» »

RCA Cabel modem Tomson in IP nastavitve ?

RCA Cabel modem Tomson in IP nastavitve ?

-MiS- ::

Zanima me, če ima kdo podobne težave, da se Tomsonov RCA Cabel modem včasih 'obesi' zgubi linijo oz. povezavo na internet, priključenega imam na USB, bi bilo bolje če bi bil na mrežno oz. na switch ?

Pa še eno vprašanje,...

Kakšne morajo biti mrežne nastavitve, če ima strežnik (priklopljen na kabel) fiksni IP 192.168.0.1 ostale mašine pa naprej, recimo 192.168.0.5 ... Kaj more bit na ostalih mašinah natavljeno za prehod in DNS-e ?

Je prehod 192.168.0.1 ?

Namrec, če nastavim vse povsod na DHCP dela brez problemov oboje, rad pa bi da bi mele ostale mašine vsaka svoj fiksni IP, pod pogojem da bo NET in mreza delala,... Namreč pojavi se mi problem da mreža dela, NET pa noče ? :\

noogy2noogy ::

Imam isti modem, ki dela brez problemov. Sem pa imel podobne težave na začetku. S sosedom sva istočasno preklopila na kabel z istimi modemi, pa pri njemu težav ni bilo sploh.
Zato sem poskusil svašta: od reinstalacije celega sistema do zamenjave mrežne kartice, kontaktiranje z tehniki ipd....
Ker ni nič pomagalo (včasih se je modem obesil že po 5 min, včasih je delal celo noč, testiral pa sem ga s poslušanjem internetnih radijskih postaj) sem spakiral modem v vrečko in ga odnesel nazaj (sem pri Telemachu). Tam me je sprejela ena gdč. iz naročniške službe ampak sem zahteval nekoga iz servisa oz. vzdrževanja. Z dotično osebo sem debatiral cca. 40 min, da sem ga prepričal, da je napaka sigurno pri modemu in da mi ga naj zamenjajo , ker sicer ne bom plačal naročnine. In potem se je tip umiril in dejal, da se bo v roku ene ure pri meni doma oglasil serviser z "nadomestnim" modemom in tako je tudi bilo.
Od takrat imam drug modem s katerim tudi slučajno nimam nobenih težav, dva meseca pa tudi niso poslali računa za internet. Potem so očitno ugotovili, da sem imel prav in smo zadeve mirno uredili in tudi plačal sem račune.
Tako, da ga čimprej zamenjaj in težave bodo čudežno izginile.
Ko boš to poštimal, boš pa povedal kaj točno bi rad z mrežo.
lp noogy

-MiS- ::

Hmm, potem naj bi bil modem tisti, ki zadevo prekinja,... Dogaja se mi isto, včasih dela več dni skupaj brez problemov, ko ga pa prime se pa tud 10× obesi v roki 5 min,...

Zanima a je boljš če je prkloplen na USB-ju al na mrežni ?

noogy2noogy ::

100 % ti povem, da je napaka v modemu. Lahko pa sam pokličeš njihovo tehnično pomoč in boste naredil nekaj testov pa boš prepričan. Pri meni je, ko se je modem obesil in so lučke normalno utripale, ping šel od tehnika do mene v obratni smeri pa ne, zato nisem mogel surfati. Kot sem rekel so najprej sklepali in me prepričevali, da je napaka na moji strani, češ nam vse dela. Pol pa sem se naslikal tam in unmu tehniku skor je**l mater in ga prepričal, da je pri meni tud vse OK, če me lahko pinga in da je problem v modemu, ki je spuščal promet samo v eno smer (k meni) od mene pa ne. In sem bil vztrajen in sem jih hvalabogu prepričal in dokazal, da imam prav. Lahko da gre za serijsko napako???, kar pa dvomim, ker imam zdaj drug enak modem in sosed tud - pa po cele noči tarokiramo po netu plus vse ostalo. Pač smola. Elektronika je pač taka - popravt nimajo kaj, sam zamenjajo lahko.

Kar se tiče pa priklopa:
Moralo bi biti vseeno, sam pa imam preizkušeno varianto prek mrežne kartice. Domačo mrežo pa imam povezano prek druge mrežne kartice in vse špila brez problemov, sam malo se treba potrudit ampak res malo.
Mam pa PIII 700, Win98 in vse dela brezhibno, čeprav so mi odsvetovali to kombinacijo, ke bi naj bili Win98 neprimerni za take kombinacije. Bull! Tako, da se ne sekiraj. Ko boš uštimal modem, se lahk naprej trudiš in povprašaš če bo treba. Zdaj pa čimprej po nov modem, pa javi kaj boš zrihtal...
lp noogy

Zgodovina sprememb…

-MiS- ::

Trenutno vse dela :) , takoj ko se bo modem spet obesu, grem pa res do njih,... Dogaja(lo) se je namreč, da je včasih samo reset modema že pomaga ?! (Kratek odklop in ponoven priklop na omrežno napetost - reset), včasih pa še to ne, ampak začne spet delat čez neki cajta (cca urco-dve),...

Bom vidu, kak bo, pa pol javim,...

Za zdej pa hvala za informacije

AngelOfDeath ::

Kabelske modeme si priklopte na mrežno ker na usb-ju majo preveč težav.

dexter_II ::

jest bom tud stvar nesu nazaj

sem sprobu 5 mreznih pa niti na eni ne dela (na davicomovem cipu je delalo-prenos pa porazen)

na usb dela normalno

serviser je reku realtek al 3com-realtek sproban (ne dela:'( ), se 3com-ce ne dela nesem zamenjat

Fury ::

Definitivno je bols na mrezno.. jest mam realteak 100mbit (RTL1389 al neki tazga je cip.. se mi ne da gledat :)) pa dela zlo u redu.. nikol ne pade dol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne morem priti v modem(Prospero 632)

Oddelek: Omrežja in internet
94091 (4027) Pesimist
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963588 (27283) JoskoMacher
»

Direktna povezava

Oddelek: Programska oprema
51142 (1089) Jakka
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193567 (3251) Azrael
»

Kabelski dostop - 2 mašini 1 statični IP ?

Oddelek: Omrežja in internet
91180 (1058) Narcos Satanicos

Več podobnih tem