» »

(pre)odprti porti??

(pre)odprti porti??

sidd ::

Mam sledeč problem, če to je sploh problem....men je kolega prek neta skeniral porte, pa mam baje zelo heckerabilen rač.(al kaj je napisal).do zdaj nisem nic delal z tem, zdaj pa me ze skrbi, ker me je zelo prestraso z tem.
gor mam samo nortona 02 update narejen pred pol ure:)
prosim za pomoc in hvala ze v naprej.
no idea for signature
signed
I

@ljash ::

a maš norton antivirus 02 a firewall 02? Ker antivirus ti nč ne pomaga pri napadih.......:))

sidd ::

mam samo antivirus 02.me pa zanima, ce lahko kje dol potegnem firewall 02?sem gledal na domaci strani, pa nism nic naso(mogoce kaj spregledal?)
ce mas kaki link, prosim napisi.
lp sidd

Cokolesnik ::

Če imaš nameščen in vklopljen požarni zid oz. nisi spreminjal nastavitev v Nortonu, potem je skoraj neverjetno, da bi tvoj računalnik lahko bil tako ranljiv, kot pravi kolega. Najbolje, da se prepričaš kar sam. Obišči naslov http://grc.com/default.htm (izberi povezavo Shields Up) in v oknu ShieldsUP!! Services izberi preizkuse varnosti: File Sharing, Common Ports in All Service Ports. Sistem ti bo sporočil, katere porte imaš odprte (če jih sploh imaš). Če je port uspešno zaščiten, sistem zanj sporoči status v smislu "Stealth", "Blocked" ipd., če je zaprt, ampak začasno, javi status "Closed" ipd., najbolj nevarno pa je, če ima port status "Open" ipd., kar pomeni da je odprt. Ampak, če imaš nek strežnik, npr. ftp ali web, potem je nujno, da imaš za ta strežnik tudi odprt port, sicer ne deluje. V kolikor nimaš nobenih strežnikov, bi praviloma morali biti vsi tvoji porti uspešno zaščiteni (Stealth).

Podobna servisa sta tudi:
- http://scan.sygate.com/quickscan.html (test se bo začel samodejno, preverja tudi ranljivost računalnika za trojanske konje)
- Symantecov test varnosti (imaš celo preverjanje za virusi prek spleta, trojanskimi konji).

Najbolje, da uporabiš kar vse omenjene servise.

Ena od tujih rač. revij je naredila en test požarnih zidov. Klik.

Aja, če imaš samo antivirus od Nortona, tvoj računalnik res ne more biti popolnoma zaščiten pred nepridipravi. O varnosti imaš v forumu odprtih že veliko tem.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

HerrBaron ::

Če pa rabiš zastonj in dober firewall, Pojdi sem pa dl

sidd ::

tnx!vsi testi ok.
firewall deluje>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130399 (19886) Qushaak
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123657 (5358) techfreak :)
»

Ali firewall sploh vpliva na varnost računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
292430 (1878) Poldi112
»

Kako blokirati kazo s firewallom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171528 (1234) Lith
»

Kako vem da je moj PC varen pred vdori?

Oddelek: Operacijski sistemi
111765 (1472) ABX

Več podobnih tem