu to lahko v svoji omejenosti sploh razumeli. Boljše države si pa niti ne zaslužite, ker ste pač glupe ovce! Glede na tale forum bi špekuliral, da gre kar za veliko večino populacije, čeprav močno upam, da je slika boljša.

Niste mi slovenćki baš neki biseri, kar se tiče pameti, kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

Heh, se enkrat. Zaenkrat si ti tisti, ki ne spostuje zakonov. Tudi ce se tvoja fantazija izkaze za pravilno, z njo tvoje parkiranje ne bo nic bolj legalno.

Slovenija je bolj v dreku zaradi folka, ki zavestno in namenoma krsi zakon kot ti, obenem pa se sanja odskodnine. Pa same sebe prepricujejo, da se borijo za neke visje cilje od svoje lastne riti.

zee ::

Mesas jabolke s hruskami oz. preusmerjas pozornost iz problema kazni za nepravilno parkiranje na globalne tezave, ki jih ima drzava Slovenija.

Verjamem, da bi bilo marsikomu logično, da na mestu potolčejo do smrti z mačeto nekoga, ki pelje v nasprotno smer po avtocesti za stavo ali pa ima v krvi dva promila. Samo to je zakon ulice, ne pravni red!


Zakoni urejajo tudi podrocje parkiranja, ka-li? Ali to ne steje?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dronyx ::

@Mehmed: V dreku je zato, ker so celotno tranzicijo mešali drek in NAMERNO dopuščali VELIKE SVINJARIJE. Zato se nam je zgodil Istrabenz in se je celotno gospodarstvo sesulo kot hišica iz kart ob prvih resnejših težavah.

Če tole prevedeva na parkiranje...preganjalo se je tiste, ki avto puščajo na pločniku, ne pa tistih, ki ponoči po Celovški drvijo z 150 km/h za stavo, ali pa pri belem dnevu odnašajo iz banke vreče denarja. Beri...z omejenimi resursi se najprej lotiš velikih problemov, potem se ukvarjaš z malenkostmi.

Samo za to smo krivi mi vsi. Tako pač to je. Ne moreš jokati, da so te analno posilili, če pa si ti nastavil rit in še stokal zraven od užitka.:)):):))

Ha, ha, ha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jureus ::

Onyx:Slovenija je tam kjer je (beri globoko v dreku s prek 100.000 nezaposlenimi in gospodarskimi biseri kot je Istrabenz) tudi zato, ker je večina ljudi tu totalnih ignorantov ali pa sploh ne razumejo, kaj pomeni pravna država (zato so lahko levičarji izpeljali tranzicijo, kot so pač jo). Pravna država ne pomeni, da me ti lahko ubiješ zato, ker sem jaz po tvoje napačno parkiral na tvoji zelenici! Pravna država ima zakone, ki jih je potrebno spoštovati, ne glede na to, kaj si posameznik misli o smiselnosti takšnega pravnega reda in ne glede na to, ali gre za župana, predsednika države ali navadnega klošarja.

Verjamem, da bi bilo marsikomu logično, da na mestu potolčejo do smrti z mačeto nekoga, ki pelje v nasprotno smer po avtocesti za stavo ali pa ima v krvi dva promila. Samo to je zakon ulice, ne pravni red!

Ampak žal je to očitno preveč, da bi nekateri tu lahko razumeli. Boljše države si pa niti ne zaslužite, ker ste pač glupe ovce. Glede na tale forum bi špekuliral da gre kar za veliko večino. Niste mi slovenćki baš neki biseri, kar se tiče pameti, kaj?


Ti še sedaj ne razumeš, da kazen za parkiranje ni smrtna kazen, ampak je trenutno 80EUR oz 40EUR če plačaš v roku enemga tendna. In če mislijo to zvišat na 200EUR je to še vseeno velika razlika kot pa da bi dobil smrtno kazen za napačno parkiranje (govorim v prispodobi), ker to ni realno. Ne moreš tako posploševat teh zadev.

dronyx ::

@jureus OMG! WTF? Če zakon predpiše kazen za napačno parkiranje 80 EUR, ti pa meni z nekim mestnim odlokom to kazen samovoljno spremeniš v 200 EUR, si zame vzel pravico mimo zakona v svojo roko. To vodi pa potem v anarhijo, ker potem bom morda jaz nekega dne na enak način vzel pravico v svojo roko. Verjemi na besedo, ne najboljša možnost in tega si ne želimo.

