» »

Admin-Diktatura

Admin-Diktatura

1
2
»

Caboose ::

no, da še jaz izlijem žolč črni. JAz sem tudi tukaj že kar lep čas! reden obiskovalec strani manj reden foruma... ampak še vedno sem vsak dan min 20min gor... toliko da se obvestim o novem. Sem tudi pisec RD 1 ter 2 (tretja še prihaja), in vas sploh podpiram, celo toliko da požrem nekater nevšečnosti, ki jih nebom omenjal saj nočem začeti prepira. Pa nimam niti persone rudis :D... mislim, "starešinam" bi pa lahko pokazali da smo več kot samo številke.

hm.. spet se ponavlja zgodovina.. od takrat ko so še bile zvezdice ;) -ne to ni napeljevanje nazaj na le-te.
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

kivi113 ::

Mac ima na žalost prav.

Mac ::

Izrezek:


Hux2
globalno: persona rudis

registriran: 21.01.2002 Poslano: 22.09.2002 17:00:51 | odgovori | na začetek

Daj tiho bodi ti Sergio ko nimas pojma! Ob dveh sme govoril z enim siolovcem na ircu in sem mu pokazal moj treckert ter on meni njegovega in je reko da je problem na DSLAMu lahko samo in nemore biti prej resen kot v ponedeljek anyway.



Sergio
globalno: Sergio™

registriran: 06.11.2000 Poslano: 22.09.2002 17:20:05 | odgovori | na začetek

hux: žalil me pa ne boš. na, tuki maš naziv. opravičilo v forum, oddelek Slo-Tech


Sergio
globalno: Sergio™


registriran: 06.11.2000 Poslano: 26.09.2002 21:16:06 | odgovori | na začetek

vi ste moteni. resno. ajde delat



Primož, sedaj me pa zanima, kaka je razlika med "Daj tiho bodi ti Sergio ko nimas pojma!" za PR in "vi ste moteni" brez PR.

Eno deset let zorenja, pa še tu ni garantiran uspeh.
Toliko o obnašanju vas zvezdonoscev. Tako si si želel primere in povezave, ker pač slo-teča ne bereš, da bi jih sam našel ali pa si slep, da jih ne vidiš

Primoz ::

Mal se je prenaglil Sergej. Sanirano...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tomi ::

Mac: v temi o Lunijevi temi se je menil team. Sergiova opazka je bila mišljena drugače, kot ste jo nekateri prebrali. Res je pa, da imamo kaj za delati.
metrodusa.blogspot.com

Primoz ::

Btw... mamo temo "Pritožbe"... napiši kdaj tja notr kaj.. včasih pomaga (tokrat npr. je)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Sergio ::

izjava "vi ste moteni" bi morala biti vzeta z dobršno mero ironije. če bi videli pogovore med teamom na kanalu, bi vam bilo jasno.

Hux2, na drugi strani, je pa (moje osebno mnenje) razvajen ADSLjevec, ki na podlagi nepopolnih meritev dela neutemeljene zaključke ter se na njih obeša. Večkrat sem mu že povedal, kako je res, a je on gonil svoje. Njegova žalitev je bila pa le kaplja čez rob.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMicka ::

Enkrat sm že reku, pa bom še enkrat:

Admini, pri svoji kontroli morate biti bolj blagi kot strogi. Važno je, da se le extreme sanira, ne pa malenkosti. Vse je stvar občutka.

Element T: "Prvo pravilo, ki ga pri takih projektih vedno podpiram je:
Če ti kaj ni všeč in hočeš povzdignit besedo - za vedno zapusti pejđ."

No, ravno to je tista, povsem zgrešena logika. Takšna logika se prileže le monopolistom, pa še to le za določen čas, dokler jih taka logika ne pokoplje!

Hvala bogu, admini na to logiko ne pristajajo, kar dokazuje v prvi vrsti njihovo sprejemanje in odprtost za kritike.

