» »

Scandisk

Scandisk

Xplicit ::

A je v xp-jih tak scandisk k je bil v 98 in ce je kje tocno? - K un error checking k ga lahka zazenes ob zagonu mi nekak ni zadost - rad bi najdu scandisk da mi pokaze ce je kej bad sektorjev na disku.
Sej vem da tud un error checking pakaze, sam tist ful dolg laufa, pa une (informacije kaj je ugotovu) ful hitr zginejo.

A slucajno obstaja ksn drug program - ki je posebi namenjen za to?
  • premaknilo: bastadu ()

bastadu ::

Run > cmd > chkdsk x: (x je črka pogona) in to meni čisto zadostuje. Sicer je pa ta tema za v programsko opremo...

Xplicit ::

ej - disk mam str 1 mesc (al pa se manj) pa ma ze za 100kb bad sektorjev - a je to zarad tega k ucasih iz kiste slisn en zvok TK-TK.
Pa ce je bo to pocas sirl a ga lahka nesem nazaj zamenat u trgovino?
Firma je pa seegate 80Gb

Sumo ::

Ce disk dela TK-TK to nikakor ni dober znak. Cimprej naredi backup podatkov, ker bos kmalu nosil na servis.

bastadu ::

Ja vsekakor ni dober znak... Tako se je začelo z mojim IBMom in sem ga nesu nazaj in dobu spet IBMa;(( No sedaj ga na srečo nimam več in ga še dolgo ne bom imel več... Sicer pa ja, čimprej si naredi backup pomembnih podatkov, nato pa nazaj v štacuno zamenjat...

Predator ::

bad sektorji so dveh tipov, softwarski in hardwarski ( softwarske odpravi format )

backupiraj sistem in naredi popoln check diska z fitness toolsi ( www.ontrack.com mislim da ma enega disk managerja če ne pojdi na stran proizvajalca ma 100% )

če so BS hardwarski to pomeni da gre za fizične praske in pokodbe po disku, tisti tk-tk je pa najbrž glava ki se centrira;

pretestiraj, zapiši si napako erorja, nesi na servis zahtevaj zamenjavo ( povej da si stestiral in jim povej rezultat ), zapiši si pa tudi serijsko od diska da ti ga en bi slučajno kdo samo formatiral in ti ga samo dal nazaj

ne čakat da ti disk umre


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404261 (3243) amigo_no1
»

Bad sektorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91312 (1077) kalcek16
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131410 (1201) Spajky
»

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
171292 (1126) KontraCepec
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221634 (1302) Alec999

Več podobnih tem