Kar se tiče mojega kršenja zakonov...seveda...delam prekrške tako kot vsi vi, ki se vozite z avotomobili (malo glejte kazalčke hitrosti). To zakon opredeli kot prekršek in če me dobijo pooblaščene osebe, plačam zagroženo kazen oziroma sem kako drugače kaznovan. To jaz spoštujem in se policistom vedno zahvalim za prijaznost, ker pač opravljajo samo svoje delo in skrbijo za izvajanje zakonov. Enako mestni redarji. Tu sploh ni dileme. Dilema bi nastala tedaj, če me policist recimo pretepe, ker sem zapeljal v rumeno luč. Takih pooblastl mu zakon ne daje, kot ne daje redarju, da mi za avto na pločniku napiše kazen 200 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::


Če tole prevedeva na parkiranje...preganjalo se je tiste, ki avto puščajo na pločniku, ne pa tistih, ki ponoči po Celovški drvijo z 150 km/h za stavo


Ti ne locis najbolje nalog redarstva pa policije kaj?

dronyx ::

@Mehmed: Ne, poduči me prosim. Verjetno so danes mestni redarji še enkrat bolje plačani kot policisti (ha, ha, ha), kaj več mi pa ne pade na misel. Uniforme imajo pa oboji odvratne. Bljak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

@jureus OMG! WTF? Če zakon predpiše kazen za napačno parkiranje 80 EUR, ti pa meni z nekim mestnim odlokom to kazen samovoljno spremeniš v 200 EUR, si zame vzel pravico mimo zakona v svojo roko. To vodi pa potem v anarhijo, ker potem bom morda jaz nekega dne na enak način vzel pravico v svojo roko.


In kaj zdej, ce je podrazitev nelegalna ( zaenkrat je samo po tvojem mnenju, ki pa ni ravno merodajno ) potem ti lahko narobe parkiras?
Ce ti kelnarca racuna vec za pivo kot je na ceniku, je potem zastonj?

Icematxyz ::

zato so lahko levičarji izpeljali tranzicijo, kot so pač jo


4 leta niso imeli oblasti. Pa koliko se spomnim neke spremembe ni bilo? Hrvati so imeli ves čas desnico na oblasti če se ne motim. Kje so zdaj?

Levičarji - desničarji ... to so predvsem populistični pristopi da poveš dosti. Pa spet malo.

Raje reči horda ljudi ki je brezsramno kradla. Pravni sistem pa ne vem kaj je točno počel. Verjetno sankcioniral prekrškarje ja.

Drugače pa volitve se bližajo lokalne. A ne da?

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Redarji ne lovijo folka, ki vozi 150. Ocitat jim da ne pocnejo necesa kar ni njihovo delo, da utemeljis en svoj nepovezan prevod, je res prvovrstno trollanje.

d0rK ::

A je se kdo opazu da se vsaka debata o prometnih "krivicah" raztegne na 3+ strani?

dronyx ::

Raje reči horda ljudi ki je brezsramno kradla. Pravni sistem pa ne vem kaj je točno počel. Verjetno sankcioniral prekrškarje ja.

Absolutno drži. Pri nas praktično najhujših gospodarskih kaznivih dejanj sploh niso preganjali, ker je bilo to v nacionalnem interesu. Kam nas je ta vladavina anarhije pripeljala, vidimo danes. Nisem pa jaz čisto blesav. Jaz dobro vem, kdo je to državo vodil do leta 2004, je pa seveda res, da piko na i so pa dali pa še igralci iz druge ekipe (janković je bil tu kolateralna škoda bolezenskih ambicij, ki so jih imeli do časopisa Delo).

