» »

vesna v. godina vs. racunalnik

vesna v. godina vs. racunalnik

trillian ::


sicer je ze malo pozno, ampak sem se ravno spomnila na kolumno (ce temu lahko tako recemo) vesne v. godine predvcerajsnje one. pravi, da so racunalniki kot moski. zatajijo namrec vedno, kadar jih najbolj potrebujejo (zenske namrec).
racunalniki so po njenem mnenju samo in le za moske, ker deljujejo prijazno samo moskim mozganom.
kar basically pomeni, da so racunalniki in moski fuj in fej, in nikoli ne delajo tako, kot bi si sama zelela.

in potem se cudim, da me vsi cudno gledajo, ker vem kaj je to isa slot.

zenske so za svojo diskriminacijo same krive. namesto, da bi si priznale, da je racunalnik samo toliko uporaben kolikor sam uporabnik zna delati z njim, zganjajo teater, ker ne znajo. za vse pa so jasno krivi moski.kaj vi mislite o tem?


love, trillian




"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Mercier ::

ISA slot je pa ja ženski - muhast in zapleten.


Poanta:

Meni računalnik isto "šteka" kot ženskam. Lahko rečem kaj podobno zgornjemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

undefined ::

> zenske so za svojo diskriminacijo same krive. namesto, da bi si priznale, da je racunalnik samo toliko uporaben kolikor sam uporabnik zna delati z njim

A to torej pomeni, da je moški samo toliko uporaben, kolikor sam uporabnik (ženska) zna delati z njim? Ok, ne bom ugovarjal, mogoče pa le imaš poanto. :D

trillian ::

iceman.
nisem ciljala, da so moski kot racunalniki.. to je predpostavka godine. njen problem, ce to primerja.

mene bolj moti, da samo zato, ker se punca ustrasi sponke v wordu oz. si ni vzela casa, da bi ugotovila kako racunalnik sploh dela, vse to posplosi na vse zenske. racunalnike znajo uporabljati samo moski, ker ga ona ne zna.
je neka uberfrau ali kaj? ce kaj ne zna, so pa za to jasno krivi moski.
trapasto.

love, trillian.

"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

cekr ::

Zgoraj omenjena gospa je tipični primerek feministične ženske, ki misli, da je lahko na svetu samo ona in nihče drug. Misli, da se bodo vsi vrteli okoli nje, če samo migne s prstom. Takšnih babnic se je potrebno čimbolj izogibati.
Ona misli, da imamo moški ženske samo za sex, ostalo nas pa ne briga. Glede na to kakšen pristop ima zgoraj omenjena gospa, predvidevam, da jo je dal dec, če ga je sploh kdaj imela, hitro na čevelj.

Primerjava moški=računalnik, bi se dalo postaviti tudi v kakšno drugo primerjavo. Pa ne misliti, da bi primerjal, ženska=računalnik, pa mi ne pade na pamet, ker posplošenih primerjav nebi delal. Bi pa dal primerjavo, zgoraj omenjena gospa=preluknjana avtomobilska guma. To pa bi se zelo skladalo z dejanskim stanjem.

Pa še nekaj mi je pred nekaj tedni padlo v oko, ko je napisala, da ji je všeč Drnovšek. Ja, a res ne vidi kakšnega bolj postavnega moškega, kot pa nekega okostnjaka, ki samo še čaka na prostor na Žalah.

trillian ::

zaradi takih feministk in wannabe intelektualk dobivam maile tipa "kaj zaboga dela zenska na slo-techu.. to ne gre. to je nenavadno.cudno."

pa naj se kdo rece, da so samo moski krivi za deskriminacijo. jao....

vesna v. godina je sicer briliantna antropologinja. blazno razgledana zenska. ampak kolumen pa ne zna pisat.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

undefined ::

Trillian, vem vem. Saj imaš prav. Vendar, če tako pogledaš, se najde tudi ogromno moških, ki nimajo pojma o računalnikih. Seveda je tu mogoče edina razlika, da ti moški običajno ne bodo primerjali PCje z ženskami. Ampak poanta stoji: ljudje se bojijo nepoznanega. Feministke se obnašajo kot se obnašajo zato, ker moških ne poznajo, enako kot druge ženske ne poznajo računalnikov. Potem pa se tega neznanega bojijo kot hudič križa. :)

iration ::

zaradi takih feministk in wannabe intelektualk dobivam maile tipa "kaj zaboga dela zenska na slo-techu.. to ne gre. to je nenavadno.cudno."

