» »

Kako OS premestiti na drug disk?

Kako OS premestiti na drug disk?

SmeskoSnezak ::

Kako lahko operacijski sistem z dokumenti in vsem prenesem na nov disk? Namesto da kopiram podatke posebej in na novo inštaliram programe ter nastavljam Windows. Nekaj sem slišal za ghost image al nekaj takega. Poveste malo več. Imam 80gb velik disk, kjer imam inštalirano vse za faks in ne bi rad čepel en dan zravn računalnika, da vse prenesem in na novo inštaliram na večji disk.
@ Pusti soncu v srce... @

Garibaldi ::

Potrebuješ norton ghost ali acronis true image. Enostavno priklopiš oba diska na računalnik in bootaš cd z omenjenimi programi. Nato malo zdrave pameti pa bo šlo. Delalo ne bo če bo prehod iz ATA (IDE) na PATA (SATA) disk. Vsaj z XP-ji ne.

SmeskoSnezak ::

A se da to narediti na enem disku in zatem daš na drugega v drugem računalniku? Istočasno ne morem imeti obeh.
@ Pusti soncu v srce... @

fosil ::

Brezplačna varianta je tudi clonezilla.
Ni ti treba nujno kopirat iz diska na disk, ampak nekam moraš shranit original image, lahko je to recimo zunanji disk.
Tako je!

SmeskoSnezak ::

No, to si lahk sposodim. Me pa zanima če je to enako kot kopiranju. Berem da je ta ghost image manši kot recimo vsi podatki. Jaz imam 50GB podatkov...
@ Pusti soncu v srce... @

fosil ::

Ne, image ni manjši kot je podatkov, je pa lahko manjši kot je velikost particije, oziroma diska.
Tako je!

SmeskoSnezak ::

Kako pa se to potem "odpakira" na novem disku, ki je prazen?
@ Pusti soncu v srce... @

solatko ::

Z Acronis true image, je to popolnoma enostavno - narediš sliko Image sedanjega diska na zunanji disk, vzameš stari disk ven in daš novega noter in razpakiraš sliko na novi disk. To moraš narediti tako, da si narediš bood CD ali USB ključek - orodje je na voljo v true image-u. Sploh ni važno ali je disk IDE ali SATA, ko boš presnel sliko, v bios-u nastaviš disk.
Če si iz LJ ali bližnje okolice me za pomoč kontaktirar na ZS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Zorro ::

Danes je na voljo zastonj Paragon Drive Copy 10.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621417 (14126) MrStein
»

kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
192050 (1683) solatko
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354585 (3715) solatko
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537083 (5503) thebaloh
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222076 (1652) opeter

Več podobnih tem