» »

Napad na Irak

Napad na Irak

1 2 3
4
»

Thomas ::

> ampak enostavno se mi ne da vsega brat.

> PS Argumentiraj mi prosim še ostalo

Njemu se brat ne ljubi, jest nej bi mu pa VSE njegovo argumentiral. :D

It's your turn! ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ales ::

Thomas, si si stopil na jezik? Če se ne motim, ostaja tole neodgovorjeno:

Ne vem no... če izbiraš med dvema možnostima, ki sta obe slabi in izbereš malo boljšo... recimo ZDA... je to vredno človeka, ki se trudi doseči skrajne meje možnega? Saj si ti tak človek, Thomas?


Preprost odgovor "je vredno" ali "ni vredno" bo tudi zadoščal.

:)

MadMicka ::

Dejmo še kej bolj konkretnega glede morebitne vojne povedat......

Kako naj v vojni zmagajo Iračani?

Jasno, da na odprtem terenu, v frontalni bitki nimajo niti 1 % možnosti za zmago.

Zato morajo:

1. umakniti glavnino svojih sil v mesta
2. v aktivno obrambo mest vključiti vse prebivalce (razdeliti jim rezervno orožje, branijo naj svoje hiše)
3. Hiše v mestih spremenit v bunkerje
... nekaj takega, kot so počeli Rusi med II. sv. vojno..
4. Preostali del vojske poslati v gverilo.
5. Zaloge hrane, municije, težkega orožja, razporediti na čim več točk

Zdej, če bi želeli Američani osvojiti mesta, si težko predstavljam, kaj bi storili. Možnosti sta dve:

a. vsako hišo razrušiti
b. iztradati prebivalce in vojsko

Niti ena možnost ni dobra.

Iračani pripeljejo v mesta Arabsko TV, ki bo poročala o vsaki civilni žrtvi in vsaki razuršeni hiši...

Če bi dejasnko preko številnih trupel in razrušenih hiš padlo prvo mesto, bi nato vse ameriške ambasade iz vseh arabskih držav letele vn.
V primeru, da bi se lotili stradanja prebivalcev, bi pa še pred predajo izbruhnila kuga, kolera in kar je tega in zopet nasvidenje ameriške ambasade.

Tega pa s stališča ameriške politike Irak ni vreden.

Američanom bi ostala kvečjemu likvidacija Sadama. Seveda je njegov klan verjetno zadosti močan, da bi še nadalje ostal na oblasti. Če pa bi se lotili kakih množičnih likvidacij, bi pa arabcem spet zavrela kri...

Si upam trdit, da je Sadam trdno v sedlu in ko Bush ne bo več mr. president, bo Sadam še zmeri tm, kjer je dones :D

perci ::

Si upam trdit, da je Sadam trdno v sedlu in ko Bush ne bo več mr. president, bo Sadam še zmeri tm, kjer je dones

Mici: upam, da se motiš

Ales ::

Jaz upam, da bosta oba odletela hkrati in to karseda kmalu :)

Žal pa nič ne kaže, da bi bilo to realno. ;(

Drugače se strinjam z MadMickinim postom, razen morda glede pošiljanja vojske v gverilo. Ne verjamem, da teren omogoča tak tip vojskovanja. Prej bi pričakoval, da bodo enote dejansko "poskrili" med civiliste, predvsem pa za ljudstvo in opremo izkoristili svoje sisteme bunkerjev.

Tukaj bo v veliki meri odločilno tudi to, koliko jih američani že poznajo... Če so moji podatki točni, jih je veliko zgradila bivša juga in to kot kaže kar kvalitetno.

Lucifer Tanatos ::

hehe sam pozabl ste eno stvar, civilisti z orožjem, ki strelajo nate niso več civilisti:\ ...
Les yeux sans visage

Ales ::

Niso... to so američani izkusili v Somaliji... je pa zanimivo, koliko hrupa so takrat zagnali zaradi 18 padlih vojakov. Me prav zanima, koliko ljudi se spomni, da je malo pred tem bilo tam pobitih 24 pakistancev in zakaj so se sploh Somalci tako znesli nad UN. Dobro, to je že druga tema...

Se mi pa zdi, da arabske televizije proti CNN & company ne morejo prav dosti, tako da bomo v Iraku spet gledali Muppet show z veliko lučkami po nebu.