Le tako naprej.

btw: tud jaz sm praktično od začetka spremljal razvoj Slo-techa in bi rad poudaril, da je bil Luni car, prav tako pa so carji tud zdejšni admini. Namreč, v praksi velja pri vsaki zadevi; večja ko je, več je kritik - to je potrebno vzeti v zakup.

p.s.: glede Hux2, hehe, Sharac je na Siolovem forumu full dobr napisal češ, takmu človeku bi dal 7 kbs, pa naj pol računa izgubo (ko se je HUx spraševal, zakva nima na ADSL 64 kbs d/l ampak le 60 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Mac ::

Sergio, Tomi (in ostali DrMr):
Če sem sedaj prav razumel vajina zadnja dva posta, je stvar sledeča:
Če jaz rečem "Tomi, pojdi v p**** m*******" (da ne bi nadaljeval), je to žalitev, če pa to reče kdo od oficirjev, pa to sploh ni tako, kot prebereš ali pa je treba to vzeti z dobršno mero ironije, ker se vi pač tako med sabo pogovarjate.

Vi pač ali se prenaglite,
ali mi prav ne preberemo, v glavnem pa ne razumemo. Aha, saj to sem vedel že takrat, ko sem odprl temo, pa sem vseeno upal, da se motim.

Sergio, ti pa si preberi svoj zadnji post še enkrat, vsak odstavek posebej, mogoče boš ugotovil kaka protislovja.

En lep rek v (srbo) hrvaščini (?) pravi (bom napisal v originalu, se lepše bere):
"prije stavljanja jezika u pogon uključi mozak".
Upam, da ne bo problemov z razumevanjem v tujem jeziku.

Sicer pa poznate tistih 10 zakonov o šefu:
1. Šef ima vedno prav.
2. Če misliš, da imaš prav ti, velja pod 1.
... in tako naprej

Primoz ::

Ej.. pač je bila napaka... smo popravili. Kaj bi še radi?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tomi ::

Mac: nekaj stvari je, ki jih moraš vedeti:
  • Sergio nikoli ne bi dal takšnega primera, kot si ga dal ti.

  • Ko jaz berem poste drugih članov teama, vem, kakšni so v resnici, in kako bi to povedali v RL (mimika, in podobno). Na forumu tega ne morep videti, in si pač sam interpretiraš.

  • Če bi bil kdaj prisoten na teamskih sestankih, bi razumel določene stvari, ki ji sedaj ne moreš.
  • metrodusa.blogspot.com

    Mac ::

    Primož, kaj zahtevate vi od uporabnikov pri grdem obnašanju?

    Veš Tomi, primer je res skrajen, ampak še premalo, da bi razumel bistvo, to pa je, da tu veljajo ista pravila obnašanja za vse, tudi zate, tudi za Sergia in dokler pač poste samo pišemo (naj Primož programski omogoči vnos mimike), velja tisto, kar pač vidiš napisano. Zakaj bi samo Sergio pisal drugače kot mislil, zakaj ne tudi kdo drug?

    Lani sem se za minutko ustavil pri vašem štandu na Infosu, pa sem prav videl tisti obroček nad Sergiovo glavo, samo perutničk ni bilo zaslediti.

    Primoz ::

    Pravila so enaka za vse...
    There can be no real freedom without the freedom to fail.

    Sergio ::

    To zadevo se da rešit samo tako, da gremo enkrat skupi na pijačo, pa se prijateljsko usedemo, kakšno rečemo, pa se pogovorimo tudi o pravilih.

    Ker sem ugotovil, da se da IRL zmeniti vse dosti bolje kot pa na forumu, kjer dostikrat z vseh strani prevladuje neka napetost.

    Priznam, vsi smo ljudje. Seveda, da se motimo! Karkoli drugega bi bilo nelogično ter nečloveško.

