» »

Garancija mobitela

Garancija mobitela

shadeT ::

Pozdravljeni!

21.10. sem poslal samo baterijo od mobitela na garancijo (slaba kapaciteta - že čez 350 ciklov v manj kot letu dni, kolikor je garancija na baterije - 1 leto).

In sedaj me zanima, ker čez 5 dni poteče 45 dnevni garancijski rok, če lahko jaz zahtevam NOV mobitel? Ne samo baterijo, temveč cel nov aparat? Seveda je to grdo od mene, ampak vse kar morajo oni storiti je da preverijo kapaciteto in mi poslati novo ali pa pač ne. Če je pod mejo ali pa ni.

Obljubili so mi že 3 tedne nazaj, da bo sigurno baterija pri meni doma, klical sem jih že neštetokrat, vedno bo naslednji teden, sedaj jih imam dovolj!

Torej če kdo ve, kako je s tem po zakonu?
Gre se pa za Nokia N900

st0jko ::

Če si poslal samo baterijo v garancijo že ne moreš novega telefona zahtevat, lahko pa se motim..
keks?

shadeT ::

Ja ampak oni so zahtevali cel telefon, ampak ker jaz brez mobitela ne zdržim (poslovno) sem se pregovarjal z njimi in so jo vzeli v garancijo. Bili so sila nevljudni, kljub temu da sem reden kupec in zato bi rad to uveljavil.

Kje se to lahko pozanimam? Tržni inšpektorat?

IvoJan ::

Garancija na baterijo in garancija na aparat sta dve cisto drugi stvari in zaradi tega lahko ti zahtevas samo novo baterijo ne pa celotnega telefona.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

shadeT ::

Ja ampak zakaj so potem oni zahtevali cel telefon? (češ da je lahko s telefonom kaj narobe in da to odpravijo- bullshit, ta telefon porabi v 6 urah baterijo kot za šalo, če ga uporabljaš) in zato sem vztraja, da bo baterija dovolj.

Ampak se mi zdi da bo kar tvoje prav tKBurek

IvoJan ::

Lahko da so serviserji malo ruknjeni. Mama je na svojem lgju tudi mela probleme z baterijo in je dala celoten telefon na servis in so na servisu rekli da je njim baterija drzala 2 dni ceprav se je v resnici spraznila v 8 urah ob normalni uporabi(dva kratka klica na uro)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

shadeT ::

Ma oni samo pošljejo na Nokio kakor je meni znano.

In so se pizdili kako naj oni sedaj na nokio pošljejo samo baterijo, da bodo sigurno zavrnili itd...

Ampak naposled so pa le vzeli in sedaj je že 40 dni.

IvoJan ::

potem pa pocakaj da mine 45 dni in jih lepo prosi naj ti posljejo novo baterijo drugace jih bos prijavil na zvezo potrosnikov
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

shadeT ::

To bom sigurno naredil, ampak sedaj samo sprašujem le lahko zahtevam tudi telefon.

IvoJan ::

Nemores ker si uvelavljal garancijo na baterijo in ne na aparat.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

telexdell ::

Poglej, ti lahko zahtevaš karkoli hočeš. Vprašanje je, kaj ti bodo priznali. Torej po 45. dneh zahtevaj nov telefon, saj izgubiti nimaš nič.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

IvoJan ::

ni poante ker ni uveljavljal garancije na telefon ampak na baterijo. on ima aparat doma in ne na servisu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

k4vz0024 ::

Pravno pravilno je tako kot je povedal tKBurek. Lahko zahteva samo novo baterijo po preteku 45 dni.

shadeT ::

Ja ampak garancijski list se sklicuje na N900 in ne na baterijo BL-5J.
Je pa res v garancijskem listu ločeno zapisano da je na baterijo garancijo le 1 leto, in ne 2 leti kot za aparat.

telexdell ::

Ne vem zakaj omejevati samega sebe? Kupil je telefon ne pa baterijo. Telefon mu brez baterije ni mogel delovati, razen če so mu dali rezervno baterijo!! Brez baterije je telefon neuporaben, pa če se nahaja na servisu ali doma.
Sam bi po 45 dneh zahteval nov telefon ali vračilo kupnine. Če mi nato dajo le novo baterijo itak ne bi izgubil nič, ob morebitnem novem telefonu pa bi dosegel vsaj malo povračila za izgubljen čas in živce.>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

shadeT ::

To je res, če si jaz nebi nabavil nove baterije za ves ta čas, bi bil mobitel neuporaben, pri meni ali na servisu.

k4vz0024 ::

Dejansko bi moral zahtevati nadomestno baterijo. In če ti ne bi ustregli bi pač morali plačati odškodnino zaradi neuporabe telefona ali plačilo za novo baterijo, ki bi jo kupil. Ker najbrž nisi zahteval nadomestne baterije uveljavljaj škodo zaradi neuporabe telefona.

shadeT ::

Nisem nič zahteval, ker imam še 3 rezervne baterije že od prej. Sploh pa sem mislil da bo to rešeno v 1 tednu, saj so mi na telerayu pri prejšnji N97 v ENEM dnevu popravili zvočnik, ne pa samo zamenjali baterijo, s katero je še manj dela.

Absurd.

Koliko pa naj bi znašala ta škoda za neuporabo telefona? Kako pa se to uveljavlja sploh?

k4vz0024 ::

Načeloma tako, kot če bi najel telefon in bi zato plačal.

shadeT ::

Dobro kako pa naj to uveljavljam? Nekako dvomim da bom prodajalcu razložil in bo vprašal kam naj nakaže denar :)

k4vz0024 ::

Pri garanciji moraš zahtevek nasloviti na servis in jim predloži pogodbo, da si po x ceni od tega in tega najel telefon. Probej in poročaj.

shadeT ::

In kje naj sedaj dobim to pogodbo za najem?

St235 ::

Škoda zaradi okvare je vezana na konkretne stroške, ki si jih ti imel, ker nisi imel telefona. V tvojem primeru jih nisi imel in je zato malce težko dokazat, da je do stroškov prišlo. Kot ti je že bilo pojasnjeno bi lahko zahteval nadomestno baterijo, ali pa poslal celoten telefon na servis in po 45 dneh zahteval novega. Ker si sam eksplicitno zahteval garancijo samo za baterijo, ti po 45 dneh pripada samo baterija. Seveda ti ne bodo izročili novega telefona, ker za telefon oni nimajo garancijskega zahtevka.

Po tvoje biti morali sedaj plačati kakih 200EUR za najem fiktivnega telefona, dat novo N900, da boš ti staro preko bolhe prodal?

shadeT ::

Ne staro jim vrnem takoj ko mi dajo novo. Pretiraval seveda nebi. Bi pa iztržil kar mi pripada.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35079034 (6944) Twixz
»

Servis - težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
458065 (6706) PINki
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
436962 (5662) clothes
»

Uveljavljanje garancije za prenosnikovo baterijo

Oddelek: Strojna oprema
112218 (1972) Mavrik
»

mobitelov servis [že več kot 45 dni]

Oddelek: Loža
3611705 (9587) jan01

Več podobnih tem