Samo oboji izhajajo iz istega ...(da ne bom žaljiv, to da jih preziram, vedo sami zelo dobro) in trenutno nimam na radarju nikogar, ki bi bil alternativa temu. Žal. Žal za slovenijo.

Redarji ne lovijo folka, ki vozi 150. Ocitat jim da ne pocnejo necesa kar ni njihovo delo, da utemeljis en svoj nepovezan prevod, je res prvovrstno trollanje.

Mestno redarstvo MOLa si je kupilo svoj radar in avto, v katerem bo nameščen. Kakor vem, radarje kupujejo tudi nekatere druge občine. Očitno je tudi lovljenje tovrstnih prekrškarjev lahko tudi delo redarstva, samo tu izplen ne bo tako velik in enostaven, kot pri napačnem parkiranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gandalfar ::

Zdaj pa takole. O krivicah v drzavi na splosno ze imamo dovolj drugih tem. Dajte se tu fokusirat na MOL in parkiranje.

Ostale izpade o splosnih krivicah bom brisal.

Zgodovina sprememb…

Snohman ::

Briši tudi vse poste o parkiranju sploh, ker onyxa ne skrbi parkiranje samo, pač pa razmerje med odlokom in zakonom ter domnevna Jankovičeva samovoljnost.

dronyx ::

Jaz mislim da je problem jankovićevega odloka nasploh problem našega razumevanja pravne države in o tem je prav, da se govori. Institucije, ki izvajajo neko oblast, bi morale biti po moje svetilnik spoštovanja pravnega reda, ne pa da se ga sedaj še na tem nivoju (domnevno) izigrava tako, kot se je to počelo (bolje rečeno se počne) v tako imenovanem gospodarstvu, ki je vedno najemalo najdražje odvetnike, ki so samo iskali luknje v zakonih, da je nemogoče postalo mogoče in so temelj nacionalne ekonomije postali KURČEVI POŠTNI NABIRALNIKI (grd pogled proti murglam, kjer je ta masterplan nastal).

Če pa pogledam slovensko miselnost, si pa verjetno ob tem marsikdo misli kakšna "faca" je "model", ker si je spomnil tako dobro "foro", da je zaobšel zakon. Pločniku rečemo pri nas bankina...press (DEJA VU)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::


Mestno redarstvo MOLa si je kupilo svoj radar in avto, v katerem bo nameščen. Kakor vem, radarje kupujejo tudi nekatere druge občine. Očitno je tudi lovljenje tovrstnih prekrškarjev lahko tudi delo redarstva, samo tu izplen ne bo tako velik in enostaven, kot pri napačnem parkiranju.

Pravis bo namescen. Ocitas pa kot da ga majo 20 let pa ga se niso uporabili.
No sej po drugi strani jim tud ocitas da ne lovijo bancnih roparjev. Pac uno razmisljanje, dokler ne polovijo vseh vecjih prekrskov pa kaznivih dejanj, kdorkoli ze, ni z mojimi nic narobe. In pol razsiris zadevo na kup nepovezanih stvari, da mas ja sam pri sebi zaloge za sto let prekrskov.

Da ti razlozim kako nepovezane so stvari:
-ce zupan mogoce krsi zakon, to ne pomeni da lahko narobe parkiras
-ce je pred tabo narobe parkiranih 100 avtomobilov, to ne pomeni da si kaj manj kriv
-ce nekdo slabo opravlja svoje delo, to ne pomeni da lahko narobe parkiras
-ce tajkuni pokradejo celo drzavo, to ne pomeni da lahko narobe parkiras
-ce zacnejo reaktivci pristajat na celovski, to ne pomeni da lahko narobe parkiras
-ce dobis kazen za napacno parkiranje pa je visja od dolocene, to ne pomeni da si oproscen krivde

MihaJe; onyx se je ze sam odlocil, da je odlok nezakonit. Sedaj samo zabija cas, preden jih zapre vse pa pobere mastno odskodnino.

dronyx ::

@Mehmed: Jaz lahko počnem kar hočem, lahko naredim nenazadnje tudi genocid, če mi tega ne preprečijo. Jaz lahko, ali pa tudi ne, spoštujem zakone, to je povsem moja intimna odločitev. Družba oziroma tisti, ki imajo ta pooblastila, pa me lahko zaradi tega potem preganjajo.

