» »

Kaj bi spremenili pri tej sestavi

Kaj bi spremenili pri tej sestavi

g. Oden ::

Torej premišljujem o nakupu novega sistema in sem zaenkrat prišel do take sestave:

AMD Athlon II X3 440 - 69,53 €
GIGABYTE GA-880GM-UD2H - 84,14 €
Corsair DDR3 4GB PC1600 - 107,50 €
GIGABYTE NVIDIA 460GTX, 768 MB - 204,42 €
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 F3 - 45,53 €
Spire JetBlack - SP7060B - 39,71 €
LC 650W LC6650GP3 140mmFANv2.3(24pin) - 50,92 €
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE - 20,00 €
Skupaj - 621,75 €

Zdaj nisem še dokončno odločen, ali bom v tem trenutku sploh kupoval ali ne, ampak me vseeno zanima, če gre za dobro sestavo oz. kaj bi bilo najboljše spremenit. Cilj je seveda kar se da hiter računalnik (tudi za igre) za kar se da malo denarja. Resolucija na monitorju je 1680x1050.

BALAST ::

Tole si mi pa snel z jezika, najboljša sestava ta trenutek glede na ceno in zmogljivostjo.
Napajalnik si vzel malce močnejši in boš imel v primeru nadgradnje še dovolj rezerve.
Samsung diski so ta trenutek res najboljša izbira glede hitrosti in cene.
Ohišje je tudi super ker ima ravno tega moj bratranec in je zaradi sprednjih vratc zelo dobro utiša hrup ventilatorjev.

Mislim, da ti bo odlično služil, tako da kar pogumno v nakup.
Če boš pa na Slo-Tech našel še vodič za odklepanje dodatnega jedra procesorja in z malo sreče imel res vrhunski PC.;)

Blindeye ::

Morda bi opozoril na nekaj zadev, sicer dobra konfiguraicja:
- omenjena plata je mATX; v kolikor je to ok, ni problema
- disk; morda razmišljaj o 1 TB verziji (če potrebuješ)
- ohišje, ki je meni osebno všeč je AntecThreeHundred (je bilo včasih za 50 EUR, zdaj so ga kar podražili na 73EUR); zračno, veliki ventilatorji, pa brez sprednje stranice za odpirati (ni pa te zadeve brez vijakov, žal)

Spremembe bi kar nanesle kakšnih dobrih 100 EUR, ampak samo v premislek...

LP

Izi ::

Če že sprašuješ kaj bi spremenili pri tej sestavi bi jaz osebno šel z malo močnejšim procesorjem. Vsaj Phenom 2 bi sodil v tak računalnik.
Od vitalnih komponent (matična, ram, procesor in grafična) ti procesor zavzema komaj 1/9 cene, grafična kartica pa kar 1/3 celotne cene cene. Razlika v zmogljivosti procesorja in grafične kartice je za moj okus enostavno prevelika.
GTX 460 je že kar precej zmogljiva grafična kartica in kot taka bi za popolni izkoristek rabila tudi precej zmogljiv procesor kar pa 3-jedrni Athlon II ravno ni, čaprav ima eno najboljših razmerij med ceno in zmogljivostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

st0jko ::

Dodaj 20EUR in vzemi 4jedrni athlon, pa si zmagal na celi črti. Procesor ne bo opazno zaviral grafične, sploh pri visokih nastavitvah, kjer ima grafična veliko dela. Pri nižjih bi se bolj poznalo, ker bi grafična tako hitro opravila svoje delo, da bi morala čakat na procesor, pri visokih pa ima toliko dela z glajenjem in what not, da procesor ni več ovira. Mogoče par fpsjev razlike napram zmogljivejšim prehomom. V glavnem neopazno brez benchmarkov.
keks?

opeter ::

Se strinjam. Tudi jaz bi vzel Athlona II X4 iz serije 6xx.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

g. Oden ::

opeter je izjavil:

Se strinjam. Tudi jaz bi vzel Athlona II X4 iz serije 6xx.


Ja saj to sem razmišljal, ampak se cene Athlonov II X4 začnejo pri 100 €, mogoče malenkost manj, Athlona II X4 pa imajo pri funtechu za manj kot 70 €, kar je skorajda rop pri belem dnevu, glede na to, da je edina razlika med njimi eno delujoče jedro več. Če pa ne bo mogel dohajat grafične, pa se ga da solidno navit ane, vsaj nekaterim ga je uspelo spravit do 3,4GHz brez višanja voltaže.