    Če ste za, si lahko enkrat med Infosom vzamemo čas ter gremo na pijačo. Vas častim, razen če vas bo nad 15 ;).
    Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
    če usoda ustavi mu korak,
    on se ji zoperstavi.

    zeko mrkoslav ::

    Mac,Mac,Mac
    glede na tvoje pisanje sen ob grickanju moje mrkve, prišl le do enga sklepa.0:)
    Ti bi rad bil "Administrator". Pokaži svoje znanje in izkušnje, ne pa samo šifleš,ko kak pijanček v jarki>:D . Idi na Infos in daj neke predloge Tajni policiji.

    PS.
    Dajte človeki tedn dni ministrirat, da bo potl zakleno usta.:P
    run zeko run!!!

    Zgodovina sprememb…

    Mercier ::

    Sergio:

    Ker sem ugotovil, da se da IRL zmeniti vse dosti bolje kot pa na forumu, kjer dostikrat z vseh strani prevladuje neka napetost.
    Že, že, ampak na forumu se ne da fizično obračunat... :D

    Mac ::

    NekoIme, z jezika si mi vzel.
    Sem si že predvidel scenarij. Pridem lepo tja, tam pa za x-štandi skriti 190cm/130kg varnostniki. Kak bi samo zinil, kdo sem, bi že hodili po meni, he he.

    Ne, ne, ne boste me dobili.

    Mercier ::

    Jao, jaz bom letos vzel dva izvoda propagande. Ne me tepst. :D

    Sergio ::

    pa a mislite, da bi jaz začel fizično obračunavati? al mislite, da bi vi mogl mene pretepst? :D

    dejte no mir s takimi. enkrat med infosom bom dal povabilo, da kdor hoce, naj pride na pijaco. pa da se pogovorimo o zadevah, ki vas motijo.
    Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
    če usoda ustavi mu korak,
    on se ji zoperstavi.

    Pepe ::

    Če pa daš za rundo, pol pa si naročim radensko (če bi bil povabljen), pa ne iz prezira, ampak iz uvidevnosti, da bi nas lahko blo tudi 15.
    Glede tem, pa mam občutek, da se na S T-ju naj bi vpraševalo tisto kar je drugim (beri moderator) zdi zanimivo, čeprav se potem v postih bere, da ni tako.
    Zgovarjate se nato, da naj bi izkali drugje. Potem, grobo gledano ni potrebe za S T. Pa tudi s tako velikim obiskom se nebi mogli pohvalit.
    Zgodi se, da ti moderator zaklene temo, brez da bi jo razumel, a ne Tajni Tomi. Dobro, če gre za foro, kot v mojem primeru me ne boli (pozabljeno in prespano), je pa smešno, ker hoče boljše vedet zakaj se gre kot pa tisti, ki jo je odprl. Kaj pa če je tema nekomu pomembna? Jaz bi malo premislil.
    Bla bla pa pomeni, da se strinjam s Sergiom, da se boste (bomo) prek neta bolj slabo kaj dogovorili, v kolikor realen interes na obeh straneh sploh obstaja.
    Zdi se mi, da pozabljate (pozabljamo), da smo za S T, tak kot je (boljše rečeno bil) potrebni oboji.
    Ni pa vse slabo.
    LP

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: Pepe ()

    Tomi ::

    Pepe: povej, za katero temo je šlo. Ker se ne spomnim..
    Mac: Slo-tech team je bil na TI izključno v družbi lepih deklet. A ne Sergio?
    metrodusa.blogspot.com

    Sergio ::

    Teleinfos ter prelipa solnca simobilova spadajo v kakšno drugo temo. :D

    sicer pa... če ste za, je v kiberpipi taka luštna kinodvoranica, ki sprejme 35 ljudi. z veseljem udarim kakšno debato, če ste za.
    Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
    če usoda ustavi mu korak,
    on se ji zoperstavi.

    alien-w ::

    Ah, ja, kako je težko slediti forumu, če dva dni nimaš računala...