Pepe ::

Thomas
Ti šaljivec.
Saj si dobro razumel, kaj pomeni ťni se mi dalo vsega bratŤ. Glede nato , da sem repliciral samo tebi nisem tako podrobno bral ostalih postov.
ťPS Argumentiraj mi prosim še ostaloŤ Upal sem, da boš negiral moje nezaslišane trditve iz posta 22.09. 19:24:55. Navsezadnje si ti začel s temo in pričakoval bi, da svoje trditve temu primerno zagovarjal.
Če misliš tako nadaljevat nebomo nikoli šli nad Irak, jaz sem pa komaj čakal, da jih pojemo.
Še eno vpr., kako lahko napišeš, da bi verjel RTV Srbija?!? Ne gre mi v kontekst.
Glede zadnjega odgovora, pa samo to slabo, slabo, slabo za nadčloveka takega formata.
Pešaš mi, sine CNN-a.
LP

Thomas ::

Pepe,

> Enega Sadama je lažje kontorlirat, kot pa 5-10 na Arabskem polotoku.

[postano 22.09. 19:24:55]

Lej Pepe ... Irak NI na Arabskem polotoku.

Me moraš nekako razumeti, da tvojega znanja politike ne cenim nič bolj od tvojega znanja zemljepisa.

Oboje je nekako na istem nivoju, pa čeprav boš ti zamahnil z roko, češ da je ta napaka nepomembna.

Toda bistveno je prav to, da je tvoj in tvojih somišljenikov politicus , sestavljen iz množice takih napak in nerazumevanj.

Zato vam tem jemljem le po kakšno trditev v obdelavo in jo totalno razsujem. Da bi dobili idejo, kako se morda motite.

A je dovolj?




:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

ja geografska lega je zlo pomembna to je res. Sam kar je on hotu povedat, je to, da je v Iraku več plemen. In ta plemena so skupaj združena predvsem ZARADI Sadamove diktature. Zdej kaj se lohka zgodi, če ga odstranijo, pa pol zajebejo z oblastjo. Cela država bo spet razpadla in vsa ta plemena se bodo spet borila med seboj. In dobili bomo spet "pizdarije"... Sej ne rečem, če bodo oblast dobr urihtal se bodo temu izognl, če pa bo v verigi en šibek vmesni člen...
Les yeux sans visage

Thomas ::

> Cela država bo spet razpadla in vsa ta plemena se bodo spet borila med seboj

Kot je enkrat že napisal Brane: Naj se jim podeli status divjih živali?

Po eni strani bi bili radi "enakopraven član mednarodne skupnosti", po drugi strani pa stalno izsiljujejo s svojimi potencialnimi in dejanskimi iracionalnimo norimi dejanji.

Opravilno sposobnost jim je že treba odvzeti. Ni dvoma!



:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pepe ::

Thomas
Tebi kaj dopovedat. Sadam je za moje pojme močna osebnost. Ima nek nadzor nad okolico, in v to okolico štejem tudi Arabski polotok(zdaj pa beri dalje, da boš razumel zakaj omenjam Arabski polotok). In tam je nafta, se pravi denar. In vsaki drugi bogati pizdun si lahko privošči vojsko, pešadijo al pa biološko… (potrudi se narobe razumet)
In dokler bo Sadam tak kot je ga drugi nebodo srali- po mojem mnenju.
Ti je kaj več jasno glede moje geo.. –probaj no bova lažje komunicirala, če sploh?
Geo 2. Nekje višje se mi zdi, da si omenjal Kurde. Si pozabil na Kurde v Turčiji. Marsikateri je mrtev, pa kdo resno jebe Turke glede tega?
Ti tak vse razsuješ.
Zakaj nisi razsul moje trditve, da so ZDA dale Iraku bio. orožje.(vem ja absurd, ampak vseeno)

Glede nato kako gonjo in paniko delajo ZDA zaradi bio. o. bi morale najprej razsut same sebe, aja sem pozabil ZDA so zraven Vatikana edina država na svetu, ki ga nimajo.
S tem, da ne podcenjujem nevarnosti, ki tiči v bio.o..
Ti pa še naprej zagovarjaj politiko države, katere predsednik ma IQ zadovoljivega oprsja.
Saj navsezadnje si lahko privoščiš, glede nato kaj pišeš v Protokolu. Upam, da se bo to res zgodilo, drugače smo v pizdi, ker bodo tvoji super demokrati vse sferderbali.
Jz sem mislil, da si razumen, nebi me motilo tvoje zgledovanje k American way of life, če bi priznal da še to zdaleč ni tako življenje kot bi bilo primerno.

