» »

Wifi antena

Wifi antena

*ziga* ::

Zivjo.
Potrebujem wifi anteno, ki ima domet par kilometrov in bi jo lahko priklopil na laptop.Seveda mora biti dosegljiva v Sloveniji.


LP

popster ::

Ne obstaja, razen če si wifi expirimentator. Če rabiš parabolo me PM.

milc ::

Ceneje ti bo kupiti HSDPA modem in kak plan za i-net.
Sicer pa antene recimo delajo v Kamniku, Trival antene d.o.o. - http://www.trivalantene.si/

*ziga* ::

Rabim zato, ker se odpravljam na pocitnice tam pa vem da ni interneta in bi mi prisel zelo prav in sem mislil da bi z dobro anteno kaj ujel :)

Gledal sem si tole drago resitev
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

in me zanima kako bi to sploh lahko priklopil na PC/laptop?

popster ::

Tisto je parabola, lahko jo preklopiš na posebno kartico. Če nisi še montiral antene rajš pozabi,.

Spajky ::

Lahko pa nabaviš kaki boljši Usb wifi ključek, pa malo experimentiraš >:D moja zbrana wifi dela oz. probaš že doma kaj sestavit :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mirage ::

Občasno na prenosniku lovim signal eduroam omrežja iz šole, ki je 50 metrov čez cesto, ampak je signal preslab, da bi deloval net. Če nabavim en usb kluč pa nardim to konzervno predelavo bi načeloma moralo delat? :)

ttommy ::

Zelo zanimivo,bo treba poskusit.Imam router Linksys WRT 54GL,pa mi iz hiše na dvorišče včasih vleče,včasih pa ne.Zanimivo,kako niha ta signal.Imam laptop,imam pa tudi USB WI FI ključek in bom poskusil malo eksperimentirati.LP
Gamer

Spajky ::

@ mirage : imaš dobre in slabe ključke in njihove konstrukcije anten ...

@ ttommy : v mojih zbranih delih imaš tudi Frupi Tetrapak (4.zadeva drugi post) za na anteno nataknit.

Nastavitev wifi-ja na 802.11B-only bo tudi bistveno podaljšala domet :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776551041 (1872) d4vid
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011799 (9653) Pyr0Beast
»

Wifi antena na siolovem sinope

Oddelek: Strojna oprema
284137 (2902) 333333
»

Wifi detektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132102 (1417) MChip
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412391 (8945) pujsek_

Več podobnih tem