DarwiN ::

Četrto jedro pri igrah itak praktično še ni izkoriščeno, niti pri novih ne. Še tretje jedro je mnogokrat precej švoh optimizirano. Tako da načeloma ni razlike, zato dejansko X2 555 zaradi visoke frekvence še vedno pri mnogih igrah prekaša oz. se kosa s 4-jedrnimi, tudi s 6.

Čez leto ali dve bi morala stvar bit bolje izkoriščena... Danes se ti pa torej ni treba zaletavati v procesor, če iščeš ceno/kvaliteto. Čez 2 leti boš v vsakem primeru igral na "low/normal" grafiko, čez 3 pa itak nov kompjuter. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

opeter ::

g. Oden je izjavil:

opeter je izjavil:

Se strinjam. Tudi jaz bi vzel Athlona II X4 iz serije 6xx.


Ja saj to sem razmišljal, ampak se cene Athlonov II X4 začnejo pri 100 €, mogoče malenkost manj, Athlona II X4 pa imajo pri funtechu za manj kot 70 €, kar je skorajda rop pri belem dnevu, glede na to, da je edina razlika med njimi eno delujoče jedro več. Če pa ne bo mogel dohajat grafične, pa se ga da solidno navit ane, vsaj nekaterim ga je uspelo spravit do 3,4GHz brez višanja voltaže.


Torej Athloni II X4 se začnejo pri 100, pri Fauntchu pa imajo Athlone II X4 za 70?

Sicer pa je hitri dvo- oz. trijedrnik je za današnje igre več kot dovolj.
Če res dobiš trijedrnika za 70 evrov, ne razmišljaj preveč, ampak kupi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Izi ::

Dvojedrnik dandanes ni več dovolj za igre.
Testi kažejo, da dobijo PRAV VSE današnje igre precejšen pospešek če se število jeder poveča iz 2 na 3. Iz 3 na 4 je že manjši pospešek ampak glede na to, da danes na modernih sistemih v ozadju teče precejšnje število pomožnih programov in različnih procesov (več kot 50 različnih na povprečnih Windows 7) je vsako dodatno jedro dobrodošlo. 4 jedra so ta hip optimalna, ampak če kupuješ računalnik za 3 leta bo tudi 6 jeder kmalu izkoriščenih.

Druga stvar, ki jo pri procesorjih nikakor ni za zanemariti je količina cacha na vseh treh nivojih. Treba je omeniti da tretjenivojskega L3 cacha, Athlon II sploh nima zato je tudi toliko cenejši. Phenom II, ki ima L3 Cache je pri ENAKIH frekvencah prav pri vsaki igri hitrejši nekje med 5 in 20%. Odvisno od igre ampak v povprečju je vedno okoli 10% hitrejši samo zaradi L3 cachea.

Glede frakvence pa takole, je sicer zelo pomembna, ampak ko se lotiš navijanja ugotoviš, da prav vsi današnji procesorji dosežejo približno enako frekvenco, pa naj gre za 2, 3, 4 ali 6 jedrnike. Vprašanje je samo kako dobro hlajenje imaš.
Zato je ob nakupu procesorja smiselno najti največ jeder in največ cacha, kot si ga finančno lahko privoščiš in v tem razredu potem poiskati procesor z NAJMANJŠO frekvenco. Navil se bo enako kot tisti z najvišjo frekvenco iz enake serije.

Meni osebno je še najbolj pomembna količina cacha na procesorju, zato Athlona ne bi nikoli kupil ker tretjenivojskega sploh nima. Pa manj kot 4 jedra tudi ne bi nikoli kupil.
Pa pri procesorjih govoriti o Price/Performance je popolnoma nesmiselno, če ga ne naviješ vsaj toliko kolikor gre brez dvigovanja napetosti.

opeter ::

Ne vem. Meni Athlon II X4 čisto lepo deluje.
Uporabljam pa programe iz zbirke Adobe Creative Suite 3 Design Standard, OpenOffice in OpenCanvas ter ArtRage za ilustracije.

