» »

MP3 komresor

MP3 komresor

Janus ::

Kateri MP3 kompresor uporabljate, po kvaliteti seveda, ker najmanj unici kvaliteto muske?

kockish ::

Eh, ze spet en...

Najboljse od najboljsega:
LAME 3.87(mmx) - encoder
RazorLame 1.1.1 - frontend zanj (lame namrec dela v dos oknu)
Oboje dobis na tej strani.

Naj nastavitve:
-V 1 -m j -b 128 -h -q 1
(Variable BitRate, Joint Stereo)

Tako dobis (skoraj) cd kvaliteto z mp3jem, ki zasede manj kot CBR 192 (to je sicer odvisno od komada, ampak naceloma velja), pa se boljso kvaliteto ima!

alien-w ::

men pa VBR (variable bit rate) ne sede, ker zadeva potem ob predvajanju kaze vsakic drugo dolzino skladbe. Rajs mam 160 ali 192kbps, pa je cist OK. Proggi je pa men the best Easy CD-DA creator. Zlo hitr pa zanesljiv.

kockish ::

Ce vidis dolzino VBR fajlov vedno drugace imas slab encoder in/ali slab player. Meni vsi delujejo odlicno.

Se glede 192kbps: nekateri lahko locijo med originalom in mp3 encodiran pri 192kbps. Sele 256kbps ne locis od originala, s tem da zasede prevec.
VBR s pravimi nastavitvami (vidi gor) zasede manj kot 192kbps (ok, ne vedno), kvaliteta pa je podobna 256kbps (niti proji ne razlocijo med originalom in VBR mp3jem)

CD-DA je dokaj kul, sem ga imel tudi jaz, vendar je EAC dosti boljsi in bolj siguren!

S-T-M ::

Jaz uporabljam MPEG DJ Encoder......čisti zvok
Simon The Master

Jst ::

Najboljsi prgram za ripat z cdjev je EAC. Dobis ga:
www.exactaudiocopy.de
NAjboljsi mp3 encoder je pa LAME. Dobis ga:
www.mp3-tech.org

S temi dvemi program, ki so povrh vsega se freeware, dobis najboljso kvaliteto mp3ja.

alien-w ::

ja, mozno, da so to zdej ze odpravili. Jest sm preizkusal VBR pred kr precej casa, ko je bil verjetno se v razvoju, drgac sm pa takrat uporabljal CDex. kaskne pol leta nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba audio cd v mp3

Oddelek: Zvok in slika
244013 (824) SL4FKO
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293934 (3396) BaRtMaN
»

mp3 ?

Oddelek: Zvok in slika
61327 (1237) smok3
»

Ali cujete razliko med MP3 in med cd-jem?

Oddelek: Zvok in slika
333288 (2626) Tr0n
»

Mp3, mp3pro,...

Oddelek: Zvok in slika
222178 (1698) Air_Borne

Več podobnih tem