Enako jankoviću nikjer ne piše, da pa on ne sme kršiti zakonov ali delati prekrškov. Seveda lahko, saj je tudi on precej krvav pod kožo.

Mehmed, sori, ampak če bi živeli v taki družbi, kot si jo ti naivno naslikal, ne bi bili zapori prenatrpani, ne bi imeli 100.000 nezaposlenih in ne bi potrebovali žendarjev in redarjev.

In še enkrat...ne vem če voziš avto, ampak recimo. Prosim glej table z omejitvami in spremljaj kazalce na merilniku hitrosti. Omejitev 50 km/h ti ne daje pravice, da voziš 55 km/h. Ampak to kljub temu počneš. Zakaj? In zakaj te jaz zaradi tega nikakor nimam za takega kriminalca, kot nekoga, ki je naredil nezakoniti bypass in spravil na cesto tisoč ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

Mja. Moja naivnost je v tem, da mislim da se da trollom priti do zivega.

Pokazi nam prosim nek konkreten vir kako je jankovic s tem krsil zakon. Legitimen vir, ne razmisljanje enga jebivetra, ki ne zna parkirat. Do takrat nimas prav, simple as that.

dronyx ::

@Mehmed: Če se preveč pogovarjaš s trolli, slej ko prej postaneš eden izmed njih, zato bom jaz tule debato kar prekinil. Za tvoje dobro gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Icematxyz ::

Zdaj pa takole. O krivicah v drzavi na splosno ze imamo dovolj drugih tem.


Ampak kaj pa če gre ravno za to? Krivico. Stanje in urejenost parkirišč in prometna kultura nista dobri v Ljubljani? Nihče se pretirano ne trudi da bi to fundamentalno spremenil. Je tako? Verjetno se niti ne splača? To je še največji problem?

Sedaj pa se pred volitvami obljubijo visoke kazni. Verjetno bodo za kakšnih 10% izboljšale stanje. Ampak a je pravično za ne-delo in zaradi lastnih neuspehov večati represijo in kazni. In s tem verjetno nabirati politične točke? Ker sem prepričan da prebivalci Ljubljane pa načeloma to podpirajo. Ker jim stanje ni všeč kakšno je?

Ampak a bo res višja kazen rešila to problematiko? Če jo bo. Potem je verjetno pravična in primerna. Če je ne bo. Potem pa je krivično zaostrovati pogoje in s tem reševati svojo neučinkovitost na tem področju. Ker pač nisi dosegel nekih rezultatov zvišaš kazen.

Nihče pa se ne vpraša. Kaj bi bilo. Če bi prav vsi zaradi svoje neučinkovitosti v tej državi zvišali kazen?

Nenazadnje pri prometnih prekrških so začeli priznavati da le štetje položnic ne more biti merilo uspešnosti policista in policijske uprave. In sedaj ker bi radi boljše stanje kot je. Bomo spet dvignili kazen?

Osebno pa se mi še vedno zdi krivično da je kazen ista za nekoga ki zasluži 500 evrov in nekoga ki zasluži 5000 evrov.

Pa še vprašanje. Če bi redarji bili učinkoviti pri kazni 100 evrov. A res mislite da bi potrebovali kazen 200 evrov? Da bi spametovali prekrškarje?

Torej so višje kazni upravičene in pravične. Ali so redarji neučinkoviti? In če bo pri kazni 200 evrov stanje še vedno slabo. Potem pa še višje kazni?

Kaj če bi politična obljuba bila raje: Povečali bomo učinkovitost? A ne bi bilo bolje?

