» »

Sapphire Radeon 9000 Atlantis pro ne dela!

Sapphire Radeon 9000 Atlantis pro ne dela!

romci1 ::

Naletel sem na izjemno velik problem, ki mi ne da miru.

Imam matično ploščo ABIT BX133-RAID (i440 BX, S370, SDRAM, 2xAGP, HPT370 ATA100 + RAID, ...) na katero sem priklopil grafično kartico SAPPHIRE RADEON 9000 ATLANTIS Pro (ATi RADEON 9000 Pro, 64 MB DDR, 4xAGP, TV-Out, DVI-Out). Računalnik se mi normalno postavi v Windowse XP Professional Eng, tako da brez problema poinštaliram katerokoli serijo gonilnikov za ATi grafične kartice. Nato pa presenečenje:O : 2D dela normalno - Windows ne javi nobene napake in tudi popačenja slike ni zaznati; ko pa poženem katerokoli igro v 3D okolju (pa naj bo to OpenGL ali Direct3D), 3DMark ali kakršenkoli program, ki uporablja 3D knjižice se sistem enostavno !!!OBESI!!!;( in ugasne moj 17'' monitor IIYAMA Vision Master Pro 411 oz. ga postavi v StandBy.

Ko sem začel raziskovati vzrok, sem ugotovil, da mi grafična kartica uporablja 1x AGP. Kako ga naj povečam???

Prej sem imel DIAMOND Viper V770 (nVIDIA RIVA TNT2, 32 MB, AGP) in je delal normalno. Plošča ima zadnji bios, gonilnike pa sem sprobal skoraj vse in vedno naletim na isto težavo.

Prosim pomagajte mi!!!

Hvala že vnaprej!

Lp, Roman

  • spremenil: V-i-p ()

leonius ::

V biosu menda. Vsaj meni.

romci1 ::

Ta plošča nima v BIOSu nobene funkcije za nastavitev hitrosti AGP vodila (sem že vse pregledal). Vse funkcije, ki pa so se nanašale na AGP (frekvenca - 1/1, 2/3, ...) pa sem preizkusil v vseh možnih kombinacijah.

Husler, vseeno hvala.

Maximus ::

A si zbrisu gonilnike od rive. Ker če nisi ti nou nc delal. Probi formatnt disk in na novo nalozit driverje.

LP!

romci1 ::

Ugotovil sem, kje se skriva napaka. Imam procesor INTEL Pentium III 1000B (133 MHz FSB, FC-PGA, Coppermine). BX čipovje pa nima faktorja 1/2 za AGP, ampak samo 1/1 in 2/3 kar pomeni, da mi AGP dela na 89 MHz (133 * 2/3 = 89 - približno, zaokroženo navzgor). ATi pa te frekvence ne zdrži.

Zato se zopet obračam na vas in vas prosim, da mi poveste, kako naj spravim frekvenco AGP vodila kljub 133 MHz FSB-ju na 66 MHz???

Ali obstaja kakšen programček, bios fix, VGA card fix, ...

Hvala že vnaprej!



Lp, Roman

VASkO ::

nakup druge plate, drugace ne gre, ali pa FSB spusti na nizjo vrednost, samo potem bos pa imel pocasnejsi komp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede matične plošče in procesorja?

Oddelek: Strojna oprema
462290 (1763) Steinkauz
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221558 (1311) Vlady
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1398040 (6282) js
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543903 (3202) TribesMan

Več podobnih tem