» »

3D prophet FDX 8500 LE

3D prophet FDX 8500 LE

ferdo ::

UT zamrzne -> takoj an začetku
wolfenstein zamrzne -> naredim par korakou in ustrelim dva čeladarja

pojavijo se vertikalne ČRTE raznih barv.

Čip se nepregreva.preverjeno strokovno!


A je mogoče problem v Driverjih?;((
Driverje mam v 7.65 ?

San ::

Ne verjamem da so driverji. Prej nastavitve ali pa je HW. Ostale igre pa ti delajo normalno ?

boštjan ::

ferdo poglej malo na pregrvanje CPU tudi.probi tudi z 3dmarkom.pa tudi z drugimi špili.malo potipaj grafo.mi je pa en prodajalec reko da je teh kartic polovico dobo nazaj ker se pregrevajo,mislim da v powerplusu v MB

ferdo ::

ko sem jo dubu je bla vroča. sm dau nanovo hladilnik gor, in zdej ni vroča, se nepregreva.

Colin Mc rally2 mi dela čist OK.še ni zmrznu

ma grašična se nepregreva, kr vem kako zgleda ko se pregreva:) skorej žari:D
na, ampak...resno, zdej bom driverje naložu glanc nove. bom vidu. zdej mam ša stare driverje.

ferdo ::

sistem:
DFI mama plata
celeron800@1,06GHz
256SDR ram
40Gb disk
R8500LE
CDROM...itd.


na novo sem naložu NOVE driverje.

igre ki delajo:
U.turnament
Warcraft III
Grand prix 4
Colin Mc rally2

igre ki zmrznejo:
Max payne
R.T.C.Wolfenstein
GIANTS citizen kabuto
3D labirint MS Plus

to sem za zdej sprobu.
v igrah sem naštimu 1024x786x32ali 1024x768x16
3Dnastavitve pri vseh enake.
OpenGLnastavitve isto enake.

nimam pojma zakaj ene delajo ene pa nedelajo.

boštjan ::

mogoče slabe kopije

ferdo ::

meu sem inno3D Gf2MX400
pa je delalo...


so pol še slabe kopije?


od kje tebi Slabe kopije?:D

msmiha ::

Vem da so z nekatrimi grafičnimi, ki niso Build by ATI hude težave. To sem ospel videti v PCXu. Nesi grafično nazaj pa povej problem če te bodo sploh poslušali in zahtevaj novo druge firme. Vem da so oni meli take probleme da se je celo comp sesuvav z njo ko je sam v winse prišu.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

boštjan ::

od kje tebi Slabe kopije?

mislo sem igerc,ker pa si že omeno da je z gf2 delalo ok,pol pa res ne vem kje maš problem,sorry

ferdo ::

zaženem ATi bios editor in mi izpiše sledeče:
file name: current (reconstructed)
BIOS title: R200 113-85702-102 BIOS
BIOS date/time: 2001/09/19 16:45
core/memory: 275/275
274.50 Mhz (122 * 2.25 Mhz)
274.50 Mhz (122 * 2.25 Mhz
549.00 Mhz (DDR; 128 bits bus)

ama kdo pojma o tem?
kr zgleda da je biu poseg v BIOS kr grafična je rablena
stara pa je 2 meseca in je še v garanciji.
kartica ma samo v 3D probleme v 2D je vse OK


....... vsaka pomoč dobrodošla.

boštjan ::

nekdo je to karto kot kaže navil oz.bios zamenjal,pa mislim da je bios slab ,grem na rage3d pogledat,ti pa idi v gonilnik od atija pod options->details in poglej verzijo biosa

ferdo ::

kje je morphling1 ?

on bo zihr vedu...

pomoje bi blo dobr še 1x originaln bios naložit
sm dobit ga je treba.
pa rabu bi nekoga k bi to znau zrihtat da bi mi pomagu, če je še kaka dobra duša na tem svet:)

ferdo ::

BIOS Version 1.009


031/652-940


boštjan če nespiš te pokličem pa zrihtamo, jzt mam do 3am cajt:) sm da bo to urihtano...
:\


rabm help...resno, kr se že 2 dni jebem z driverji testeram use igrce pa me jebe u glavo, in če ni bios kriu bom popizdu da bo joj>:D

ferdo ::

031/652-940 je moja cifra pa me lahko pokličeš

San ::

Dej lepo bios z Herc. strani lepo gor , pa bo vse o.k.

