» »

Problem nameščanje WIN 7

Problem nameščanje WIN 7

mblazi22 ::

Pozdravljeni

Sestra ima prenosnik HP-pavilion dv6660-ev. Poskusil sem ji namestiti win 7, prej je imela visto, pa se pojavi sledece.
Najprej zbrisem in sformatiram vse particije in ustvarim dve novi. Nato nekaj nalaga, izberem jezik...
Potem mi javi da potrebuje drajver od diska ker ga na nek nacin ne zazna. Malo sem pogledal po spletu in sm vidu da majo drugi ta problem ko namescajo XPje.
Problem pa je ta ker ko grem na stran od hpja, in poberem ta drajver dol mi pove da nicesar ne najde "drajverja".
Kje bi pa pole jst dobu ta drajver ce tisti na strani ni pravi. Model sm zagotovo vpisu prou, samo downloadu sm tega Driver - Storage, Intel Matrix Storage Manager. A bi mogu kerega drugega dol potegnt kaj druzga.

Če je imel kdo podobne tezave prosim za pomoc, prav tako pridejo prou kakrsni koli nasveti.

mblazi22 ::

Moj disk pa je toshiba mk 1637gsx. Ce kdo ve kje bi najdu drajver, ker ga iscem ze en kup casa pa povsod zahtevajo neko placilo s kartico in vclanitev na neke strani meni pa je to malo tako sumljivo, kaj jst vem.
Sm pa zdej bral molo po netu in pravijo da bi mogu uporabit program Nlite, s katerim bi ta drajver dodal na zagonski DVD od windovsa. Ima kdo kake izkusnje??

V naprej se zahvaljujem za vsakrsno pomoc.

mblazi22 ::

V bistvu sm zdej ugotovu da mam dve moznosti.
1. Da v biosu nastavim disk na IDE, namesto na sata. Te moznosti pa v mojem biosu ni
2. Da poiscem drajver, ki pa ga ne morem na noben nacin najt.

Mogoce ve kdo za katero stran kjer bi se to dalo dobit, na tosibi sm pogledu, samo nikjer nisem zasledil da ponujajo drajverje za trde diske. ali je problem resljiv na kaksen drug nacin???

jst sm ze cisto obupan, ker ze enih 12 ur iščem ta pojeben drajver ker druzga ne vem kaj nardit, tako da ce kdo ve kaj bi lahko blo res prosim za pomoc.

Dead_Eye ::

V BIOS-u najdi opcijo "Sata native mode" in jo dej v "Disabled". Sicer je pa čudno, da W7 ne najde diska... preveri, če vsaj BIOS vidi disk.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

energetik ::

Če človek lahko formatira in ustvarja particije, potem tudi Win 7 inštalacija normalno zaznava disk.
Mislim, da imaš problem z zanič inštalacijo Win7, tako kot sem imel jaz. Od kje si jo potegnil?
S temle preglej ISO sliko od inštalacije, preden jo zapečeš na DVD.
Jaz sem moral še enkrat DL z MSDNAA, da sem dobil OK sliko, prej sem imel podobne težave.

mblazi22 ::

V biosu nimam moznosti Sata native mode. Sm vse pregeledu pa nism nikjer najdu. Bios pa je phoenix F.22. Bios mislm da mi zazna disk, ker sm zagnau hard disk test pa je neki delalo. Windowse mi je en posodu, samo on jih se niti ni sprobu tako da ne vem ce njemu delajo, samo mislm da ni v tem problem, ker ko sm probu instalirat XPje je biu enak problem da mi ni najdlo diska, ko sm biu ze v meniju za instalirat xpje, CD od XPje je pa 100% dobr ker sm ga ze 5x rabu pa vsakic bez problema. Samo ne na sata disku. Bom pa vseeno probu, ce je kaj narobe z DVDjem. Sporocim bol pole ko pridem domov enkrat ob 7.30.

energetik ::

XP ji rabijo posebaj gonilnik za SATA, zato ti ga ni našel.
Od Viste naprej pa ga imajo Win že vgrajenega.

mblazi22 ::

YSm probu zdej s tem programom, pa mi je jevlo neko napako. Tko da upam da je to to. Bom dobu en drug win pa bom vidu kako bo.

energetik ::

No, sem rekel. Če bi poguglal, bi videl da ima ogromno folka probleme z zanič medijem oz. ISO sliko inštalacije.

mblazi22 ::

Sm lih zdej uspeu nalozit windowse gor, tako da hvala za pomoc. Drgac pa sm enih 24ur skup brskal po netu, pa nism lih zasledil da majo z win 7 probleme, sm pa vidu da so imeli enake probleme kot jst ko so hotli downgrejdt na XP. Zato pa sm mislu da mam jst tud enak problem. U bistvu se jst ne spoznam lih tolko, zato pa sm vprasu tle in sm res hvalezen da ste pomagali, ker ga moram cimprej usposobit .

Bi pa se to vprasu. Tam na HP-jevi strani ne dobim drajverjev za Win7 za moj pc. Ali bi blo kaj tezav ce namestim kar od viste?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145689 (2512) Leoon
»

Nalaganje WIN XP na prenosnika NUJNO!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71928 (1928) ankow
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415961 (4824) fredyjetle
»

Instalacija WINXP na SATA disk v prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
7910 (782) ziviky
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402304 (1667) PIII850

Več podobnih tem