» »

Satelitski krožnik

Satelitski krožnik

Anz3M ::

Pozdravljeni sem nov tako da če kaj podobnega obstaja se iskreno opravilčujem.

Za na morje (hrvaška-Otok Krk) sem si omislil rabljeno satelitsko opremo. Imam krožnik 80c, in 2 lnb glavo, 2 reciverja enega mpeg 2 se pravi za hrvaško in italjansko, tadurgi je pa mpeg 4. Ferme točno nevem. Sedaj kako to priklopiti da bi na mpeg2 reciverju gledu hrvaške in italijanske na mpeg4 pa ostale programe...nbačeloma imamo 2 televiziji na morju tako da bi vsakega priklopil na svojo.

Kam obrnem satelitski krožnik?

p.s - reciverji so že nainštalirani na hotbird in astro.

popster ::

Hotbird in astra sta na isti smeri.
verjetno bos rabil Kompas, najboljš pa da greš h sosedu pogledat kam ima obrnjeno.

boogie_xlr ::

Z digitalnim recieverjem mi nismo našli sinhronizacijskega signala(dve pokončni črti), je pa treba prestavlat po milimetrih.

popster ::

ja tudi kot verjetno ni vseeno.. mora pa bit vidna razdalja

Scorpia ::

Hot bird in astra je neverjetno lahko najti, bolj problem je najti pozicijo 16°. Vse kar rabiš vedet je pravi naklon, dobiš ga na flysat ali pa lyngsat straneh. Tam dobiš za vsako lokacijo, kateri naklon uporabiti. Če tega pravilno nastaviš, pol boš brez težav našel satelita. Pa še za astro in hotbird ne rabiš natančno nastavljat anteno, ker imata zelo močan signal za osrednjo evropo.

Kompasa ne rabiš, vse kar rabiš vedet kje je jug. Omenjena satelita lebdita nad afriko :)
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

čika ::

Spoštovani! Na našem naslovu ni mogoč priklop kabelske televizije in interneta (tehnično ni izvedljivo, čeprav smo v centru Maribora). Star krožnik že imamo in staro televizijo. Kaj nam priporočate?

PacificBlue ::

Scorpia ::

Kolk je velik stari krožnik? Total tv ima probleme že z 80cm antetno, ki jo prodajajo. V septembru ali v oktobru, ko pride nov satelit bo možno gledati tudi z 60 cm anteno in manj, upam :).
////

House11 ::

Da ne bom odpiral nove teme, sem se odločil, da napišem kar tukaj.

Odločili smo se za namestitev sateltiskega krožnika. Kupili smo vse potrebno, ter namestili. Potem smo ugotovili, da stvar ne dela in smo pregledovali kaj bi bilo. Pri tem pa sem opazil, da krožnik ne sega iz pod strehe, temveč ga zakriva. Seaj pa bi vprašal, če pozna kdo kakšen dolg nosilec za krožnik, ali kakšen pripomoček za podaljšanje nosilca, ki je pritrjen na bajto. =) Nosilec je bil kupljen v bingbangu in je tak aluminijast ter sive barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: House11 ()

misek ::

Lahko prilepiš kakšno fotografijo sedanje montaže? Ali imaš res montirano tik pod streho?

House11 ::

Fotografije ne morem prilepit, ker sem trenutno od doma, saj študiram drugje. =)

Zato preverjam možnosti, ker bi to rad 1x za vselej uredil.
Montirana je pod streho. Krožnik ima dve glavi, vendar ena glava je le polovico zunaj iz pod strehe, druga glava pa sploh ni. Torej mi zmanjka nekakšnih 15 cm. Kolikor razumem je krožnik lahko pod streho, samo da so glave zunaj ?

House11 ::

Sedanji nosilec je takšen :

http://old.wlan-si.net/wiki/AntenskiNos...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: House11 ()

misek ::

Lahko je pod streho, če je streha precej višje ;)
A sedaj sploh sprejemaš signal ali sploh ne? Si prepričan da je antena pravilno nastavljena? Če je potem pač mora biti snop od satelita do antene neoviran.
Nosilec pa sem že videl tudi 50 cm dolg, ampak pričakuj, da se bo antena ob vetru majala.