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

@Icematxyz: Pravično in zakonito ni eno in isto. Marsikomu bi bilo pravično, da bi Mačku zaplenili vse premoženje in ga za 30 let poslali v keho brez sojenja, ker je ubil tri mlada življenja z vožnjo v napačno smer. Bi bilo pa to nezakonito.

Saj verjetno bi policija tudi raje videla, da bi imel vsak komandir postaje diskrecijsko pravico, da sam predpiše kazni za prometne prekrške. Zelo verjetno bi se na tak način stanje na področju prometne varnosti celo bistveno popravilo.

Ampak ob sedanji zakonski ureditvi bi bilo to nezakonito in tu ni debate. Vedno se pa da zakone spremeniti in jih približati zasledovanim ciljem. Kot večkrat napisano, proti temu jaz nimam pa čisto nič.

V primeru jankovićevega odloka je potrebno enostavno iz zakona vreči ven zagrožene kazni in napisati, da je to v pristojnosti občine, komandirja policijske postaje ali zaradi mene dimnikarske službe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jureus ::

Če zakon predpiše kazen za napačno parkiranje 80 EUR, ti pa meni z nekim mestnim odlokom to kazen samovoljno spremeniš v 200 EUR, si zame vzel pravico mimo zakona v svojo roko.


In ti si 100procenten, da ne obstaja zakon, ki občni ne dovoljuje takšnega odloka?


Pa še vprašanje. Če bi redarji bili učinkoviti pri kazni 100 evrov. A res mislite da bi potrebovali kazen 200 evrov? Da bi spametovali prekrškarje?


:) Nice! Ponavadi redarji pridejo ko jih kakšen občan pokliče! Ker drugač bi tak lahko vsakemu drugemu nalepli. :)

Icematxyz ::

Pravično bi bilo povečati učinkovitost in imeti kazni na neki razumni ravni. Predvsem zaradi dejstva da nimamo višine kazni odvisne od osebnega dohodka.

Prepričan sem da ob neki spodobni učinkovitosti kazen 100 evrov naredi svoje. Pa ne le pri parkiranju! Je pa to politična tema. Zato se z nje umikam.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

In ti si 100procenten, da ne obstaja zakon, ki občni ne dovoljuje takšnega odloka?

Jaz bom tu prosil za pomoč kolege, ki so pravniki in tega trenutno še ne vem. Kakor vse kaže, je MOL tu šel na to finto, da si je izmislil "nove" prekrške, kot mu to omogoča Zakon o prekrških (le tako si lahko izmislijo svoje tarife). Gre pa kot kaže predvsem za lingvistično akrobacijo. Policist te naj bi tako oglobil po ZVCP-1, ker imaš avto na pločniku za 80 €, jankovićevo redarstvo pa za 200 €, ker je po njihovi terminologijo to avto na bankini, ki je omenjena nekje v odloku.

Težava pa bo nastala, ker je bil isti pločnik iste ulice pred nekaj meseci še pločnik iz ZVCP-1, sedaj pa naj bi bil bankina in tako so zakon "povozili" z odlokom (to je bold).

Če sem sarkastičen, potem neka občina lahko sprejme odlok, po katerem je zeleno rdeče in plačaš kazen, ker voziš ob napačni luči v semafor. To je zame norčevanje iz pravnega reda in nič drugega. Verjamem pa, da takšne manire izhajajo iz korporativnega prava, kjer se na veliko norčuje iz pravnega reda, ker je to v "političnem" interesu (to se prebere kot "kao v nacionalnem interesu").

Še vedno pa ostaja dejstvo, da se z nižjimi predpisi nikdar ne da spremeniti višjih. Tako recimo v pravilnik ti ne moreš napisati, da nek člen zakona ne velja, ali pa da velja samo delno (recimo popraviš višino kazni). Enako ne moreš z zakonom razveljaviti člena ustave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::


Če sem sarkastičen, potem neka občina lahko sprejme odlok, po katerem je zeleno rdeče in plačaš kazen, ker voziš ob napačni luči v semafor. To je zame norčevanje iz pravnega reda in nič drugega. Verjamem pa, da takšne manire izhajajo iz korporativnega prava, kjer se na veliko norčuje iz pravnega reda, ker je to v "političnem" interesu (to se prebere kot "kao v nacionalnem interesu").


