» »

Slovensko lizunstvo

Slovensko lizunstvo

1
2
»

MadMicka ::

Glede tega zvonenja pa spominjanja na 11. september je tko, da je šlo za eno res velko zadevo in je povsem v skladu s človeškimi običaji, da se žrtvam priklonimo.

Seveda, kar se nas tiče (za razliko od prebivalcev NY.), to velja za prvo obletnico, bilo pa bi povsem neresno, če bi to počeli iz leta v leto tudi vnaprej, saj kot je bilo že v uvodu zapisano, človeška zgodovina je prežeta s takimi žalostnimi dogodki in bi potemtakem lahko zvonovi nabijial od jutra do večera iz dneva v dan skoz vse leto.

Luka Percic ::

Ma mene ne moti ker smo zvonili ravno Ameriki..
Moti me to ker smo zvonili samo Ameriki- torej: ali vsem, ali nobenemu!

DavidJ ::

Zvonili smo vsem zrtvam teroristicnega napada in kot je rekel Thomas, tudi 502 muslimanoma...

Zvonili pa smo zato, ker je veleposlanik ZDA prosil Rodeta. Ne zato, ker bi lezli v rit, ampak zato, da pokazemo da smo kulturni.

Ali pa nismo.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

darh ::

Če bi že označili dejanje kot lizunstvo, a nebi bilo le-to večje, če nas nebi nihče prosil za zvonenje, pa bi vseeno zvonili?

Luka Veliki: komu bi pa ti še zvonil?
Lačnim otrokom v Afriki? Njim itak (na žalost mogoče ?!) nihče ne zvoni...

Vidim da si star 15 let... če je temu res tako, to pojasni marsikar... preden se greš takole razburjat nad takimi zadevami si je potrebno malo razširiti obzorja...

lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

CCD ::

Jaz sem se na 11. sept. poklonil žrtvam vietnamske, korejske vojne,... in celemu Čilu za Pinocheta.

Thomas ::

Korejsko vojno so (pod zastavo OZN sicer) vodili Američani.

Uspeli so ubraniti (pred komunizmom) Južno Korejo, ki je potem iz zelo revne države postala ena najrazvitejših držav na svetu. Kaj je na Severu - pa tudi vemo.

Meni se zdi škoda, da jim ni uspelo isto še v primeru Južnega Vietnama. Ki je danes pod Severnim še zmeraj revna država.

Čilu v Južni Ameriki pa tudi ne gre tako slabo. Nasprotno. Če bi ga pa prevzeli (allende) komunisti bi mu šlo verjetno slabše. Saj če sklepamo po Kubi.

Seveda da je škoda vsakega, ki je umrl v teh spopadih, na tej ali na oni strani - vseeno. Toda kdo se je boril v teh vojnah na pravičnejši strani?

Think about it! :)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pozorhudmaček ::

------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako mi gre tole za živce. Vsi, ki imate toliko povedati proti Američanom, se sploh po moje ne bi zgražali, če bi se to zgodilo kateri od manj pomembnih držav. Saj tako ali tako niso pomembne. Ne pa da bi recimo razmislili, da tu ne gre za pretirano politiko, ampak predvsem za spoštovaje ljudi, ki niso bili nič krivi.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Točno tako. Sicer to ne velja zame, ampak predvsem za osebke, ki imajo toliko proti "lizunstvu"(ki pa to sploh ni) za povedat. Sicer se z ameriško politiko v celoti ne strinjam, toda mi grejo taki osebki krepko na živce. Kot da bi od stare mame prijateljica umrla pa bi se osebek začel zgražat kwa se to prav, pa kaj je imela ona zveze z družino, pa še Američanka(btw) je bila povrhu. Ma*r jim j?*?m!