PS Od zdaj naprej bom živel po ameriško. Likvidiral bom soseda, ker je prdnil. Mi je pač smrdelo po kontaminiranem. On me že nebo z biološkim orožjem napadal.
LP

Thomas ::

> katere predsednik ma IQ zadovoljivega oprsja.

Kaj si hotel reči s tem?

Prsatice majo lahko IQ povsem zadovoljiv. Med IQ in (ne)prsatostjo NI korelacije. Saj kolikor sem meril in bral raziskave.

Trenutni President of the USA - pa je diplomant Yale.

> Saj navsezadnje si lahko privoščiš, glede nato kaj pišeš v Protokolu. Upam, da se bo to res zgodilo, drugače smo v pizdi, ker bodo tvoji super demokrati vse sferderbali.

Grant pravi da že do 2020 se bomo, če ne bo po naše. Jest mislim, da imamo rezerve ene 20 do 40 let več.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

To, da je diplomat Yale, ne pomeni nič - glede na to, kašne stresa v svojih govorih. Si slučajno že slišal za bušizme, Thomas? Sprijazni se že, da je Bush pač, hm, človek z nizkim IQ.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pepe ::

Prispodoba za njegovih, kolk že 91.

Nedaj bože 20-40. Čim prej.

Tudi ti bi bil, če bi mel tak vplivnega fotra.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pepe ()

Thomas ::

To je slika za zavaravanje neprijatelja. Demokratske stranke in ostalil ameriških "liberalov", ki jih je že uspešno nadmudril.

Taki, ki zgledajo da ne znajo šteti do tri - in si ta image še krepijo - so liga zase.

Bush jr. je že en tak.

:D :))

Trust me!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Možno. Kot je možno tudi to, da se ne dela...only time will tell. Upam pa, da bo čas čim prej 'skenslau' busha. Ker mi gre pošteno na jetra.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pepe ::

Tu se pa vsaj delno strinjava. Takih se je treba pazit.
Ampak on se ne dela, se ne rabi.

Thomas ::

To me spominja na nekega prjatla iz mladosti, ki mi je razlagal kako pameten da je Tito in kakšen "navaden farmar" da je Nixon.

Oba pokvarjenca - in Tito in Nixon - da ne bo pomote. Edino Tito še precej bolj. Morda samo zato, ker ga ni omejevala demokratična ustava in institucije, ki so Nixona odstavile.

Ko pa sem bral Nixonovo avtobiografijo, se mu srečanja s Titom še omeniti ni zdelo vredno. Ko sem bral še bluze od Titeja - se mi je zdela Nixonova izpustitev te epizode - razumljiva in logična.

Hočem reči - kar naslajajte se nad Bushevo "neumnostjo", če vam to daje kakšno tolažbo. Toda bolje bi bilo biti realen. Tukaj na Slotechu nas vseeno ni veliko pametnejših od njega.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

>Thomas
No zdej pa še prosim navedi razloge oz. dokaze o tem kako zloben/pokvarjen je bil Tito...
Les yeux sans visage

Thomas ::

Goli otok.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dejankuburič ::

Pomeoje naj jih kr vse zbombajo, če ne pa vsaj Sadama Huseina!:D

Lucifer Tanatos ::

jah in kaj pol, pač zapor za politične nasprotnike. To je mel včasih velik držav, recimo Francozi so imeli Hudičev otok za to namenjen, če veš kje je to;)
Takšne stvari so potebne, tut amerika jih ima sam da celo zadevo malce olepša, sam zapor je zapor...
Je pa tut res da so bli tist čist drugi časi, tut v ameriki so ble stvari drgačne takrat...
Les yeux sans visage

Ikarus ::

Razprava o Bushu kot osebi ali vsaj politiku v povezavi z Irakom je popolnoma deplasirana vsaj iz dveh razlogov. Prvi je trivialen, ker so emotivno gnana obrekovanja in naštevanja bushizmov enostavno pod nivojem. Lahko se jim smejemo v političnih karikaturah Al Džezire ali Mladine - nimajo pa nobene teže v argumentiranju reševanja iraškega vprašanja. Če gre za tisto, kar se meni zdi, so pa še ravno tako nesramna, kot bi se norčevali iz FDRjeve hromosti.