Zakaj pa nebi bilo to u redu? Poglej za primer amsterdam - tam je trava dovoljena, kaj pa v ostalem delu države? A nimajo oni tudi zakona, da je z izjemo amsterdama povsod droga prepovedana(tudi trava)?

Torej se lahko pri nas spomni neka občina in recimo da kazni nižje, kot so državne (sem optimist, ane :)) ), ali pa višje (no to bi v naši državi še šlo).

nastyboy ::

Verjemite, da bi veliko število (če ne vsi) parkirali v garažni hiši, če bi bila zastonj... Rezultat tega pa je, da so garažne hiše prazne, avti pa povsod...

dronyx ::

@nebivedu: Jaz nizozemskega pravnega reda ne poznam. Ampak po trenutnem našem pravnem redu MOL ne more sprejeti odloka, po katerem je heroin na njihovem ozemlju dovoljen, če država z zakonom to kriminalizira. Če se vrnem k ZVCP-1, kakor sem uspel prebrati nikjer ne določa, da so tiste kazni predpisane samo v primeru, če občina ne predpiše svojih. Zato veljajo ne celotnem ozemlju RS in MOL ni in ne more biti tu nobena izjema.

@nastyboy: V to pa jaz celo dvomim. In to močno. Recimo da živiš v Ljubljanskem spalnem nasilju in imaš do prve parkirane hiše 2 km. Skoraj ne verjamem da bi koga našel, ki bi uporabljal tako brezplačno parkirano hišo. To je iluzorno. Potem avta skoraj ne potrebuješ več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

OrkAA ::

nebivedu: Trava na Nizozemskem je legalna povsod, kjer imajo za to namenjene prostore - coffee shop. Ta zakon se ne omejuje le na Amsterdam.

TESKAn ::

Če zakon predpiše kazen za napačno parkiranje 80 EUR, ti pa meni z nekim mestnim odlokom to kazen samovoljno spremeniš v 200 EUR, si zame vzel pravico mimo zakona v svojo roko.

Tako si ti to interpretiraš. Pejdi že do enega odvetnika in mu predstavi problem, pa poročaj o odzivu. Do takrat si pač še en gostilniški pravnik, ki ve vse bolje od vseh.

Jaz mislim da je problem jankovićevega odloka nasploh problem našega razumevanja pravne države in o tem je prav, da se govori. Institucije, ki izvajajo neko oblast, bi morale biti po moje svetilnik spoštovanja pravnega reda, ne pa da se ga sedaj še na tem nivoju (domnevno) izigrava tako, kot se je to počelo (bolje rečeno se počne) v tako imenovanem gospodarstvu, ki je vedno najemalo najdražje odvetnike, ki so samo iskali luknje v zakonih, da je nemogoče postalo mogoče in so temelj nacionalne ekonomije postali KURČEVI POŠTNI NABIRALNIKI (grd pogled proti murglam, kjer je ta masterplan nastal).


Jap, ti nekaj _domnevaš_ in nimaš pojma, če je tako res. Samo da trollaš.

Jaz bom tu prosil za pomoč kolege, ki so pravniki in tega trenutno še ne vem.

Vendar te to ne ustavi, da ne bi označil vseh Jankovičevih svetovalcev za neuke bedake.

To je zame norčevanje iz pravnega reda in nič drugega.

Verjamem. No ja, zakoni pač niso spisani tako, da bi jih lahko vsakdo razumel. Nekako tako, kot vsakdo ne razume milijona vrstic kode, ki jo nakucka programer. Pa ga zato noben ne označuje za bedaka, ki ne zna programa stisnit v eno lahko razumljivo vrstico.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dronyx ::

Vendar te to ne ustavi, da ne bi označil vseh Jankovičevih svetovalcev za neuke bedake.

