» »

ubuntu 10.10 formatiranje

ubuntu 10.10 formatiranje

jamabama007 ::

formatiral bi rad disk in imam ubuntu 10.10 potem bi inštaliral windows 7
to je moja ideja .
A mi predlagate kaj drugega ?
fora je v tem ,da imam ostanke windows xp in windows 7 na disku in ne gre inštalirat na novo

rad bi sam inštaliral win 7 !!
mudi se ker sem si kupil nekaj iger in jih ne morem igrati

technolog ::

Saj obstaja dual boot. Skrčiš particijo z ubuntu 10.10, potem pa na novo nastali prostor namestiš še windows.

hotlips ::

Kokr sem jaz seznanjen gre lažje v drugo smer (nisem pa ekspert za ubuntu). Moj primer na mojmu netbooku je bil, da se mi je neki sistem usu (po moji krivi in pomoči nekompaktibilnosti paragona z w7). Sem tapru iz live ubuntu formateral disk, potem nanovo naložil w7 ter nato še z "wubi" ubuntu 10.10. Se ne rabiš nič z velikostjo particij ukvarjet, ker velikost ubuntu particije določiš med samo instalacijo, ki ti avtomacko postavi dual boot.
Če hočeš imet pa samo winse pa pač po formatu diska samo winse naložiš, še man dela.

lp.lh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

dux ::

Če prav razumem bi rad imel hkrati Ubuntu 10.10 in Windows 7
Z namestitvenim CD-jem windows 7 izbriši vse razdelke (če jih imaš tam pomembne podatke najprej zaženi Ubuntu in naredi varnostno kopijo podatkov).
Nato ustvari nov razdelek in gor namesti win7 kot običajno.
Na koncu pa še zaženi Ubuntu 10.10 z živega CD-ja in popravi grub, da ti bo omogočal zaganjanje tako ubuntuja kot windowsa 7.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Ne bo več zaganjal ubuntuja, če bo zbrisal vse razdelke.

Drugače pa, če bo hotel manjšati particijo v ubuntuju, bo najverjetneje treba to narediti z gparted (ali čim drugim, vendar ubuntu ima gparted), s tem, da ga bo treba bootati, ker so ponavadi particije, ki jih uporablja sistem, zaklenjene za igranje.

Tako sem sam manjšal / particijo (druge poti direkt ven iz sistema ne poznam...)

http://gparted.sourceforge.net/download...

Zvezdica27 ::

lp,

še najbolje bo, če najprej gor vržeš w7, formatiraj na ntfs, imej samo eno particijo.

Potem inštaliraj ubuntu in če se boš sam igral glej, da bo celotni prostor približno razdeljen na pol na oba sistema. Nastavitve (ostale) pa pusti kot so. Ubuntu bo videl w7 obratno pa ne.

je pa tudi opcija, da imaš ubuntu znotraj w7 (wubi). Google in se odloči.

Če boš dal najprej gor ubuntu, bo več dela, google it.

Glede na tvoje znanje in izkušnje (mislim kako ne gre install w7? seveda da gre) pa predvidevam, da boš ubuntu žez 1 mesec hotel zbrisati. Bolje je imeti samo en sistem, če bi pač rad igral igre, ostani na w7, sploh če imaš zakonito licenco.

čao,

zz

jamabama007 ::

problem je ko dam od win 7 cd not se mi nč ne pokaže ker računalnik misli da je 7 že inšaliran
to pa zato ker imam ostanke win 7 še od prej. preprosto sesul se je po moji krivdi .

pa še to : nimam veliko izkušenj z formatiranjem in me zanima če po formatu lahko brez težav namestiš win 7 iz cd-ja
al je treba še kej prej nardit ?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

fdisk -l ti bo povedal ime diska.
Potem daj cat /dev/zero > /dev/sda (namesto "sda" daj prej izpisano ime diska)
Po nekaj sekundah pritisni reset tipko in začni z instalacijo Windows 7.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeCoy ::

jamabama, si sploh bootal iz cdja? V vsakem primeru lahko prideš na CD in formatiraš, lahko bi vporedno namestil tudi več win7!

jamabama007 ::

nevem zdaj ali je z cdjom kaj narobe, ker ko bootam iz cdja se pokaže windows is loading files potem lepa animacija in ko bi se morala pokazati namestitev ni nič, samo ozadje in miškin kazalec.

MrStein ::

Kak dolgo to kaže?
Baje se včasih zatakne in treba malo počakat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Kaj točno imaš na računalniku nameščeno, kaj bi rad ohranil? Je možnost da bi izbrisal celoten disk in začel znova ali so na njem podatki in to ni mogoče? Kaj bi rad na koncu imel nameščeno?

jamabama007 ::

za podatke mi je vseeno ker jih imam na ključu
inštaliral pa bi win 7

mr stein, to se zgodi vedno ko poskusim

SLO_Matej ::

jamabama007 je izjavil:

nevem zdaj ali je z cdjom kaj narobe, ker ko bootam iz cdja se pokaže windows is loading files potem lepa animacija in ko bi se morala pokazati namestitev ni nič, samo ozadje in miškin kazalec.

To sem opazil, da pri 64-bitni različici traja. Tudi sam sem mislil, da je kaj narobe z DVD diskom, vendar moraš kar precej dlje počakati. Kakšne pol ure le pusti računalnik, pa se bo prikazalo tudi okence z namestitvijo. Sicer pa, kaj čem ti potem več nakladati o tem kako se namesti Windows 7. Poglej si lekcijo na zmaga.com: http://www.zmaga.com/ucenje.php?t=0&id=... Pa ko boš ustvaril nove particije za Windows 7, jih ne pozabi formatirati, preden nadaljuješ namestitev v naslednjem koraku. ;)

Zgodovina sprememb…

jamabama007 ::

V redu, bom pustil pol ure ampak to bom naredil jutri ker je že pozno.
Drugače inštalirati znam ker sem ga že enkrat ampak razlika je bila v tem, da sem inštaliral iz windows xp-ja(daš cd notr in klikneš install windows)le da tedaj je šlo vse v redu ker je ištalacija nekaj časa potekala znotraj sistema xp.

SLO_Matej ::

Nadgradnja XP-ja na Sedmico ni priporočljiva, lahko povem tudi iz lastnih izkušenj. ;)

jamabama007 ::

okej sm že

7 dela brez težav
HVALA ZA ODGOVORE VSEM !!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160745 (118338) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999135155 (98041) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648802 (38664) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165713 (55797) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04/ Ubuntu 10.10 error

Oddelek: Operacijski sistemi
9887 (738) Icematxyz

Več podobnih tem