» »

Kako odstraniti TROJAN ?

Kako odstraniti TROJAN ?

-MiS- ::

Na scan.sygate.com mi da ven rezultate da mam port 80 (http) in port 21 (FTP) odprt in piše poleg TROJAN :O

Kako zadevo najučinkoviteje odstraniti ? a obstaja kakšen dober program, ki ti preišče računalnik in takšne in drugačne Trojanske konje odstrani ? :\

Kater firewall namestiti po tem ? Kaj priporočate ? :\
  • premaknilo: bastadu ()

DMouse ::

Kot sem že povedal, ne verjeti vsem bedarijam ki jih prijavijo port scannerji. Porta 80 in 21 sta standardna (www in ftp) in v 99,99% primerih nista posledica trojanskega konja. Ker pa predvidevam da ftp in www serverja ne potrebuješ, vseeno priporočam da ju odstraniš preko Add-Remove Programs.

-MiS- ::

jih uporabljam (www in FTP),... in sicer ftp mi zdej noče delat in mislim da je posledica tega,...

Torej še vedno me zanima, nekje sem namreč slišu da obstaja program, ki preišče diske in odstrani morebitne datoteke 'trojanske konje',...

Narcos Satanicos ::

http://www.lockdowncorp.com/bots/downlo...

tole downloadej, updatej in preiš disk, ampak ker je free verzija ne bo more iskat u stisnenah datotekah.

DMouse ::

>jih uporabljam (www in FTP),... in sicer ftp mi zdej noče delat in mislim da
>je posledica tega,...
>Torej še vedno me zanima, nekje sem namreč slišu da obstaja program, ki
>preišče diske in odstrani morebitne datoteke 'trojanske konje',...

Še enkrat poudarjam da PORT SCANNERJI ne morejo vedeti, ali se na disku nahajajo trojanci. Port scanner primerja seznam tvojih odprtih portov s seznamom možnih trojancev na tem portu in če najde odprt port ki ga uporablja tudi kak trojanski konj, to še NE pomeni da je računalnik okužen s trojancem!
Ti si rekel da uporabljaš www in ftp server, torej vse "klapa" in ni razloga da bi zaradi trojanca skeniral računalnik.

Kar se preventive tiče, priporočam uporabo virus scannerja, ki v "realnem" času skenira vse izvršilne datoteke (npr. preden jih poženeš). Večina antivirusnih programov najde tako viruse, kot trojance in razne črve. Če je program še redno posodobljen, se ti trojancev praktično ni treba bat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

-MiS- ::

ok hvala, zdej sm se zaščitu z sygate personal firewallom, baje je eden izmed boljših softwerskih,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrit trojanec za rudarjenje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1310827 (8806) Iatromantis
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
214014 (3625) KaiCris
»

(pre)odprti porti??

Oddelek: Omrežja in internet
51787 (1710) sidd
»

Trojan: SOCKETS DE TROIE, na portu 5000

Oddelek: Pomoč in nasveti
91672 (1538) Simeroni

Kako kej delujejo razni ti. Trojanski konji na Slo-Techu

Oddelek: Slo-Tech
211325 (995) Sergio

Več podobnih tem