morphling1 ::

Ja to je def. flashana kartica kar v bistvu ne bi smel biti problem, razen če se mu je kaj ponesrečilo oz. ima kakšno čudno verzijo. Jaz sem svojo flashal na 7005 bios, ki je eden boljših, in če dela bios ok tu ne več potreb po flashanju kot nekateri počnejo da vedno vržejo zadnjo verzijo. Če si enkrat zadoveljen z njim ga pusti.
Kar se tiče samega štekanja, zaradi mogočega pregrevanja skoraj ne verjamem, dober flash biosa na Ati retail nimaš nobenih problemov da s to kartico dosežeš 275/275.
Sam nekaj se ti problemi pojavljajo tudi če spustiš frekvenco na 250/250 (rage3d tweak) ker če problemi zginejo, potem bi rekel da je to editiran Hercules bios ki je v bistu interno nekaj zabremzan in se memory sploh noče stabilno navijat.
Potem lahko preveriš še napetosti če so Ok, potem pa počas že zmanjka idej kaj je lahko narobe :) Ah ne cel kup stvari je še.

Btw. dobil tvoj email. Sem pa že vse v zvezi s voltmodom objavil v FAQ navijanja, poglej linke vključno s rage3dtweakom če ga slučajno še nimaš.
Za kakšno specifično vprašanje sem pa vedno na voljo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexter_II ::

kero verzijo mas a 128mb (imam bios doma)

drugace (za 64mb in 128mb)
275 je prevec za te rame ke ma hercules gor,vzemi radedit pa zdejsnji bios skopiraj v file, pa spremeni na 250/250 pa flesni nazaj, to bi moralo delat

soft varianta: probaj s powerstripom znizat clock na 250/250 pa zalavfaj kako igro -ce dela so torej rami (premal juice-a:D )

Zgodovina sprememb…

ferdo ::

jzt sm z rage3D dau na 250/250 in se pojavlajo ogromni artifagi in glupe anomalije...
trenutno je na 275/275


imam 3D prophet FDX 8500 LE 64DDR
VGA, TVout in DVI

bios je pa zajebu uso stvar. oz un buhtl k ga je gor dau.



morphling1: kaj je pol najbolš trenutno naredit, jzt nimam pojma kk nej bios flešham
kolk maš cifro, te zdej al pa jutr pokličem
sm da bom meu zrihtano
sej za per sva že itak zmenjena sm še cajt si morva najdt:)

moj GSM: 031/652-940

ferdo ::

gor so 4ns Hynix ramčki

morphling1 ::

Maš v profilu moje podatke, če ti ne bo ratal rešit me lahko pokličeš jutri okrog 9 tih pa bomo rešil problem tega biosa. Mam 7005 bios ki sem ga uporabljal tud sam. Če ne bo dobro ti bom zrihtal Hercules original in boš dal na default.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Btw nisem še videl Hynixa 4ns ki ne bi delal manj kot 290...
Samo kot sem že rekel Hercules ima v default biosu neko zavoro ki omejuje stabilno navijanje rama.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

ok hvala

počasi mi ratuje jasno kk to gre, ampak so še oblaki nad mano:D


ma grem spat k sm tak ko povožena lisica.....

se jutr slišmo, neki matrjala že mam, upam da nebom zaspau:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

boštjan ::

nekaj malo iz te teme,a so ti rami dobri?namreč mam jih na mojem radeonu,pa sem jih včeraj dvigno na 170(privzeto je 166)pa sem že mel male anomalije.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ferdo ::

zavoro?

zakaj pa so pol artifagi če dam na 250/250?????;((

pol men grafična zarat tega jebe? zaradi nestabilnosti rama? čeprau bi moralo delat kot praviš celo na 290.

meni je bilo rečeno da je šla ta grafična do 280
zdej pa na 275 dela probleme celo na 250.
kje je tle logika?!#

lahkonoč vsem.

morphling1 ::

Ja 4ns so super, samo ti na tvojem 7000 vrejetno nimaš takih če praviš da je default 166 potem bi rekel da so 6ns samo še zmeraj je 170 malo razen če niso še počasnejši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

finta je v tem da ko sem z rage3d tweakom višo mi pri 185/185 ni šlo nič narobe,zdaj pa uporabim powerstrip pa je že takoj anomalija.