TESKAn, ne polagaj mi prosim besed v usta, ker jaz ne poznam nobenega jankovićevega svetovalca in ne vem, kdo stoji za odlokom (janković se pač domnevam podpisuje pod mestne odloke in zato ga omenjam kot odgovorno osebo MOLa). Če si ti slučajno eden izmed svetovalecev, potem pa bo verjetno to kar si napisal o neukih bedakih kar držalo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TESKAn ::

Hej, _ti_ privzemaš, da so tako neumni, da mu bodo spisali odlok, ne da bi preverili, če imajo pravno podlago zanj. Pa menda ja ne misliš, da Jankovič vse dni ždi v eni majhni sobici in sam na roko vse piše?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dronyx ::

Poglej si zadnjih 20 let tranzicije v tej državi. Tu ni vprašanje pravne podlage, tu je samo vprašanje, kateri odvetnik jih bo v primeru tožbe s pravno akrobacijo rešil iz zagate. Na janševe omladince pa tu absolutno ne računam, ker so se pred prižganimi kamerami izkazali kot nestrpni pobalini, medtem ko jim je zoki vrnil filmski nasmešek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

hehe. Lost case.

Pivo boš mel mlačno.

PS. sam še redukcijo na Hitlerja čakam.
Your focus determines your reallity

d0rK ::

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Hej, _ti_ privzemaš, da so tako neumni, da mu bodo spisali odlok, ne da bi preverili, če imajo pravno podlago zanj. Pa menda ja ne misliš, da Jankovič vse dni ždi v eni majhni sobici in sam na roko vse piše?

Ti si pa mičken naiven. Ne bi bilo prvič, da je občina sprejela predpis, ki je v nasprotju veljavno zakonodajo. So celo primeri, ko so bili sprejeti zakoni neustavni, ali v nasprotju z že sprejetimi.

Sistem to predvideva, saj vsebuje mehanizme, ki so namenjeni odpravi teh napak.

Da so uradniki nezmotljivi, je pa en tak, res lep poklon. Ampak žal, privlečen za lase.

P.S.: Osebno bi vsem, ki se bunijo, kako bogi so zaradi parkiranja v Lj. predlagal naj na župana naslovi en predlog o "osamosvojitvi" Ljubljane. Pa bomo preselili vse državne inštitucije in privat firme ven iz Lj in bo več kot dovolj parkplacov za prebivalce. Mislim, da je bore malo ljudi, ki jim je veselje se vozit v našo usrano "kapitalko".
OM, F, G!

TESKAn ::

Sem nekaj časa iskal in našel tole.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dronyx ::

Sem nekaj časa iskal in našel tole.

In kaj si si s tem pomagal? Preberi 3. člen:
(3) Z odlokom samoupravne lokalne skupnosti se smejo določiti prekrški in predpisati zanje globe samo v določenem znesku ter samo za kršitve predpisov, ki jih same izdajajo v okviru svojih pristojnosti, ter če jih zakon ali uredba še ne sankcionira.

Zakon (ZVCP-1) je napačno parkiranje že do sedaj sankcioniral, saj je prav na podlagi tega zakona MOL vsako leto pobral za nekaj milijonov evrov globe in jim je dal pravno podlago za vse napisane listke obvestila redarstva o prekršku.

Nasploh pa ljudje radi beremo samo tiste člene zakonov, ki nam ustrezajo, oziroma potrjujejo naše prepričanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TESKAn ::

Nisem rekel, da sem si pomagal.
Lahko ti pa rečem, da če je pločnik sedaj za občino bankina - povej mi, kolikšna je kazen v ZVCP za parkiranje na bankini?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dronyx ::

@TESKAn: Ja, v redu. Naj bo bankina. Samo potem so pa vse do sedaj pobrane kazni milo rečeno grda prevara, ker so ljudje parkirali na bankini in ne na pločniku, za parkiranje na bankini pa do sedaj ni bilo zakonske podlage za kaznovanje (prosto po jankovićevo)? Sicer ZVCP-1 definira posamezne izraze in če so definicije v zakonu, po moje ne moreš spremeniti kar v odloku ime za isto reč? No, to je teoretično, kot vidimo pa se v praksi vse da, le če je "politična volja".

