» »

Problem s particijo

Problem s particijo

masevc ::

Rabim pomoč.

Na trdem disku, ki je bil razdeljen na 2 particiji (c in d) so bili nameščeni Win XP na particiji c, d particija pa se je uporabljala za shranjevanje podatkov.

Ker sem disk prestavil v nov računalnik, sem namestil tudi nov sistem - Win 7. Moja ideja je bila, da bodo W7 lepo pustili pri miru d particijo, kar pa se ni zgodilo.

Sedaj je stanje takšno, da sem formatiral c particijo, ki deluje. Vendar pa nikjer ne vidim d particije, ki je še polna podatkov.

Če grem preverjat s Partition magicom, jo zazna, vendar ne morem nič narediti, razen formata, kar pa nočem. Prej moram rešiti podatke.

S katerim programom je najbolje in najhitreje? Z linuxom sem že poizkusil, vendar najde samo c particijo.

Duhec ::

Prilepi sliko tvojega "Disk managementa", kjer se vidi shema diskov in particij.

Spajky ::

Ni potrebno! Ker je imel že narejeni dve particiji, je instal win-7 samo resizal C particijo in jo del (100MB) NTFS formatiral, napravil bootable primary in označil kot sys.reserved ter ...skril !. Nato je na bivši D inštaliral OS in ga poimenoval C v Win7, bivši preostali del C pa je tako ostal neformatiran (RAW)in bo po formatiranju v win7 postal novi D. [če boš probal recovery na tej particiji, boš dobil koščke bivšega XP-ja ...

Ker se Win7 vedno instalira na zadnjo particijo, če je je disk že particioniran in z dovolj placa (spremeni jo v sistemsko!), ti je povozil tvoje podatke nekje do enih 20GB. podatke nad tem boš pa lahko rešil s kakim programom za reševanje podatkov; na tistih prvih dobrih 20GB pa kar pozabi! Na žalost!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

paljer ::

WTF, win 7 se inštalira ponavadi na tisto particijo, ki jo ti označiš, ne pa kar na eno random. Najverjetneje moraš v Disk managementu samo dodeliti particiji svojo črko. Večkrat se mi je to že zgodilo pri inštalaciji win7.

Spajky ::

paljer je izjavil:

WTF, win 7 se inštalira ponavadi na tisto particijo, ki jo ti označiš, ne pa kar na eno random.
Ne instalira se kar na eno random, instalira se na C avtomatsko, če ne določiš drugače (kot praviš), vprašanje pa je ali je tisti prikaz particij tudi "po starem sistemu" res C oz. enaka črka, ali pa zaeno črko premaknjena !!!

To zelo enostavno preveriš z Live-CD XP-jev (Bart-xPE) in njegovim disk menadžmentom ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

paljer ::

Še nisem zasledil primera, ko bi nekdo imel dve popolnoma enaki particiji (tudi enako zasedeni) in je pri inštalacij win7 ne bi med seboj ločil že po velikosti in zasedenosti.

k4vz0024 ::

Ma ja, če jih je več jim pač daš imena, da se ne motiš.

masevc ::



takole izgleda v PM8

tega disk1 se sploh ne vidi v raziskovalcu ali mojem racunalniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

Duhec ::

Vseeno daj ti sliko kaj ti zazna in pokaže WIndows 7 v Disk Managementu!
Desni klik na Computer, Manage in potem Disk Management.
PM8 ti kaže dva diska, prvi 640GB (ki je bad?), drugi 80GB (ntfs).
Odklopi vse morebitne zunanje diske, da jih ne mešaš z notranjimi.

masevc ::

trenutno nimam win7 nalozene na tem kompu.
Na tem disku, ki je bad so instalirani win7 in tudi izgubljena particija.

80 gb disk je fizicno drug, na katerem je instaliran sedaj win xp

masevc ::

stvar zaključena. Recover podatkov, nato pa format in ponovno naložit sistem (xp).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polovica diska manjka

Oddelek: Strojna oprema
7744 (531) nsa_ag3nt
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155732 (2882) Hanzi77
»

Kopiranje podatkov notranjega diska prenosnika na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7778 (679) All
»

Win7 in disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
12569 (437) solatko
»

Kako narediti particije?

Oddelek: Programska oprema
195636 (4907) linuxdady

Več podobnih tem