    No, skratka, vidim, da ste večino stvari že "poglihali" oziroma poravnali, seveda pa s pridružujem Sergiotovemu vabljenju in prispevam polovico k celotnemu zapitku. Tudi sam želim eno tako srečanje, da pridete vsi, ki vas kaj moti in ki vas kaj mori in se pogovorimo v živo.
    Kiberpipa je super zadeva, predvsem zato, ker vas, če se ne bomo mogli zmeniti, s Sergiotom še vedno lahko za vedno zakleneva v dvorano in s tem utišava "teženje" na slo-techu! :D

    Sicer pa: A vi resno mislte, da ste Sergiotu kos? Fizično mislim. Pa če se mu ob bok postavim še jaz in vas s pobesnelimi tipkovnicami in krogličnimi miškami v rokah pričakava pred kiberpipo? Hehe, ljubčki, ne bo šlo! Hehe :D

    Mercier ::

    Seveda nimam nič proti srečanjem v živo, ampak tole se mi zdi kot "srečanje s pacienti". Kaj pa če se odpre tema z jasno definirano problematiko, pa lahko sodeluje, kdor ima kaj tehtnega povedati? Recimo o warezu in kršenju avtorstva je že bilo nekaj dobrih tem. Verjetno pa škoditi ne more še v živo...

    Da se mene pita, brisal bi dosledno vsako izlivanje žolča. V pravilih je čisto dobro definirano - pritožbe na mail. Če ima kdo splošen predlog, ugovor, naj ga napiše, če ne, je le zoprno branje. Sicer se tudi v takšnih temah potem kaj pametnega zmeni, ampak se je treba prebiti preko mnogo bedastoč, preden se pojavi kakšno resno, utemeljeno pisanje.

    Imam predlog za dve "točke dnevnega reda": pravila, in google.
    Pravila so po vsebinski plati dobra, forma bi se mogoče lahko zamenjala. Za primerjavo: webblod je napisal dobro na svoji strani.

    darh ::

    NekoIme - temu sluči tale tema.. ki pa je (mogoče na žalost) že 18 dni !! prazna...
    Excuses are useless! Results are priceless!

    Mercier ::

    Ne, nisem tega mislil. Tisto je za prizadet ego posameznikov. Trenutno stanje je, da se osebne zamere razčiščujejo mimo pravil in one teme, da ne bi bilo še več zamer (or vatever). Ne mislim, da ni dobro, da se da pritožiti, ampak kot to poteka v tej temi in podobnih...

    Mislil sem, da če je kaj, kar bi bilo koristno za stran samo (forum še posebno) in se ne nanaša zgolj na tehnične podrobnosti, pač pa na komunikacijo med s-t-arji (in podobno), bi bilo vredno predebatirati v posebni temi, opredeljeni že v samem začetku. In da to stori s-t team po lastni presoji, ali na čigavo pobudo. Ako so že problemi s tem, ali pa bi se dalo kaj izboljšati.

    Recimo:
    1. Naj bo nemudoma ustreljen, ki kot odgovor napiše zgolj google? Mora biti zraven vsaj naveden iskalni niz? Ima to pravico le moderator? Je zaželjeno, da takšne odgovore dajejo vsi in kaznujejo lene barabe? Kakorkoli?
    2. Naj sličice editirajo poste in dodajajo pikre pripombe? Naj navedejo le kršeni člen pravil in pravni pouk (pritožbe možne 14 dni na naslov ta pa ta)? Nekaj vmes? Dolga razlaga? Kakor se katreremu zdi najbolje?
    3. Smem ženski ponuditi pomoč na domu, ali dobim za kazen naziv Persona Testosterona, ali dobim za nagrado naziv Persona Testosterona. >:D :D

    Neki v tem smislu skratka.

    sketch ::

    Ojej... že vem, kako bi takel s-t miting izgledal. Najprej vas vse alien-w zašarmira, da ste tih, pol pa začne Primož prat možgane, če pa kdo preglasno kriči pa se izvršni Serž usede nanj (njegova dva centa press). Hvalabogu, da nameravamo pajp hmal prepleskat, tko da je loh tut kej krvavo v prostoru, ni panike. Sam meso pol postrgite z zidov pa ga ruknite v greznico, ker je čistilka po zadnjem s-t sestanku morala z dletom pa kladivom pucat. :D

    (In ne, nisem nobenih rdečih pikčastih gob jedel danes, hvala.)

