» »

Zvok kot bivalni prostor

Zvok kot bivalni prostor

kyra ::

Hejla,
Napisati moram strokovni članek na temo ZVOK KOT BIVALNI PROSTOR. Vse kar vem, je naslov in krog bralcev. Članek bodo brali glasbeni pedagogi, vzgojitelji in učitelji prvih razredov osnovene šole. Dolg mora biti 20 tipkanih strani.
Lepo prosoim za ideje, o čem bi lahko pisala, namreč ta tema mi ni dobro poznana. Pišem lahko o čemerkol v zvezi s to temo. Bila sem v knjižnicah in nisem našla nič konkretnega, iščem po internetu ..
Vaša pomoč in vsak nasvet bi mo prišli prav.
Hvala in LP ;)

technolog ::

Zvok ne more biti bivalni prostor.

Bullshit.

urban99 ::

whew, ravno tole berem, frišno z ubuweba. Samo je po mojem precej hardcore :P

http://ubu.com/historical/sound_sculptu...

Tear_DR0P ::

vprašaj na IRZU

vprašanje pa je,koliko ti bodo pripravljeni pomagati, saj sami težko praskajo skupaj sredstva za obstoj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kyra ::

Hvala za te nasvete.
zakaj zvok ne more biti del bivalnega prostora?? ok, morda zvok ni bivalni prostor, je pa vsekakor v njem.

Urban, ja, tvoj linke je res hardcore, sploh mi ga noče odpret (oz loadat knjige do konca, ki je na navedenem linku) :)

hvala in vaše ideje so še vedno dobrodošle. :))

technolog ::

zakaj zvok ne more biti del bivalnega prostora?? ok, morda zvok ni bivalni prostor, je pa vsekakor v njem.


Ja in med tema dvema je IMHO ogromna razlika. Dober začetek nekega projekta je dober naslov, ne neke buče.

edit - fixed tag error

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Avenger ::

zvok je bivalni prostor, ko poješ granato... drugače je pa del bivalnega prostora. Pišeš pa očitno o glasbeni kulturi na splošno, torej kolikšen del naše kulture predstavlja glasba oziroma zvok, zvočni efekti v kinu pri filmu, pri risankah, ne o akustiki sobe, čeprav lahko tudi v kakem odstavku.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Meni se zdi ta zadeva bolj v stilu zvoka kot ambientalne dopolnitve oz. izboljšanja 'uporabniške' izkušnje.

Na primer v določenih ZOO parkih predvajajo 'naravne' zvoke džungle, da dobi folk boljši občutek :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Ambience Sound Generatorji če se govori o naravnih zvokih. Če pa se gre za glasbo nasplošno pa nimam pojma zakaj naj bi se šlo.:P Sound generatorji so fajn in ker se vse generira naključno nikoli ne dobiš občutka da poslušaš soundtrack. Tako lahko sredi zime dobim ambient marine z galebi in ropotanjem vode ob čolne ali pa si na vročo poletno noč nastavim nevihto oz mirno padanje dežja. Dost zanimiva zadeva kako lahko ti zvoki vplivajo na razpoloženje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Smrkc ::

Zvok definitvno je bivalni prostor. kot je tudi svetloba. ne znam si predstavljati slehernega trenutka v kateremkoli prostoru v urbanih mestih brez teh dveh ključnih komponent.

tema je primerna za bolj filozofski pristop. lahko pišeš o vplivu in pomenu zvoka s stališča ljudi, ali nasploh živih bitij.

urban99 ::

@kyra - Smrkc me je spomnil nanj - poskusi poiskat kako gradivo od Stojana Pelka o filmu in arhitekturi.

technolog ::

Smrkc je izjavil:

Zvok definitvno je bivalni prostor. kot je tudi svetloba.


Zvok definitvno je bivalni prostor? Zvok ni prostor! Potem lahko meni podariš svoje stanovanje, ker ga ne rabiš.

urban99 ::

glede na podpis boš iz njega naredil krčmo z lesenim šankom :)

ps: še en odličen link: http://soundscrapers.blogspot.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

kyra ::

hvala za ideje.
zdej se res počutim, kot da je granata v meni, kr sam o zvoku razmišlam in berem ;)

full mi je všeč ideja o živalskem vrtu :)

LG :)

delfinus ::

Ob tem naslovu sem se spomin na najdrazji home theatre sistem Jeremya Kipinsa. Bivalni prostor natrpan z zvokom. Na netu lahko najdes veliko clankov in razmisljanj o tem. lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

harvey ::

Poveži se z Igorjem Likarjem> in ti bo razodel marsikatero na temo zvčnih prostorov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je CO detektor obvezen?

Oddelek: Loža
141933 (1430) buttcrack
»

Protipožarna Gu10 ohišja za LED luči

Oddelek: Loža
91194 (925) windigo
»

Gremo mi v skladišče

Oddelek: Loža
399528 (6902) Not A Number
»

Kaj je garsonjera, 1,5 sobno stanovanje..

Oddelek: Loža
4130325 (29331) LeQuack
»

ima kdo merilec jakosti zvoka?

Oddelek: Loža
73749 (3392) dba

Več podobnih tem