Alexius Heristalski ::

No, ko smo že pri Korejah, ti dve državi sta živ dokaz, da je komunizem shit. Poglejte: en narod (Korejci), pa dva politična sistema (komunizem v S. Koreji in demokracija v Južni Koreji). Katera je čez nekaj desetletij razvitejša? Južna, pa še za ogromno!

napsy ::

Kučan ni šel v ZDA točno zato, da bi se udeležil proslave žrtvam 11. septembra.

Šel je zaradi govora OZN in še čestitat Martinu Strelu in tudi da bi se udeležil proslave žrtvam 11. septembra!
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

CCD ::

Severna Koreja si je popolnoma sama kriva, da je v takšnem stanju v kakršnem je, kajne? To nima nobene veze z Ameriko, tako kot so si tudi Kubanci čisto sami krivi... Kdor je preveč navdušen nad Ameriko bo seveda pritrdil. Jaz ne trdim, da komunizem deluje, ker pač ne, ampak ameriški kapitalizem (njegove značilnosti vsi poznamo, saj vztrajno prihaja k nam) mi gre pa na bruhanje. In če se jim bo še kakšen Vietnam zgodil k se preveč naprezajo pa vmešavajo čist povsod, jim jaz pa še marsikdo ne bo nobenih minut molka poklanjal. Mogoče tudi zato, ker me več en bo med živimi...saj res, Thomas, kaj ti pomagajo vse krasne teorije o Protokolu ipd., če bo zaradi raznih Bushev in Huseinov cel svet pred realizacijo teh idej šel k vragu?

rasta ::

J. Korejo pa Japonsko ipd. so močno subvencionirali Američani, tako da ni vse njihova zasluga, da so tako uspešni.

Sicer pa je komunizem šit.

CCD ::

Exactly my point :D

Thomas ::

Američani so pomagali Japonski in Koreji. Obema.

Toda predvsem kolikor sta privzeli Zahodne standarde, sta bili uspešni. Sama finančna pomoč bi ne pomenila nič, če bi Japonci in Južni Korejci gojili komunizem.

Kakšna šizofrenost je to - po eni strani metati Ameriki naprej "vmešavanje", po drugi pa izključno njim pripisovati zasluge, da Južni Korejci živijo bistveno bolje od Severnih?

Trhlen je tale levičarski jeznoriti punt. Logično gnil. :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Shaky ::

Sicer je mal iz teme, ampak enkrat daleč nazaj je nekoga na tem forumu motilo zvonjenje (nasplošno), češ da je to kaljenje javnega reda in miru, sedaj vas je pa večina mnenja, da je to izraz kulture, pietete in še marsikaj. Zanimivo, kako se človeško razmišljanje spreminja.

LP

DAre

CCD ::

Kakšna šizofrenost je to - po eni strani metati Ameriki naprej "vmešavanje", po drugi pa izključno njim pripisovati zasluge, da Južni Korejci živijo bistveno bolje od Severnih?


To, da J. Korejci živijo bolje od Severnih je samo stranski učinek ameriških gospodarskih in strateških interesov tam in na Japonskem. In po tipični kapitalistični teoriji so človeška življenja (še posebno, če to niso tvoji sodržavljani), kadar gre za takšne interese, pogrešljiva.
Da ne začnemo o raznih reševanjih zablodelih kriz (Nixon in Vietnam) ter spoštovanju ljudske volje (Čile), za Ameriko tako vemo, da je demokracija samo še na papirju.

Trhlen je tale levičarski jeznoriti punt. Logično gnil.

S tem da kličeš ljudi in mišljenja vsa po vrsti za levičarska bi lahko nehal. Nekako se mi ne zdi na tvojem nivoju.

Thomas ::

> To, da J. Korejci živijo bolje od Severnih je samo stranski učinek ameriških gospodarskih in strateških interesov tam in na Japonskem

Heh ... kaj ta stavek sploh pomeni?

Japonska in J. Koreja sta pretežno kapitalistični in pretežno demokratični državi.

Ameriški strateški interes pa je, da bi bile take vse.

Kaj je tu narobe?

