» »

Namestitev temperaturnih senzorjev

Namestitev temperaturnih senzorjev

nightbird ::

Pozdravljeni.

Torej mam težavo z namestitvijo temperaturnih senzorjev, saj nisem prepričan kam bi jih bilo najboljše namestistiti. Mam 5 senzorjev. Namestil bi jih na disk, rame, matično, grafično in procesor.

Na disk sem ga nalimal samo na kovinsko ohišje in kaže kar ok (sicer 2 stopinji manj al zame dovolj dobro).
Pri grafični sem tudi namestil na ohišje grafične in temp niso ok (20 stopinj premalo), sicer mi je jasno da bi moral namestiti kam drugam al ne vem kam.
Na rame sem namestil kar na nalepko, ki je že na ramih (rami namreč nimajo kovinskega hladilnika). s kerim programom pa naj preverim če tisto ok kaže? v everesti nisem našel temperature za rame.
pri matični sem namestil na heatsink in je tak tak (recimo 5 stopinj odstopanja).
na proc pa sploh ne vem kak naj namestim. mam stock hlajenje in mi nekak ne uspe, da bi namestil na tiste lopatice pri hladilniku.

Če sem kaj premalo opisal bom kasneje dopisal.

Že v naprej hvala za odgovore :D

st0jko ::

Kot prvo sploh ne vem zakaj bi lepil svoje senzorje na naprave kot so disk, matična in procesor, ki že imajo temperaturne senzorje vgrajene.

Sicer pa na grafični najbolje da jo razstaviš in prilepiš čim bližje tistemu delu hladilnika, ki se stika z jedrom. Tam se najbol greje zadeva. Rami nimajo svojih senzorjev za temperaturo, tako da z nobenim programom tega ne moreš pogledat. Senzor prilepi direktno na en čip. Za disk in matično si dobro prilepil, čeprav je na matični par zadev ki se grejejo, tako da tisto odčitavanje, ki ga dobiš iz senzorja pove natanko nič.
keks?

nightbird ::

hjah, fan kontroler ima pač senzorje in bi jih pač rad uporabil, če so že poleg. taq da zato sprašujem kje jih je najbolj pametno prilepiti. torej priporočaš, da bi jih kam drugam prilepil kot pa na recimo matično?

klinker ::

tej senzorji so bullshit :| to bi mogli nardit kaj preko usbja da odcitava direkt iz biosa. Drugace pa cim blizje cipom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234181 (11396) BaRtMaN
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264774 (2427) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539447 (7731) jebesemeni
»

MSI K8N NEO2 Platinum in A64 939 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
854756 (3647) Moonman
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262221 (1835) mmisv

Več podobnih tem