Res pa je, da na tem računalniku ne igram igre, saj je grafična enostavno preslaba za zahtevne špile (Radeon HD 5450). Je pa čisto dovolj za vse ostalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

g. Oden ::

Izi je izjavil:

Dvojedrnik dandanes ni več dovolj za igre.
Testi kažejo, da dobijo PRAV VSE današnje igre precejšen pospešek če se število jeder poveča iz 2 na 3. Iz 3 na 4 je že manjši pospešek ampak glede na to, da danes na modernih sistemih v ozadju teče precejšnje število pomožnih programov in različnih procesov (več kot 50 različnih na povprečnih Windows 7) je vsako dodatno jedro dobrodošlo. 4 jedra so ta hip optimalna, ampak če kupuješ računalnik za 3 leta bo tudi 6 jeder kmalu izkoriščenih.

Druga stvar, ki jo pri procesorjih nikakor ni za zanemariti je količina cacha na vseh treh nivojih. Treba je omeniti da tretjenivojskega L3 cacha, Athlon II sploh nima zato je tudi toliko cenejši. Phenom II, ki ima L3 Cache je pri ENAKIH frekvencah prav pri vsaki igri hitrejši nekje med 5 in 20%. Odvisno od igre ampak v povprečju je vedno okoli 10% hitrejši samo zaradi L3 cachea.

Glede frakvence pa takole, je sicer zelo pomembna, ampak ko se lotiš navijanja ugotoviš, da prav vsi današnji procesorji dosežejo približno enako frekvenco, pa naj gre za 2, 3, 4 ali 6 jedrnike. Vprašanje je samo kako dobro hlajenje imaš.
Zato je ob nakupu procesorja smiselno najti največ jeder in največ cacha, kot si ga finančno lahko privoščiš in v tem razredu potem poiskati procesor z NAJMANJŠO frekvenco. Navil se bo enako kot tisti z najvišjo frekvenco iz enake serije.

Meni osebno je še najbolj pomembna količina cacha na procesorju, zato Athlona ne bi nikoli kupil ker tretjenivojskega sploh nima. Pa manj kot 4 jedra tudi ne bi nikoli kupil.
Pa pri procesorjih govoriti o Price/Performance je popolnoma nesmiselno, če ga ne naviješ vsaj toliko kolikor gre brez dvigovanja napetosti.


Res je predpomnilnik pomemben, ampak žal bom moral naredit kompromis, ker so procesorji z več predpomnilnika bistveno dražji, če pa k temu dodaš še eno jetro, pa so že dvakrat dražji od Athlona II X3. Tako, da mislim, da bo to moj naslednji procesor.

R-S-LoVe ::

Zakaj nihče ne razmišla še o SSD?!:(
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Valvoline ::

69charger ::

R-S-LoVe: Pa kakšen SSD,v budget midrange PC-ju nima SSD kaj iskat sploh če ne rabiš nevemkaj. Kupiš WD Black ali pa Samsung F3 pa je rešeno.

R-S-LoVe ::

"Cilj je seveda kar se da hiter računalnik"
S tega sem pač sklepal. My bad.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

69charger ::

On bolj rabi hitrost v igrah itd. kot pa hitrejše kopiranje in pisanje.

49106 ::

hitrejše nalaganje, namesto da skočiš na kofe

69charger ::

Veliko je izgovorov ampak če si ti pa ne da počakat malo da se igra naloži potem pa vseeno če sploh nimaš kompa ker nikoli ne bo dovolj hitro,ko se enkrat navadiš. Sploh pa v budgetu 600-700EUR SSD nima šans,samo SSD je 200EUR najmanj če hočeš dobrega.

Izi ::

R-S-LoVe je izjavil:

Zakaj nihče ne razmišla še o SSD?!:(

Hehehe, lahko si prepričan, da vsi razmišljajo o SSD, ampak glede na ceno, več kot 200 EUR za pošten SSD, se mu ni ravno težko odreči.
Vsaj pri igričarskem računalniku je grafična kartica na prvem mestu, kjer se najbolj obrestuje dodatno zapravljen denar. SSD pa bi postavil na drugo mesto pred procesor, kajti povprečen SSD bolj pohitri računalnik, kot če najpočasnejši procesor zamenjaš z najhitrejšim in najdražjim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bo AMD-jev CPU deloval na Gigabyte matični? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8513273 (11964) opeter
»

Intel vs. AMD

Oddelek: Kaj kupiti
243533 (2863) 69charger
»

racunalnik za obdelavo hd videa

Oddelek: Kaj kupiti
272177 (1735) ShiningStar
»

PC okoli 500€

Oddelek: Kaj kupiti
332372 (1219) Lonsarg
»

ne-gamerski desktop za cca. 600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593917 (2769) maia

Več podobnih tem