» »

Formatiranje Acerja

Formatiranje Acerja

racunalnicar ::

Lep pozdrav!

Prijatelj mi je dal za formatirat svojega laptopa Acerja, vendar imam ogromne težave:
ko ga zbootam s CDjem od XPja mi napiše, da ni nobenega diska na katerega bi lahko instaleru winse, ko sem ga zbootal s cedejem od w7 me tut ni vprašalo kam instalerat, gparted-u tut ne rata neč druzga narest kot napisat poročilo...
Zanima me, kako bi sploh lahko formatiral tega laptopa?

Hvala usem že u naprej.

matonson ::

Pa gre še v windowse?

No, če gre:
S partition magicam probaj odščipnit delček diska (toliko kot misliš imeti za windowse) in ga sformatirat(NTFS). Potem pa poizkusi še enkrat, če kaj najde.

racunalnicar ::

Am, je slučajno v winsih 7 kak program za particije ustvarjat?

kitewing ::

Pri XP-jih moraš nastavit v biosu disk: sata native mode potem ti bo našel disk.

solatko ::

V upravitelju diskov.

toxius ::

kitewing je izjavil:

Pri XP-jih moraš nastavit v biosu disk: sata native mode potem ti bo našel disk.

definitivno je nastavitev v biosu za sata kontroler, pri acerju mislim da maš ahci in ide možnosti...

racunalnicar ::

Legende, hvala usem trem. Tko ko je toxius reku - ahci pa ide mode maš, nastaviš na mode in potem gre formatiram. Res najlepša hvala usem trem. :)

cukl ::

racunalnicar je izjavil:

Lep pozdrav!

Prijatelj mi je dal za formatirat svojega laptopa Acerja, vendar imam ogromne težave:
ko ga zbootam s CDjem od XPja mi napiše, da ni nobenega diska na katerega bi lahko instaleru winse, ko sem ga zbootal s cedejem od w7 me tut ni vprašalo kam instalerat, gparted-u tut ne rata neč druzga narest kot napisat poročilo...
Zanima me, kako bi sploh lahko formatiral tega laptopa?

Hvala usem že u naprej.

Pri windows 7 te to vpraša nekoliko kasneje kot pri xp. prav tako lahko brišeš in ustvarjaš particije kot v xp-jih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem nameščanje WIN 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
9988 (781) mblazi22
»

Nemogoče nalaganje Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
131425 (1211) Nikonja
»

Formatiranje in boot manager

Oddelek: Operacijski sistemi
172462 (1527) demon#666
»

nasvet...Image diska starejšega računalinka na novejši računalik

Oddelek: Programska oprema
101015 (700) Mr.B
»

Need Drivers ALL for laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
151485 (959) jan01

Več podobnih tem