Točno levičarji se nad tem skoz zmrdujejo in pritožujejo - in rad bi vedel, kaj je s tem narobe?

:)

p.s.

Ne označujem kar vseh za levičarje. Tukaj na Slotechu so že v manjšini. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCD ::

Ta stavek pomeni, da ima Amerika preveč rada vse pod svojo kontrolo. Rusiji niso mogli tega delat in niso jih mogli izkoriščat in jim diktirat. Prav tako ne S. Koreji, Iraq, Iranu, ničesar ne morejo potegniti iz teh držav, zanje so kot da ne obstajajo...na svetu so resourci do katerih ne morejo...šit ej!

Moje stališče je, da komunizem sicer ne deluje, ampak da mora pa biti za dostojno življenje VSEH (ne samo super sposobnih) ljudi nekaj sociale. V Ameriki je pa ni in ne verjamem, da tam najrevnejši živijo kaj bolje kot tisti v 3. svetu. Zato ne maram tu Amerike, ker je vsak dan manj sociale. Sicer glede na temo malo neumestno - Kakšno stališče imaš, Thomas, do socialnih prepadov? Imaš ljudi, manj sposobne od tebe, za manjvredne osebke, ki so si sami krivi, da so se rodili in lahko kar umrejo, če ne morejo živeti?

In zanikaj kolikor hočeš, kdor ne misli "your way" - je levičar.

CCD ::

In BTW, tale izjava "Tukaj na Slotechu so že v manjšini." po tvoji definiciji levičarja vsekakor ne drži. Jaz bi si nadel :'(

Avalonis ::

Thomas, tvoje izjave postajajo vse bolj populistične. Vse argumente oceniš glede na levico ali desnico - in ker sta v današnjih časih obe strani hudo polarizirani so argumenti postali nepotrebni. Tudi tvoji. Samo zato, ker si na forumi največji "gobec" se imaš že za neizmotljivega. Vsakemu odgovoriš četudi nimaš nič za dodati razen svojega nestrinjanja ter na koncu postaviš tisti skrajno neumni smiley :) Odrasti že enkrat iz svoje mentalitete "zadnje besede" in poskušaj uravnotežiti svoje življenjske poglede.

Thomas ::

Heh ... Thomas gor, Thomas dol ... kako hudiča se vam ljubi? Pogovarjamo se o nečem drugem - a ne? Lotite se raje njegovih argumentov.

Tukaj je eden:


40 tisoč dolarjev v povprečju na gospodinjstvo na leto.

Samo itak da ne boste (nekateri se razume) verjeli in bo to spet vse ena zarota ...

:O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCD ::

Sem vedel, da ne bom dobil odgovora. :D
Pa sploh ni bila provokacija, kot Thomas se lahko prepozna vsak "desničar" s podobnim mišljenjem. Se tu pač ne in se nikoli ne bomo ujeli, za nekatere so "ovce" expendable.

Thomas ::

> Sem vedel, da ne bom dobil odgovora.

Na kaj?

> za nekatere so "ovce" expendable.

Odšifriraj prosim.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCD ::

Glede tistihle "40 tisoč dolarjev v povprečju na gospodinjstvo na leto" pa čisto verjamem. Samo da je treba upoštevat, da za 40000 dolarjev ne dobiš v Ameriki toliko kot v Sloveniji, da je to letni dohodek in torej mesečni 3333, in predvsem to, da je to POVPREČNI dohodek. Tistih 33 milijonov hudo revnih odtehta že en Billy. :D No, ne ravno dobesedno ampak se ve kaj je point.

In tole smrdi po desničarski propagandi (ne ravno zaroti) za naivne Amerikančke, da vidijo, kako lepo je živet v njihovi deželici, da ne bi imeli kakšnih idej...(nekam znano se sliši):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

Thomas ::

Spet smo tam. Vsak deveti Američan pade pod mejo revščine. Pod 8000 US$ dohodka na gospodinjstvo. V Sloveniji takih polovica.

