» »

Ubuntu 10.04/ Ubuntu 10.10 error

Ubuntu 10.04/ Ubuntu 10.10 error

bananahobby ::

Torej lep pozdrav!

hotel sem si naložiti ubuntu verzijo 10.10 in ni šlo zato sem probal z staro verzijo 10.04 in dudi ni šlo. Problem je pa sledeči:
imam WIN XP in znotraj njega sem si hotel naložiti na drugi disk linux, ko shrani .ISO sliko mi napiše da naj rebootam. Tukaj izberem Ubuntu in napiše:
finishing installation potem pa error:

Could not find the ISO /ubuntu/install/installation.iso
This could also happen if the file system is not clean... Please use CHKDSK/r and reboot.

Sem probal iti v winse in v run napisal chkdsk /r in potem po ponovnem zagonu pregleda disk, ampak še vedno javi isto napako in linuxa ne gre dokončno inštalirat.
Prosim za kak nasvet.
The Spartans do not ask how many but where they are...

poweroff ::

ISO potegneš dol, potem pa zapečeš na CD kot SLIKO. Ne kot file.
sudo poweroff

bananahobby ::

Ja sej sem zapeko kot sliko, pa včasih je na isti način mi isti linux in iz istega CD-ja v10.04 delal
The Spartans do not ask how many but where they are...

Icematxyz ::

Če prav razumem gre za Wubi?

Icematxyz ::

Se pravi opcija, kjer vstaviš LiveCD, ko se nahajaš še na Windows OS. In ti ponudi izbirnik:

LiveCD Wubi



Vir slike

Ne vem, kako se Ubuntu 10.10 obnese z Wubi. Uradna verzija na njihovi strani vidim da še vedno samodejno sname Ubuntu 10.04.1.

Predvidevam (ni pa nujno da drži), da če bi izbral tisti razdelek, na katerem je nameščen Windows 7. Da bo delovalo. In pa seveda dovolj prostora mu moraš dati. Najmanjša opcija 3GB ne vem, kako se obnese. Verjetno nič kaj dobro. Ampak to le v primeru, da gre res za Wubi. Če gre za klasično namestitev. Potem tisti razdelek, kjer je nameščen Windows7, pusti pri miru.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bananahobby ::

Ja, gre za Wubi, ampak včasih je delovalo pa sem naredo točno tak kot zdaj. Kaj ma veze če je particija logična ali primarna? aja praviš da ga naj inštaliram na C: tam kjer mam tudi WIN XP?
The Spartans do not ask how many but where they are...

Icematxyz ::

Da.

bananahobby ::

(ni me zaj doma pa ne morem probat) ampak ko sem probal navadno inštalacijo tak da sem bootal tudi ni šlo inštalirat je pa vse v redu z cd-jem ker sem na drugem računalniku lepo dal gor zadevo in dela.
The Spartans do not ask how many but where they are...

bananahobby ::

sem probal danes dat na C: tam kjer so windowsi in tudi ne gre ista napaka... kaj naj naredim da bo delalo?
The Spartans do not ask how many but where they are...

Icematxyz ::

Ne vem potem, kaj je narobe. Verjetne kakšna zelo specifična zadeva.

ampak ko sem probal navadno inštalacijo tak da sem bootal tudi ni šlo inštalirat je pa vse v redu z cd-jem ker sem na drugem računalniku lepo dal gor zadevo in dela.


Če je vse v redu s CD ploščkom. Potem pa morda ni kaj OK s CD predvajalnikom? Za klasično namestitev (se pravi ne Wubi ampak Grub2 + namestitev na trdi disk) lahko potem poskusiš še sledeče (potrebuješ prazen USB ključ):

http://unetbootin.sourceforge.net/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160733 (118326) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999135138 (98024) Icematxyz
»

Ubuntu Wubi suxage

Oddelek: Operacijski sistemi
211850 (1471) the_game
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165696 (55780) Icematxyz
»

ubuntu 10.10 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161716 (1422) jamabama007

Več podobnih tem