trillian, mislim da si popolnoma zadela bistvo - namreč, s svojim pisanjem dela škodo ženskam in USTVARJA razlike med spoloma, ki jih seveda ni.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

ABX ::

Ženska ga ni dobila preveč časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

iration ::

ženska, ki v vsem vidi zaroto moških proti ženskam ni ne brilijantna antropologinja niti razgledana.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Dr_M ::

sej to je to...ce ne znas uporablat neko stvar jo ponavad skritiziras da je slaba:) :)) >:D
drugac pa osebno menim, da je lepo met tuki tut zenske na slotechu:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kaboom ::



Slovenčice na morju. Tako rekoč skoraj vse grde. Zafrustrirane. S steklenico negazirane vode. - Vesna V. Godina

(da me ne bo kdo tožil, to je iz Mladine)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

IceIceBaby ::

"pravi, da so racunalniki kot moski. zatajijo namrec vedno, kadar jih najbolj potrebujejo (zenske namrec)."

Očitno ženska ne uporablja Maca, drugače nebi tako govorila :)

barbarpapa1 ::

Ha, očitno Vesna V. Godina ne samo, da ni poskusila "naštudirati" svoje mašine+programov, očitno ni niti malo pogledala v zgodovino računalništva. Če bi, bi ugotovila, da so bile ženske že od vsega začetka zraven:D

Prva programerka: Ada Lovelace (Na žalost njen hardveraš Babbage ni spravil hardvera v pogon>:D )

Prva debugerka (dobesedno) Grace Murray Hopper (To je prvo poročilo o razhroščevanju)

Ja punce, škoda, da Vas ni več tukaj...

LP

Jože

Thomas ::

Ja ... enkrat julija 2001 - se mi zdi - je bilo prvič, da je bilo logiranih več žensk, kot moških, na USA part internet.

Potem pa še večkrat. Tako da feminizacija računalništva je gotovo trend under way.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Vesna V. Godina ne doseže ne naziva feministke, ne intelektualke, kaj šele izvirne in odgovorne piske kolumne. Je tipični produkt devedesetih - zafrustrirana in preveč kritična Bridget Jones preden je le-ta spoznala oba "svoja" moška. :\

Ziga Dolhar ::

Če kdo moške primerja z računalniki, se verjetno zgolj nasmehnemo.

Če kdo žensko primerja s pegleznom... pade režim Sadama Huseina.

Katera primerjava je bolj upravičena?

btw. oktoberske počitnice so, pa bi (skoraj) dal roko v ogenj, da v mojem razredu nihče (razen ene sošolke, ki jo poznam že od prej) ne ve, da mam jest kej veze z računalniki oz. informatiko... Nekako se s tem ne 'hvalim' več, se ne splača.

Pithlit ::

Hehehe... to me spominja na mojo ženkico k po 2h letih še zmeri ne šteka de lahko s knofom search poišče Mp3-je (al pa kaj druzga >:D ) in raj vse na roke išče... pol a po 3h urah začne pizdit de sm ji siddharto zbrisal ;( ;(
Life is as complicated as we make it...

ABX ::

Pithlit: To pa je zaradi tega ker si jo naučil da bo več dosegla če bo pizdla, kot pa če se sama loti iskat rešitev na pc-u.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pithlit ::

Aha... :D , ko bi ti vidu kako hitro neha pizdit >:D , sam pol mi pa za ceu teden mulo kuha...
Life is as complicated as we make it...

undefined ::

Ah ja, Pithlit. Pa smo spet pri stereotipih. :)

Mercier ::

Ste se lotl revce... Zakaj se ji oporeka intelekt? Ne vem nič o njej, več ali manj le to, da ma (hotela imeti) zategle izpite.

Sicer pa, če bi brali kakšno moško revijo, bi najbrž lahko brali podobne oslarije.

iration ::

če bi me vprašali, kako se v 21. stoletju še kažejo razlike med spoloma, bi reku da edino pri tem, da imajo ženske svoje revije, moški pa svoje. kmalu bojo mele (ženske in moški) tudi svoje tv-je: "Spoštovane gledalke! Oddajo začenjamo s ..." :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Feministke (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
659051 (7928) ripmork
»

dekleta na forumu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
674793 (3672) Klemenn

Več podobnih tem