    Ska!
    s.
    Adapt and overcome.

    freejack ::

    No pa da še jst pristavim svoj lonček.Od takrat, ko je Luni začel s svojo stranjo, je minilo veliko časa. Veliko stvari se je spremenilo, a to prihaja s teritorijem. Vedno več nas je, veliko več dela je, vedno večje so potrebe po nekem konkretnem dogovoru o pravilih tako v zvezi s sivimi območji, kot splošnih pravilih.Kar se tiče zaklepanja tem, sivih predelov, ipd.: Velikokrat se zgodi, da admin zaklene temo, preden sploh pomisli, zaradi tega, ker tema vsebuje pridih nedovoljenega, wareza, ipd. Določene teme se potem zaradi tega ponovno odklenejo, a vsakič se sproži polemika ne samo o tej zaklenjeni temi, ampak o zaklepanju tem nasplošno. Vem, da je veliko dela z urejanjem strani, z moderiranjem foruma, itd., saj sem tudi sam sodeloval z Lunijem, sicer ne konkretno za Slo-Tech, vendar za podobno stvar. Nikoli mu nisem očital "slabo" upravljanje strani, oddelkov, ipd., ampak sem mu dal kakšen nasvet, kako narediti stvari boljše in mislim, da se je treba lotiti problemov s takšnim pristopom. Seveda morajo tudi moderatorji, administratorji, tajna policija imeti svojo vlogo v tem, da se morebitni zapleti rešujejo in ne odslovijo, nakar vedno znova prihaja do konfliktov.Zopet, pravil za vse mogoče situacije, ni moč predvideti, lahko pa se izboljšajo trenutna, ki, roko na srce, bi lahko doživela spremembe na boljše. Da se pravila jasneje opredelijo, ne v smislu 1. šefe ima vedno prav, 2. če misliš, da imaš ti prav, glej 1.pravilo. Če bi odprli temo na račun teh pravil, bi, po mojem mnenju, videli lep napredek, veliko idej o tem, kako izboljšati stvari. Konkretno, koliko vas bi zaklenilo temo o tem, kje DLLjati Mortal Kombat trilogijo, ipd.? Večina bi to storila brez premisleka, malo pa je takih, ki bi vedeli, da ko igro vzamejo s prodajnih polic, jo včasih tudi ponudijo zastonj, veliko je takšnih iger.Seveda, se strinjam, da iskanje strežnika z warezom, oz. te in te igre, ni dovoljeno, vendar pa je problem ravno v tem, da se veliko stvari smatra pod sivo območje, ko pa pod to sploh ne spada (konkretno, glede teh iger in še marsikaj podobnega. Problem je ravno v tem, da pravil oz. dogovorov o tem ni in se se za sivo območje smatra že vse, kar ima še najmanjši pridih nelegalnega.Reševanje problemov, pritožbe, ipd. bi morda reševali po mailu, morda kar na forumu (pod eno rubriko). Kaj je boljše? Odvisno. Mail bi očistil forum slehernih pritoževanj, vendar bi rubrika dala na voljo ogled teh pritožb, kar bi preprečevalo maile z isto vsebino pritožbe.Kakršnikoli odnosi upravljalcev z obiskovalci so posledica zgoraj omenjenega. Stvari so izrečene, tema zaklenjena in vedno je za to "kriv" moderator, nikoli mi. S takšnim odnosom ne bomo prišli nikamor, zato je potrebno natančneje določiti pravila, zaradi česar bo posledično manj nejasnosti in manj "krivih" moderatorjev, medtem, ko bomo dobro vedeli kaj lahko in kaj ne, ne bo več hoje po jajcih o tem ali onem.Kar se pa tiče Google "afere" :D ; Se popolnoma strinjam, da človek izgubi živce, ko nekdo sprašuje o nečem, o čemer je dan, dva ali tri, pred tem, tekla OBŠIRNA debata, kaj šele, da se pojavijo 3 iste teme. Recept; uporabi iskanje, če ne najdeš, uporabi google. Pri obeh iskanjih pa bi se morali omejiti. Enkrat sem namreč iskal neko stvar in sem morebiten odgovor našel datiran pol leta nazaj, ob xxxxxx zadetkih. Podobno pri Googlu, da ne bo kdo rekel, lenoba na 132. zadetku pa je tista informacija, ki jo iščeš. Če bi bilo temu tako, foruma ne bi rabili, ga ne bi obiskovali. Kaj hočem povedati, ni se treba prekleto truditi, da najdeš nekaj, če ne, vprašaš. Pa tudi, če je govora o stvari, o kateri je že tekla debata, se lahko napoti na iskanje, še posebno, če gre za novinca. Ampak, kot sem rekel, pa tudi sam ne toleriram vsak teden ista vprašanja, pri čemer popolnoma razumem odnos moderatorjev.Ker sem že pred 5 min. pozabil, kaj se hotel povedati, bo bolje, da neham. Aja, še to, bolje, da se enkrat reši takšne "probleme", kot da se vedno znova ponavljajo oz. pojavljajo.

