» »

Tresoča slika na TV ob povezavi s PC

Tresoča slika na TV ob povezavi s PC

jWill ::

Lep pozdrav!

Imam en problem in sicer pri povezavi grafične kartice s TV-jem. Imam S-VHS kabel, iz grafične v TV, vendar je slika na TVju zelo motena, saj se trese in tudi barve so čudne. Spreminjal sem resolucijo in te zadeve, vendar ni nobenega efekta. Poskusil sem tudi na dveh televizijah. Obe sta katodni. Prosil bi za kakšen nasvet smile.gif Mogoče bi moral met drugi kabl, ne vem če je razlika med S-Video in S-VHS mogoče?

Moja grafična kartica: ATI Radeon HD 3850.
LP, Tomaž

Frenky ::

Mogoče če frekvenco malo spremeniš?

jWill ::

sem spreminjal frekvenco tudi, vendar nobene spremembe
LP, Tomaž

podtalje ::

Vedeti moraš, da TV ni isto kot monitor in da pri povezavi preko S-video nikoli ne bo dobre slike.
En razlog je nizka ločljivost (720x576), drugi razlog pa prepleteno oddajanje slike.
Tu je mišljena predvsem statična slika, kot je npr. slika namizja. Tu je tresenje običajno in se ga
da zmanjšati preko nastavitev za grafično kartico. Pri filmih pa tega problema ne bi smelo biti.

Če imaš možnost, uporabi kakšen drug vhod, kot je npr. VGA, DVI ali HDMI, v kolikor TV to omogoča,
vendar glede na to, da praviš, da imaš analogno TV, se bojim, da to ne bo mogoče.

bbenci2 ::

podtalje je izjavil:

Če imaš možnost, uporabi kakšen drug vhod, kot je npr. VGA, DVI ali HDMI, v kolikor TV to omogoča,
vendar glede na to, da praviš, da imaš analogno TV, se bojim, da to ne bo mogoče.

Jaz imam povezano preko VGA in slika prav tako utripa.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

logout ::

Če še nisi, daj računalnik in televizor na isto električno vtičnico preko kakšnega razdelilca. Večkrat je problem v slabi električni instalaciji.

L.p., Kloko

McMallar ::

Ko imaš signal preko S-VHS probaj na TV izklopiti antenski kabel. Če ti to sliko umiri, potem imaš enak problem kot jaz. Jaz sem to rešil na takšen način, da sem antenski kabel speljal preko zaščite.

Zakaj se to zgodi?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

XsenO ::

Koliko pa je dolg kabel?
1 + 1 = 1

Avian ::

logout je izjavil:

Če še nisi, daj računalnik in televizor na isto električno vtičnico preko kakšnega razdelilca. Večkrat je problem v slabi električni instalaciji.

L.p., Kloko


Največkrat je to ravno vzrok za "utripanje" slike (ali na tv ali projektor).

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

bbenci2 ::

Saj ne utripa zelo. Ob svetli sliki se malo opazi. Imampriključeno na enako vtičnico. Kabel pa je dolg 2m.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

jWill ::

Tudi moj kabel je enako dolg. V TV nimam vključene ne antene in ničesar drugega razn S-VHS kabla. Sem poskusil tudi na druge vtičnice in vedno enaka stvar.
LP, Tomaž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
221893 (1588) delfinus
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272875 (2633) msenjur
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112439 (2275) BluPhenix
»

S-VHS kabel

Oddelek: Zvok in slika
181528 (1225) js
»

3D Prophet MX TV-Out

Oddelek: Zvok in slika
111157 (977) Tzar

Več podobnih tem