Drugi razlog ni trivialen, ni pa nič manj očiten - vsaj za poznavalce dogajanja v ZDA in na "Arabskem polotoku", kamor sodimo vsi, ki se tule oglasimo. Namreč, podpora ameriškega ljudstva vojaški akciji je popolnoma ne/nad strankarska in Američani so v povprečju naravnost alergični na politike, ki bi si hoteli na ta račun nabijati politične točke. Gre za podoben fenomen postavljanja za svojega voditelja, kot se je zgodil v času 2.sv. vojne ali v Sloveniji v naši kabaretni vojni. Američani se dejansko počutijo ogrožene in tudi res so ogroženi - nekaj, česar Evropejci nikakor ne zapopademo - to področje osebne varnosti pa dojemajo konsenzualno kot nepolitično. Po merjenjih javnega mnenja je podpora vojaški akciji v Iraku nekje na 3/4ah, medtem ko večina vprašanih (Gallup, 55%) istočasno odgovarja, da se bodo na volitvah za novega predsednika ali jeseni za kongres odločali na podlagi socialne, ekonomske, zdravstvene in predvsem izobraževalne politike na domačih tleh.

Nenazadnje - Bush je ravnokar dobil večinsko podporo v kongresu - oziroma njeno najavo, vidni demokrati (voditelj opozicije Tom Daschle in npr. poraženec na volitvah Lieberman, Gorov kandidat za podpredsednika) pa v imenu demokratske stranke odločno podpirajo Busha.

Posledice so dvojne: prvič, napad na Irak se bo zgodil le in samo takrat, ko ga bo podpirala večina Američanov; drugič, Bushu ne bo ta vojna nič koristila razen kratkih dvigov popularnosti, kot ne bo škodila demokratom na volitvah. Dokazov je več; npr. neizvolitev Busha sr. po uspešni akciji v Iraku, ki so jo večinsko doma podprli, izgubljanje demokratskih senatorskih mest med samo 2. sv.vojno, ko je bil FDR izredno priljubljen, naraščanje popularnosti demokratov na področju odločujoče domače politike danes.

Tisti, ki demonizirajo Busha, bi se lahko zavedali vsaj še sledečega pravila v ameriški politiki: republikanci mnogo lažje vlečejo liberalno-levičarske poteze in obratno. Veliko vprašanje je, če bi lahko demokratski predsednik tako preudarno in preračunljivo izvedel odgovor na 11.9. v Afganistanu - zelo verjetno bi šlo za bolj kavbojski in hitrejši odgovor z več civilnimi žrtvami. Podobno je s finančnimi injekcijami v letalsko industrijo, ki si jih demokrati verjetno enako ne bi mogli privoščiti, ker jih že tako ali tako zmerjajo za preveliko vmešavanje države v "business" ipd. To so lahko izvedli le republikanci.

Bush, Gore, Clinton, kdorkoli že - Amerika bi se do terorizma in vprašanja lastne varnosti obnašala identično.

sultan of swing ::

upam da bo buš ravnal kot švarci v terminatorju 2-na svojem pohodu bo pobil diktatorje ki so nevarni svetovnemu miru,nato pa:
Ameri:We are saved!
Buš:No,there s one more left!(potegne pištolo iz žepa in se ustreli!):D
mi pa v jok
P.S:ameri bi rabli predsednika kot je kofi annan.ta človek prav izžareva pravičnost in dobroto,tko se vsaj men zdi!glih včeri sem gledu ko je mel tiskovno konferenco,odgovarju je zelo modro,pa tut pozabavat se zna,sam se pa vidi da ma ful malo moči pa pooblastil,kar ni prav

Mercier ::

P.S:ameri bi rabli predsednika kot je kofi annan.ta človek prav izžareva pravičnost in dobroto,tko se vsaj men zdi!glih včeri sem gledu ko je mel tiskovno konferenco,odgovarju je zelo modro,pa tut pozabavat se zna,sam se pa vidi da ma ful malo moči pa pooblastil,kar ni prav
Če bi imel moč in pooblastila, ne bi bil Kofi. Prej Bush.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348199 (28761) gfighter
»

Bush in njegove križarske vojne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15312499 (9660) Luka Percic
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414464 (10369) Thomas

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556364 (34317) Tomi
»

Demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
915169 (4122) Thomas

Več podobnih tem