» »

Gorsko kolo

Gorsko kolo

aJPOD ::

Oče kupuje gorsko kolo velikosti L, cena okoli 450-500 eur (550 max). Zaželjen iso diski. Predlogi? LP

bluefish ::

Za to ceno raje ne sili na diske. Mehanski so en drek, pri poceni hidravličnih pa boš nenehno odzračeval.

DOOM_er ::

potem se pomoje splača že rablenga vzet. Kkšna dobra Kona se najde mislim da za tak denar. Sicer pa mtb tabla je pomoje kraj za spraševanje, ti bodo najbol odgovoril.
Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

Če novega pol bi jaz vzel na dober V brake. Poceni diski so brezveze.

bluefish ::

Ja, na tabli je bila pred kratkim aktualna tema z vprašanjem okoli kolesa za podobno ceno: http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=7&t...

Imajo pa tam nekateri uporabniki komplekse in najprej doživiš ene deset postov trolanja glede odpiranja nove teme.

aJPOD ::

http://www.brakepoint.si/kolesa/gorsko/... je uredu? res da so diski,...

bluefish ::

Raje pozabi na razne bolj priznane znamke.

Ne vem pa, zakaj silis na diske. V tem cenovnem razredu so bolj ko ne le za okras. Saj prvih nekaj km bo vse kul, pozneje pa te zna navdusenje hitro miniti.
Raje vzemi kolo z v-brake, ker bodo tudi ostale komponente vsaj malo na nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

guest #44 ::

500 EU je minimalna količina denarja za katerega še dobiš kolkr tolko spodobno kolo in ne nek običen kitajski drek.

BladE_ ::

Za ta denar kupi v-brake in glej, da bo ostala oprema boljša... čez čas pa lahko dokupi diske.

SkyEye90 ::

Še jaz potrjujem predlog o v-brake izbiri. Poceni diskov se ne da preveč dobro nastaviti in začnejo drsati ob disk, če jih bolj odmakneš je potem potrebno globje stisnit ročico..če niso hidravlični sploh nebi zgubljal besed. Grejejo se bolj kot v-brake, pri poceni diskih boš moral še paziti, da ne boš nonstop držal na zavoro predolgo, kar pri v-brake ni tak hud problem.. Torej, v-brake so odlične zavore, lahek stisk ročice, primejo pa vedno, suhe, mokre, umazane.. pa še nastavljajo se brez večjih težav :)

Med0 ::

Heheh vidm ja da je res, nespoznam se na kolesa tako da bi prosil za kakšen link sem pa našel tudi tega.http://www.bike-center.si/akcijska-ponu...

dolenc ::

Najprej povej kje se bo ata vozu.

Prednost diskov je predvsem pri vožnji po blatu/dežju kjer se ti feltna umaže, tam V zavore malo popustijo, diski pa bodo zavirali enako. Druge prednosti jaz ne vidim, pri tem tipu kolesa. V zavore pa so cenejše, lažje, enostavnejše za vzdrževat.

Če se bo peljal cesta, makedam, kaka lepa gozdna pot, potem so diski mal manj smiselni.

Naj gre več beciklov sprobat, zato pa obstajajo biciklistične trgovine, so razlike med njimi ko se usedeš gor. Oprema je pa tako, za nek podoben denar dobiš nekje isto opremo(gonilni, prestavni, vzmeteni del), če ima en beciku zadaj eno stopnjo bolši menjalnik se to ne bo nikjer poznalo razen na papirju :). Naj gre v par trgovin, malo posedi in se malo pomeni s prodajalci pa je to to. Tle na forumu lahko tako vsak napiše kaj se mu zdi bolše.

PS... to ni računalništvo, kera grafična je trenutno best buy, pa še tam se skregajo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

igor0203 ::

Ne bi rad izpadel, da reklamo delam, vendar se mi zdi da imajo trenutno v bike-center še nekako najboljšo ponudbo koles za denar ki si ga pripravljen odšteti. Recimo imajo kar nekaj koles iz stare zaloge, ki so precej dobro opremljeni in razlika z novejšimi je malenkostna.
Jaz sem tam lansko leto kupil Felta Q900, znižanega z 950 na 600EUR in sem zelo zadovoljen. Lastnik, Sergej, mi je potem ponujal zares dobro ceno za komplet novih pedal ter SPD čevljev, samo se na koncu nisem odločil za nakup, ker ni bilo več EUR. :D Tudi fanta, ki delata tukaj v LJ(ne vem od kod si ti), sta zelo fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

ali3n ::

Ljubljanski Bike center je zaprt; že nekaj časa.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

igor0203 ::

U pismo, tega pa res nisem vedel. Lansko leto so še bili tam na Celovški... :|

bajsibajsi ::

Ima Cube Acid tudi slabe zavore? http://www.veb-company.si/kolesa-gorska...

Kaksno leto dve nazaj sem ga kupil (verjetno drugi model po letnici, vendar izgleda enako, moj ima nekaj opreme drugih firm, npr. sedez in krmilo je od Ritchey..itd.) za podoben denar.

Acid '09 je:
Hod (S) 80 mm
Okvir aluminij Lite 7005, geometrija RFR
Velikosti 14'', 16'', 18'', 20'', 22''
Barve belo-modra ali črno-siva
Vilice RockShox Dart 3, PopLoc
Krmilni ležaj FSA No. 10
Opora krmila FSA OS190
Krmilo FSA XC300 lowriser
Zad. menjal. Shimano XT Shadow
Spr. menjal. Shimano Deore
Prest. ročice Shimano Deore
Zavore Hayes Stroker Ryde (rotorja 180/160 mm)
Gonilke Shimano M442
Verižnik Shimano HG50 11-32
Veriga Shimano HG53
Obročniki obroči RFR ZX24, pesta Shimano M525
Plašči Schwalbe Smart Sam 2,1
Pedala Fasten Alu
Sedež Scape Active 5
Opora sed. Scape Light
Teža 12,7 kg/ 1950 g (okvir)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Za svoj denar so te zavore kar kul.

Med0 ::

bluefish ::

Je OK, vendar ima v prejšnjem postu omenjeni Cube Acid boljšo opremo.

bajsibajsi ::

Ima novi Acid'11 mehanske ali hidravlicne zavore?

Pri mojem gor (pri balanci) pise "mineral oil".

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Hidravlične.

DOOM_er ::

hidravlične
Robots will steal your job. But that's OK

bajsibajsi ::

Aha kul, torej predvidevam, da ma hidravlicne tud moj starejsi model, ker ima enake zavore. :)

edit/ ena slikca, ko je ravno taka tema. Ne bi si mislil, da gre kdo s takim tipom kolesa tudi na daljse ture. http://www.pbase.com/canyonlands/image/... (btw, click na sliko odpre thumbe z mnogimi polno nalozenimi kolesi s tur po svetu)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4875733863 (1797) one too many
»

Zavorne ploščice za kolo z diskom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915234 (1088) Scorpy84
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811188 (7141) waters
»

Mnenje glede novega kolesa

Oddelek: Šport
334186 (3478) galu
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
206563 (6131) R0K

Več podobnih tem