Sicer kogar zanima, ZVCP-1 v 23. členu pravi takole:

14. pločnik je del ceste, ki je ločen od vozišča in je namenjen in urejen za promet pešcev, lahko pa tudi za mešani promet pešcev in kolesarjev;

Kako bi janković oziroma MOL poimenoval pločnik, je s stališča zakona povsem irelevantno. Zakon izraz nedvoumno definira in pločnik pomeni isto v Petišovcih ali Ljubljani.

Če jaz postanem župan moje občine, bom pločnik z odlokom (sprejetim v vaški gostilni ob krvavicah in kislem zelju ter vrčku rujnega) preimenoval v tretoar in če boš parkiral na tretoarju, te bomo oglobili za 400 EUR in to samo, če boš prihajal iz mestne občine ljubljana. Fuck Yes!

Sprašujem pa se, ali se tole res samo meni zdi grdo izigravanje zakonov in nategovanje ljudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

Kolkr sem razumel, je to že v veljavi, ne?

No, da se ne boš samo kurčil, lahko sam preveriš, kaj o določitvi kazni pravi sodišče. Parkiraj, tako kot zdaj meniš, da je lopovščina, in pejt do konca.

Tko so naredil glede dvojezičnih tabel v Avstriji. Od besed k dejanjem.
Your focus determines your reallity

TESKAn ::

@TESKAn: Ja, v redu. Naj bo bankina. Samo potem so pa vse do sedaj pobrane kazni milo rečeno grda prevara, ker so ljudje parkirali na bankini in ne na pločniku, za parkiranje na bankini pa do sedaj ni bilo zakonske podlage za kaznovanje (prosto po jankovićevo)?

Kako, če so globe do sedaj bile take, kot jih predpisuje zakon?

Sprašujem pa se, ali se tole res samo meni zdi grdo izigravanje zakonov in nategovanje ljudi?

Nategovanje ljudi je, ko jih pumpaš in pumpaš, kako da je nekaj narobe, krivično in ne vem kaj še in se ne potrudiš vsaj toliko, da bi poiskal kak _uraden_ dokument, ki govori tebi v prid in si tako zagotovil kredibilnost. Potem se pa čudiš, da ti vsi ne prikimavamo in ploskamo, "kaki prasci so tile"?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ramon dekers ::

Potem se pa čudiš, da ti vsi ne prikimavamo in ploskamo, "kaki prasci so tile"?


Marsikdo razume tole zadevo in dejansko ima prav, samo ljubljančani zaprti med 4 stene so povečini tisti ki same sebe poveličujejo "priseljenci" pa so krivi za vse vaše težave!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

@TESKAn: In po tvoje, zakaj zakon sedaj za MOL naenkrat ni več v redu, ampak je bilo potrebno zakon popraviti z mestnim odlokom? Morda zato, ker se nekaterim na MOLU predpisane kazni niso zdele ustrezne?

In tu ne gre samo za problem malega prekrškarja, ki ne spoštuje zakonov in parkira na pločniku!

Tu gre za vprašanje, ali bo ta država dopustila in mirno gledala, da se zakone izzigrava in to na nivoju lokalne skupnosti. Ker če to jankoviću uspe brez boja, potem mu bodo zanesljivo sledile ostale občine in vsaka si bo prekrške uredila po svoje, kakor kakšnemu velajku pač trenutno paše. Mislim pa, da to ne bi smel biti namen zakonodajalca, ki je sprejel zakone, ki to področje urejajo. Prav je, da se občinam pusti nekaj samouprave, samo v okviru obstoječih zakonov. Ali pa spremeniti zakone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718340 (4572) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59398007 (15873) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14423300 (19221) Saul Goodman
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726747 (22577) solatko
»

Bodo redarji tudi policisti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
767541 (6201) Ziga Dolhar

Več podobnih tem