» »

Problem z zunanjimi diski

Problem z zunanjimi diski

Dejanus ::

Pozdravljeni. Zanima me, če mi lahko kdo pomaga pri sledečem problemu. Zadeva je naslednja. Brat ter jaz imava operacijski sistem windows 7. Zaradi raznovrstnih težav na bratovem računalniku, ena izmed njih je bila nezaznavanje zunanjega trdega diska (Canyon Platinum External HD), sem se odločil da mu ga formatiram. Prej moram povedati, da njegovegaa diska ni zaznalo tudi na mojem računalniku, navzven pa dela normalno (ne ropota, lučka gori normalno, itd.). Nato si je brat sposodil moj zunanji disk (Toshiba 1TB External Hard Drive PX1396E-3T01), da si prenese nujne podatke. Nato ko mi ga je vrnil ga moj računalnik ni zaznal več in ko sm ga vklopil v bratov računalnik ga tudi ta ni zaznal več.

Sprobal sem naslednje:
- sformatiral bratov računalnik,
- zamenjal kable,
- prekljaplajl v druge usb porte direkt v mašino
- skeniro svoj komp z antivirusom,
vendar je bilo vse zaman.

Za na konec naj še dodam, da zunanja diska ne zazna v device managarju niti v computer managmentu. Ter da sem med brskanjem ugotovil, da imajo tudi nekateri drugi ta problem in sicer na operacijskih sistemih windows 7 ter XP servise pack 3.

Za pomoč bi bil zelo hvaležen in se že vnaprej zahvaljujem.

popster ::

če se disk ne pojavi ampak se sliši zaganjanje lahko probaš še hirem boot cd in čekiraš particije.

Stupo ::

Če še ni star eno leto, ti ga bodo garancijsko zamenjali;)

Batko666 ::

Mogoče ga ne prepozna zato, ker je kakšen virus gor. Mogoče si lahko kako s tem pomagaš http://www.simplysup.com/tremover/downl...

Duhec ::

@Dejanus, še povej, če si poizkusil v vseh USB priključkih.
Je mašina sestavljena ali je z imenom (HP, Dell,...). Če je sestavljena se lahko zgodi, da je na sprednjih usb priključkih problem, če serviser ni pravilno povezal usb žičk.

p.s.
pardon, vidim, da si poizkusil tudi v drugih usb portih. Vseeno povej ali ej sestavljen ali imenski pc ?
MOgoče je usb kabel predolg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

jos69 ::

Tudi sam imam podoben problem.Imam zunanji disk WD 500 GB,uporabljam pa windows 7.
Meni disk prepozna in datoteke,ki so na njem lahko normalno uporabljam in prenašam.
Čez nekaj časa pa mi napiše da datotek ni na disku.Če zamenjam USB vhode se stvar ponovi.
Disk takoj zazna in dela normalno včasih 5 mimut,včasih pa tudi kakšno uro.
Sem pregledal če je gor kakšen virus pa ga nisem našel.

gorenjc ::

jos69, ali win7 32 bit-na 64-bitna različica? Tukaj in tukaj dolga debata na to temo.

jos69 ::

32 bitna ....bom mal tole naštudiral....če mi bo uspelo

ta hotfix mi ni pomagal.... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jos69 ()

gorenjc ::

jos69, kateri hotfix je bil nameščen? Kot je že v enem od prejšnjih post-ov omenil Duhec, bi bil lahko problem tudi dolžina USB kabla. Tukaj tudi predlagajo, da se zamenja USB kabel s krajšim. A je drugače disk še v garanciji?

jos69 ::

Hotfix je nameščen tisti,ki ga je popravil MS in objavil na svoji strani.Bom poskusil še z krajšim kablom

Matjaz106 ::

Poznam težave. Meni je nagajal Verbatim 320 GB. Podatke sem rešil z Arax Disc Doctor - data recovery 3,1,036. Disk sem pa pozdravil z HDD
Regenerator 2011. Edino Arax je še lahko zlezel v Verbatima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
143176 (2987) yoco
»

Zunanji disk-NE DELUJE

Oddelek: Strojna oprema
4412260 (11754) Kotar
»

Računalnik zazna tiskalnik kot neznano napravo

Oddelek: Strojna oprema
101531 (1349) Duhec
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154112 (3563) solatko
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497425 (6259) Lyon

Več podobnih tem