» »

a je racunalnik tak poredn da ne prkaze prave vrednosti????

a je racunalnik tak poredn da ne prkaze prave vrednosti????

root987 ::

Mam 8gb disk(da, mali je samo ne rabim vec ker mam vedno samo po ene al pa dve igrci gr, programov pa nimam kakih takih al pa filmov).No, problem je pri tem da mi disk nikoli, razn na zacetko uporabe kompa ni prikazal 8gb!!! no, zarad win98 bi mrvo bt ene 7.5gb samo nikol ne prkaze tejk, ampak bi, ce bi odstranil popolnoma vse prikazal kaksne 2 do 3 gb. KJE JE OSTALIH 4.5GB????????????????????????? povejte kk se lah tga resim, ker je res nadlezno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

l-note ::

A si slučajn kdaj delu kakšne particije? Ker če si, si lahk pustu 4,5GB (kar je RES maloverjetno) kot neparticioniran prostor, ki ga pa seveda v Winsih ali kje drugje ne moreš uporabljati.

Saj pravim, tole je res bolj maloverjetna možnost.

joeblack ::

jaz mam 80 pa mi kaže 75GB aje normalno??
Talking on flat is easy!

root987 ::

ne, s particijmi se nism kej spilo. ko se je to zacelo pojavlat, sploh nism se tejk poznav kompov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

stalin: desni klik na C->lastrnosti in povej, kaj tam piše
joeblack: je normalno, štos je v definiciji:
1kB=1024 B ali 2^10 bajtov
1MB=1024 kB ali 2^20 bajtov -> to je 1.048.576 B
1GB=1024 MB ali 2^30 bajtov -> 1.073.741.824 in ne 1.000.000.000 bajtov
kot vidiš, se na vsaki GB "izgubi" dobrih 70MB, ker prodajalci in proizvajalci uporabljajo kar 1GB=10^9 bajtov, da bi "disk izgledal večji, kot v resnici je";((

root987 ::

ka to pomeni?? ne more to pomenit izgube vec ko polovice trdega diska!!!!!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

root987 ::

aja, se ono kar pise:
zaseden prostor:7384403968B 6.87GB
nezaseden prostor:1046425600B 997MB

Kapaciteca:8430829568B 7.85GB

Datotecni sistem: FAT32
Vrsta:Lokalni disk

Se kej hocte vedet???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

disk maš zafilan, nič drugega:D
maš slučajhno gor WinXP?

Paramedic ::

Sej je napisu, da ma win98 gor.
Js mislim, da ti win enostavno narobe sporoča zasedenost. Sej ko daš lastnosti diska, ti napiše prav, ne? Pomagalo bo, če kdaj pa kdaj začeneš Scandisk in čiščenje. Če hočeš pa trajno rešitev pa dej w2k gor (če maš comp kr v redu) če ne pa win98SE al pa ME.
Verjetno je sam en hrošč, ki nepravilno prikaže zasedenost (tega se spomnim od takrat, ko sm mel ta win).
End transmission.

gumby ::

ups, sem spregledal... :8)

stalin: bootaj v čisti DOS (F8 na začetku) in napisi DIR - poglej cifro na koncu

Paramedic: tisti bug ne vpliva na prikaz v samih oknih, ker ta uporabljajo novo funkcijo - narobe vrednost dobijo samo programi, ki uporabljajo staro (GetDiskFreeSpace(), rezultat se "obrne" pri 2GB)

root987 ::

hmm. cudno. a je mozno ke dobit celotn seznam datotek ko jih mas na kompo??? ker mni se vedno prkaze tk. ka ce sm ga res zafuko tam pr particijah. kk lah tste povrnem???? a ga nej formatiram???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

seznam vseh datotek?
dir /s
ali pa
dir /s /ah
za skrite datoteke

še nekaj.. zaženi FDISK in poglej informacije o particijah - pri uporabi (ali nekaj takega) bi moralo biti 100%

root987 ::

a pride fdisk zravn win98 al ga mrm iz ke snet??? ce ga mrm, iz ke. nimam pa namestitvenega cdja ker so mi windowse namestili tam ko sm ga kupo. placo sm samo licenco.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

idi v dos pa napiši FDISK:\

root987 ::

ja ja, kr zafkavite se. 3 lete sm mev en os! pa skor nobenih tezav. no, napise mi da mam disk vecji od 2gb pa se neki ce bi dav. ka bi dav?? da ali ne???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ToniT ::

Napiše, ali želiš vključiti podporo za velike diske - ti to želiš.
Pa piši malo bolj razumljivo, prosim.

root987 ::

ja ja. pa a je mogoce tole problem. ker nimam vlkujece one podpore. a je mogoce to??? dojst jasno???
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TESKAn ::

Tista podpora je to, da ti vklopi FAT32, da lahko delaš particije, večje od 2 GB. Ti to očitno imaš vklopljeno, tako da ni to. Zaženi FDISK, odgovori z 'da' in poglej informacije o particijah. Tam ti piše lepo vse, koliko so velike itd.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

root987 ::

matr. zgleda da tej ko se nism znav tk z kompi prevec namesco. mah. format c:\ bo . :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gumby ::

stalin: poglej z FDISK-om, če je vse v redu, drugače ti format c: ne bo pomagal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

root987 ::

sej sm, pa je napisavo tk ko v win. tak da bo samo format pomago. mam prav. al je kak program kje ko ti zbrise vse razen gonilnikov pa windowsov pa sistemskih datotek. a je kak tak?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jlpktnst ::

- a mas mogoc zelo velko zelo malih fajlov na disku??
- a si zagnal scandisk??
- a si dal dir /s pa pogledal kolk zasede zadeva (isto je ce - oznacis vse mape pa fajle v (c) pa das lastnosti )??
- a mas prikaz skritih datotek v raziskovalcu vkloplen (da nimas 2 gb velkih skritih fajlov)??
- fajli zasedejo vedno vec kot pa pise (win2k ti lepo pove zravn realno porabo diska - to pa zarad zgradbe fat sistema... stara storija)

neki sm se hotu... pa se ne spomnim vec. GRR. Ce se spomnim bom napisal.

root987 ::

ja, mam vkloplene skrite fajle. ono za c:\ bom se probo ko glih neki delam. scandisk sm zagnaz z nestetokrat od tej ko se je to zacelo pojavlat. za male datoteke tejk??? ne vem, po moje so to tste datoteke ko jih nism briso.

no, kkr koli. formatiro bom. samo povejte ka se mi bol splaca. 98 se enkrat al ME al 2000 al xp. kir se mi bol splaca. kompjuter vecinoma uporabalm za igrce, samo mam pa tut neko staro razlicico photoshopa ko sm kupo v buged seriji. Tsti mre delat gladko. Pa se za internet ga uporablam. da pa bi kej zahetnejsega pa moj komp skorda ni sposoben. mam pa celeron 400mhz, 192(196?)mb rama, pa geforca 2 mx(mogoce bom v kratkem zamenjo na geforce 4 mx. vse podatke mate. ce se kej rabite pa kr povejte. Vedno na razpolago.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131556 (1372) McHusch
»

Kupu sm večji disk, zdej pa....???

Oddelek: Strojna oprema
161218 (813) MArko
»

Težave z WINxp formatiranje diska!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121404 (1185) TESKAn
»

Kako formatirat disk in inštalirat win 95?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12939 (848) Slide
»

Stavka Racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
291823 (1540) Trdi

Več podobnih tem