Da je pa v Ameriki vse dražje - je pa samo še ena pravljica.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCD ::

Aja? Pravljica? Pejt v Ameriko pa bomo vidli kaj boš za eno povprečno slovensko plačo dobil.

Thomas ::

Več kot v Sloveniji. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CCD ::

Kakšen link?

Avalonis ::

Thomas, ne beri naprej...

Kar se tiče stroškov in cen v Ameriki v primerjavi z Slovenijo sem imel ravno nekaj dni nazaj zanimivo debato. Razburjal sem, ker je tako veliko stvari cenejših v ...AMERIKI... kot pa v sloveniji. Naj omenim, da sem se razburjal zaradi cen računalniških komponent in se je pogovor od tu naprej razvil še v storitveno dejavnost ter ostale predele. Vendar se moj sogovornik s tem ni ravno strinjal..nasprotno..trdil je celo, da gledam na stvari samo iz svoje zornega kota. Omenil je celo kopico stroškov, ki jih mi nikoli nismo (in upam nikoli ne bomo) plačevali, ker jih imamo krite z strani države ali pa prodajanje takšnega sranja v sloveniji ne bi nikoli uspelo. Storitvena dejavnost je zelo razvita v ameriki ampak večina teh storitev je podpiranje lastne lenobe (njegove besed). Zdravstvo in izobraževanje je smešno poceni v sloveniji in na moje ogromno presenečenje nas nekatere tuje ustanove celo cenijo z slovensko diplomo. Veliko tujcev , ki pridejo v slovenijo študirati si potem tudi želijo zaposlitev v sloveniji. Iz mojih izkušenj na FRI vLJ se je kar nekaj tujih študentov premislilo in ostalo raje v sloveniji, ko so dobili možnost študija v Nemčiji, Angliji ali Ameriki. In ko je kolega na koncu potegnil check sumo so moje komponente nekako izgubile na pomembnosti v pirmejavi z RES pomebnimi stvarmi v življenju. Aja, omenim naj pa še, da je bil moj sogovornik Amerikanec, ki ni ne demokrat(liberalc) ne Republikanec(konzervativc). Demokrati se mu zdijo oportunistični, republikanci pa izkoriščevalni.

Zdaj lahko spet odpreš oči, Thomas.

CCD ::

Seveda so cene rač. komponent in ostale tech opreme v Ameriki nižje, ampak silicija ne moreš jest. Thomasu sem narobe zastavil vprašanje, moral bi ga vprašat, koliko časa bi preživel tam s tako vsoto. :\

DavidJ ::

Zdravstveno zavarovanje je v Sloveniji lepo samo na papirju.

Kar lahko v Sloveniji dobis zastonj (zaposlen!), dobis v ZDA za mizeren denar, tako, da smo na zdravstvenem podrocju najmanj enaki, ce ze niso oni na boljsem.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Avalonis ::

hornet, ne kvasi neumnosti. V ameriki bo en delavec navadno operacijo odplačeval leta, če nima odlične zavarovlne police. Res imajo vrhunske aparate, zdravnike in osebje na razpolago, vendar to večina pacientov obžaluje takoj, ko dobijo račun. V slovenskem zdravstvu je res ogromno stvari narobe vendar so stroški minimalni. Pri nas res čakaš mesece oz. leta, da prideš na vrsto za operacijo/pregled ampak ta problem se da bolje in hitreje urediti, kot pa zmanjšati stroške posegov v bolnišnici. V ameriki je zdravstvo tržna dejavnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avalonis ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Anketa: Ali naj Bush pride v Slovenijo in nagovori Slovence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
694579 (3892) BigWhale
»

Iraq - Vietnam 21ega stoletja?

Oddelek: Problemi človeštva
432464 (1698) DavidJ
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021555 (17028) Vlady

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556367 (34320) Tomi
»

imuniteta ameriških vojakov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1537495 (5830) Thomas

Več podobnih tem