» »

Misterij - tempertaura cpu in sistema (nič mi ni jasno)

Misterij - tempertaura cpu in sistema (nič mi ni jasno)

PALOMINO ::

Včearj sestavim do konca svojo novo gajbo - vse lepo fino fajn dela...
samo temperatura...ta mi ne da spati...V Biosu - Hardware Monitor ob začetku pokaže CPU temperatura: 33 stopinj, tempertura sistema: 29 stopinj.
Vse skupaj sem mi je zdelo sumljivo nizko - zato sem ene 5x pognal 3D Mark 2001SE...ok, grem spet gledat v Bios - temp. CPU: 36 stopinj, temp. sistema: 33 stopinj????!
Ok, grem še spilat špile za kakšno uro - temp. ista!!K*** gleda Bios - grem namestit Sandro...in kaj pokaže tu...Board temp.: 33 stopinj, aux/power temp: 81 stopinj!!!!
Hm, jebemu...odprem kišto pošlatam hladilnik (hladilna rebra bolj natančno) - hladna!!!
Vse skupaj se mi je zdelo tako čudno da sem vse skup ugasnu in šel spat...

No da napišem še eno o sistemu:

Gigabyte 7VRX
AMD Athlon XP 2000+
Volcano 7+ (laufa na meduim, cca. 4500 obratov)
256MB DDR 333
GeForce 4 Ti 4200 64MB DDR
IBM disk
ohišje Chieftec Dragon
2x 80 mm ventilator (nameščena tako da odvajata ven vroč zrak)

Ko sem imel ECS plato K7S5A, AMD Athlon XP 1800+ in big tower ohišje - se mi je proc po poganjanju 3D Marka segrel na cca. 50 - 52 stopinj - res pa je da je bil ohišje bl češki in nobenega dodatnega venta, ampak vseen to pri novem sistemu mi je nadvse čudno prav pravcati misterij...

Mi lahko priporočite kakšen brezplačen program, ki dokaj nazorno pokaže temp. proca in sistema?

Hvaležen Vam bom za Vaše nasvete mnenja, komentarje, karkoli...

Hvala vnaprej!

boštjan ::

Probaj s CPUcool .Mislim da ga je treba čz nekaj cajta registrirat,a meni je delalo brez problema vse,tudi brez registracije.Potegni si da dol iz omenjenega naslova in poročaj,če se je kaj spremenilo.

PALOMINO ::

Kaj pa progrmaček Hardware monitor, bo to cool?

boštjan ::

try it

PALOMINO ::

OK, zadevo probam...in stvar je sledeča...razni meritveni programčki pokažejo takole:

temp. CPU1: 35 stopinj (ko mašina še ni "ogreta") ko je mašina obremenjena se pravi 4 urno nabijanje iger pokaže temp. max 39 stopinj

temp. CPU2: xxx

temp. CPU3: 81 stopinj ( 81 je vedno, takoj ko se comp prižge in tudi po obremenitvi proca.)

Se kakšnemu kaj sanja?


Seveda sem še malo pošlatal hladilnik, ki je hladen... v BIOSu pa tudi pokaže CPU temp: od 35 - 39 stopinj, system temp.: 28 - 33 stopinj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

perci ::

Si poskusil z Motherboard monitorjem?

PALOMINO ::

Tako je...tudi z MB monitorjem pokaže točno tako kot sem napisal zgoraj...

Daedalus ::

>temp. CPU3: 81 stopinj ( 81 je vedno, takoj ko se comp prižge in tudi po obremenitvi proca.)

Lahk da ti kakega senzorja ne očitava pravilno. Sam sem mel podobne težavico, ko mi je MBM kazal temparaturo za senzor 3 prek 100 stopinj. Sam fora je bla v tem, da na moji plati sploh ni tretjega senzorja. Lahk, da je pri tebi ista situacija - ti bere neobstoječi senzor.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PALOMINO ::

Hm, je pol možno da mam tok nizko temperaturo proca??
Se pravi max. 39 stopinj.

Za CPU3 sem pa že od veliko ljudi slišal da...kaže blazno velike temperature...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Daedalus ::

Če praviš, da so hladilna rebra hladna, pol bi znalo držat, da se ti proc ne greje prav dosti. Ker če bi bla vroča, pa bi ti kazalo temp. 39 stopinj, pol bi res znalo biti kaj narobe.

Kaj tvoja plata bere z diode v jedru, al s kerega drugega senzorja? Ker če ne bere z diode v jedru proca, pol so odstopanja par stopinj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PALOMINO ::

Ne vem kje je senzor - mam plato Gigabyte 7VRX, kdo ve kje je senzor na tej plati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234207 (11422) BaRtMaN
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212003 (1714) buhti69
»

Temperatura Barton

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131193 (980) Eddy
»

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241629 (1274) DjTonic
»

Temp. AMD Athlon XP 1800+?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201419 (1033) Gabro

Več podobnih tem