» »

Predelava Orbitrek Platinum

Predelava Orbitrek Platinum

dejanslo ::

Zdravo!

Imam Orbitrek Platinum - enega prvih modelov, pri katerem težavnost nastavljaš preko trenja. Strgal se mi je pas, po katerem drsi kolo, in nikjer ne najdem zamenjave. Poskusil sem na topshop servisu, več servisih trgovin s športno opremo, itd ... in ni nikjer. Poskusil sem tudi pri tapetniku, ki mi je izdelal nekaj na las podobnega, vendar se pri segrevanju skrči in je neuporaben.

Zanima me, ali se da ta model poceni (< 100eur; čim manj, tem bolje) predelati, da bi deloval na magnetno zavoro?

Manual z exploded view-om
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

No, struckoti, a ni nobenih idej? Saj vem, da bi bilo bolje kupit novega/rabljenega na magnet, ampak meni je vsec, ce lahko kdaj kaj sam ustvarim...
There`s More Than One Way To Do It

MonkeyHead ::

Probaj z "gurtnami" če veš kaj to je :P

dejanslo ::

Ja, to sem že, pa nič ne deluje, ker se zaradi trenja segrejejo in skrčijo.. Že zaradi minimalne spremembe v dolžini pa potem ne gre..
There`s More Than One Way To Do It

ttommy ::

Kako bi lahko predelal orbitrek, da bi z njim ustvarjal elektriko?
Gamer

Bezukhoff ::

Ali pa sobno kolo?

Ker ko pride zombie apocalypse, bo celotno električno omrežje menda offline, zato bi bilo fajn predelati pecikl za generiranje energije. Ravno toliko, da si napolniš netbooka, satelitski phone in mp3 plejerja. Pa še v kondiciji si, ko te zombies lovijo. :))

No, on a serious note, se je kdo s takšno predelavo že ukvarjal?

ttommy ::

Resno vprašanje- naprimer da pozimi 1 uro na dan gonim orbitrek, a ni bi nilo možno vsaj nekaj elektrike proizvest?
Gamer

gendale ::

ja, ampak če upoštevaš use neučinkovitosi in to da boš poganjal z močjo okoli 200W se to sploh ne splača
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MeGreat ::

ja cca 100watov bi lahko pridelal če kar močno kolesariš. Zdaj problem pa je kaj boš z to elektriko, če bi hotel dati v omrežje (kar je itak brezveze ker se števci ne vrtijo več nazaj) bi moral sinhronizirani frekvenco in napetost - pri spremeljivih obratih se bo spreminjala napetost in frekvenca

Avenger ::

Jao, polnil bi par skupaj vezanih svinčenih akumulatorjev in potem preko inverterja to elektriko porabljal za karkoli.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Brane2 ::

Probaj z elektromagnetno bremzo.

na zadnji bicikl namontiraš alu obroč, v njegovo bližino pa postaviš močne trajne magnete.
On the journey of life, I chose the psycho path.

MeGreat ::

Nikakor se ne splača, 100w na uro narediiti moraš biti že kar streniran.. kilowatna ura stane 10 centov, torej 10 ur konkretnega kolesarjenja..

Brane2 ::

Ja, ampak to kWh lahko proda nazaj Elektru kot "tazeleno" za 3x večji dnar... :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zero0ne ::

Brane2 je izjavil:

Ja, ampak to kWh lahko proda nazaj Elektru kot "tazeleno" za 3x večji dnar... :))


Torej 30 centov?
uname -o


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se dogaja z evropskim električnim omrežjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13749913 (39841) Oldi
»

Cena elektrike za x porabnik

Oddelek: Loža
82531 (2268) Blond
»

ideja, diesel agregat... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7911420 (9896) Brane2
»

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6011870 (8296) energetik
»

Poraba elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358652 (7577) janez5

Več podobnih tem