    Mac ::

    Primož & kompanija, anketa pove vse.

    Razen če vi za prepričanje rabite 2/3 večino.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Mac ()

    Gandalfar ::

    freejack: imamo temo Pritozbe, ki pa je zaenkrat prazna.

    Reforma pravil je tudi na TODO listi.

    Sicer pa se sedaj trudimo, da bi moderatorji v svojih odelkih vodili seznam najbolj pogostih tem z linki na threade tako, da bo (upajmo) ponavljanj tem manj.



    Mac: probi vzet anketo bolj na joke .. se sam sem parkrat glasoval za tisto moznost. Se ti ne zdi, da ce imas eno tako u iber hudo pa zajebantsko moznost, da jo bo vecina izbrala neglede na druge moznosti?

    Elemen_T ::

    MadMicka:

    Narobe si me razumel...
    Poglej...

    Če govorimo o strani kot je slotech in poslušamo kritiko ki ni baš tehtna in je zgolj jokanje in pritoževanje potemtakem enostavno takemu obiskovalcu ponudiš prost izhod.

    Sicer pa sem sam prvi človek ki sprejema kritike. To lahko marsikdo pritrdi 8-)

    Mac ::

    Če bi po pisanju moje opazke poslal na slo-tech pričakovani odgovor, ki bi se odklenil čez, recimo, en dan, bi bila notri podobna vsebina.

    Pa, kaj se sploh trudim , da bi vas premaknil.

    1. Šef ima vedno prav
    2. Če misliš, da imaš prav ti, velja pod 1.

    In Miloševič je nedolžen!


    Se pišemo v kaki drugi temi.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Mac ()
    1
    2
    »


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    novice na slo-tech (strani: 1 2 )

    Oddelek: Slo-Tech
    514202 (3224) hruske
    »

    Sergio-zakaj si zaklenil temo o kopiranju zaščitenih cd-jev? (strani: 1 2 3 )

    Oddelek: Slo-Tech
    1107872 (5923) perci
    »

    Sms novice (strani: 1 2 )

    Oddelek: Slo-Tech
    904907 (4078) rc-car
    »

    jep, še ena zobata ovca.. (strani: 1 2 3 )

    Oddelek: Slo-Tech
    1076914 (5247) lordgreg

    luni-zvezdice? (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Slo-Tech
    1947551 (5539) Sergio

    Več podobnih tem