House11 ::

Streha je nad krožnikom le kakšnih 40 cm in nič več. Signal zdaj sprejemam do 62 %, krožnik smo že nastavljali na različne načine in je vse bilo tukaj okrog. Ko pa sem 1x dvignil krožnik izpod strehe, seveda se mi je vse majalo, je za sekudno skočilo na 85 in padalo, seveda sem se tresel in ni relevantno, čje to res to. =)
Drugje ne vidim problema.
V trgovini, še jaz nisem nikjer zasledil. Le kakšni 12 cm daljšega, in se ne bi smelo tako majat.

misek ::

Scorpia ::

Kateri krožnik si kupil? Pa kateri satelit misliš sprejemati? Sam imam tudi krožnik pod streho (ne verjamem da je še pol metra oddaljen od strehe, pa še hrib mi malenkost zakriva) pa imam hot bird in astra na 99%, 16° pa imam 89% signala.
////

House11 ::

http://www.bigbang.si/slika/dodatki-in-...
Krožnik je nekaj takšnega, le , da je sprejemnik Opticum 4060 Cx.
Torej tak : http://www.catena.si/sl/Satelitski_spre...
Sprejemati mislim Astra 19.2°E.
Ampak jaz potem ne vidim druge logike, če signala ne sprejema, kot, da bi bila streha ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: House11 ()

Scorpia ::

Ali lahko slikaš anteno in streho. Pa eno sliko tudi iz profila. Imaš kakšne druge ovire pred seboj?
////

House11 ::

Tako je postavljena satelitska. Pred kratkim smo se preselili, zato se s tem ubadamo že 15 dni =D Zaradi stiske s časom sem naredil sliko samo pod tem kotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: House11 ()

Spajky ::

Ma probaj spustit tisti krožnik do dna nosilca najprej ...;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OldSkul ::

se strinjam.

House11 ::

Hehe. To je že tudi bila( pri dnu nosilca). Tako kot je na sliki ni pravilno nastavljena. Tako sem jo samo pritrdil, ko smo že obupali nad vsemi poskusi. Potrebno jo je obrniti malce levo.Ker se mi ne zdi smiselno poklicati monterja in bo rekel, da je potrebno satelitsko prestaviti oz. Kupiti drug nosilec, a plačati ga je potem potrebno vseeno, čeprav se ni nič uredilo ali nastavilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: House11 ()

andromedar ::

Pa gleda antena sploh proti jugu? Naklon je pravilno nastavljen?
Eh?

Spajky ::

Pa nosilec obrni navzdol in spet montiraj, pa valjda bo potem zadosti nizko!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

House11 ::

Naklon sem nastavil po :
http://www.dishpointer.com/
in mi je vrglo 36.1

Dobro, to bi bilo tudi vredno poskusiti. Ampak drugače, mislite, da streha ne bi mogoče preprečevala signalu dostop ? Ni mi težko poklivcati monterja, vendar le dokler bom vedel, da ne bom rabil česarkoli dodatno kupiti in bi ga potem še moral dodatno klicati. =)

Scorpia ::

U naklona imaš precej! Verjetno nisi pravilno nastavil na 36 stopinj. Že lnb glava ti gleda preveč v zrak. Drugače sam imam tudi krožnik, točno tako kot ti pod streho, pa nimam težav.
////

House11 ::

Pozdravljeni,
smo nastavili kakor je bilo rečeno in smo dobili signal na 90 stopinj. Nastavljeno imamo na astro 19.2 E, vendar je zdaj problem, ker ni niti enega nemškega kanala in kakšnega gledljivega. Torej v čem bi bil lahko problem in zakaj signala ne spravimi niti za stopinje več ?

Hvala.
Lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311533 (7107) Scorpy84
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184792 (3058) SavoS
»

satelitska tv - kako povezati?

Oddelek: Zvok in slika
123251 (3035) bbenci2
»

Satelitska antena ne najde nobenega satelita

Oddelek: Omrežja in internet
4410723 (9120) cewapcic
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215516 (13848) BlackHole

Več podobnih tem