ferdo ::

tteba met hlajenje:D

tle je vsa umetnost, pol ti pa pride....na pravo frekvenco 8-)

frudi ::

jaz sem imel na začetku identične probleme s to isto kartico (fdx 8500le), le da še bolj ekstremne (sprva nobena igra ni delala, po malce preseravanja pa so nekatere celo delale). problem sem rešil z zamenjavo napajalnika, od takrat ni problemov in dela tudi z atijevim biosom in navita na 300/300.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

morphling1 ::

Ma pozab power strip , rage3dtweak je dost bolj uporaben, a si imel slučajno pri ps vklopljeno fast memory timings, ker to bi razložil anomalije že dosti prej.
Power strip je preveč univerzalen, za Atijeve kartice se uporablja rage3dtweak , za nvidio pa rivatuner drugega ne rabiš
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

mislim da sem mel,saj sem tudi opazo da je kartica počasnejša v3dmarku,če mam powerstrip naložen.

morphling1 ::

Zarad samega power stripa ne bo počasnejša , če je enaka frekvenca v obeh programih nastavljena (odmisli fast timings) finta je v tem da rage3d tweak omogoča še marsikaj drugega v nastavljanu Ati kartice in če si dal na 3dmark preset optimization bo to sigurno najhitrejši test na Ati kartici pri določeni frekvenci.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

v tej mašini je 200W napajalc, v moji mašini ki je pa brez diska trenutno mam pa 235W napajalc.
pomoje nebi smeu bit kriu napajalc.

ko zaženem Max payne ko mi nalaga špil se mi obesi in ne zmrzne ampak enostavno direkt iz igre skoči v windowse.
postopek lahko ponavlamu nedogled...

imam instaleran HERCULES 3D tweaker 3.0 LE in zadeva mi nefunkcjonera....."this application only support hjercules graphics boards"..... to mi napiše in lahko kliknem na OK da ta napis zgine....neštekam tega.
sej mam hercules prophet...blabla..;((

boštjan ::

mogoče prepozna,da je kartiva navita oz. ni več originalni bios,pa zato ti to napiše,predvidevam.kar se tiče napajalnika->malo čudno bi blo da je to krivo,a če maš možnost preizkusa z močnejšim ti priporočam da narediš to.250 al pa 300w bo ok.

ferdo ::

to mi napiše ker ni herculesov bios. kr je ATi-jev.
bios je pa original ATi-jev za R8500
jzt mam pa LE verzijo

to je to.

jzt bom še 1x windowse naložu na moji mašini bomo vidl kaj bo.

udarnik ::

te rami od samsunga 4ns niso tako zanic,samo so pa na herculesu verjetno podhranjeni z voltazo (zato ne delajo na vecjih frekvencah-na nekaterih nvidia karticah isti rami dosegajo 300 za salo)

mal si rage3d poglej za hercules bios pa fleshanje

morphling1 ::

Rami so Hynix in so super in tudi niso podhranjeni dobivajo po defaultu 3.5V in se po flashu prav zaradi tega dobro navijajo ( kot sem že rekel blokada je v original Herc. biosu) , recimo Ati 8500 LE orig. pa ima voltažo 3.2V in ti flash nič ne pomaga pri boljšem navijanju gre do tam kot je šlo z LE biosom (rešitev je seveda voltmod)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

se strinjam sta bo če je to res:D

evo naredu sm si backUP zdej grem pa nanovo winse naložit.
če pa nebo delalo bom pa čez okno vrgu use skup. škoda kr sem u pritljičju, nebo efekta kot če bi biu u 5nadstropju stolpnice ...
sej ne:D

Mr.B ::

Preden spet kdo začen navijat , si preberite iz tega Link-a
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Ja poznam to, kot sem rekel flashanje biosa z vsako novo verzijo je brezveze, če ti dela pusti. Btw moja verzija je bila 7005 to sem ti jo tudi dal Ferdo. Najprej pa winse poštimi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

morphling1 in vsi ostali sodelujoči v tem forumu hvala:))

winsi nanovo gor in glejga zlomka VSE dela>:D


ubistvu sm probu vse demote in vse scrensaverje no no errors!

colina inštaleru nobenega problema, sam še wolfensteina instaleram pa še par igrc da preverim situacijo.
zgleda da so bli winsi zapacani z driverji od starega MX 400
oz. tisti .dll fajli kot si ti reku morphling1 .


ubistvu pa mam 8500 in ne 8500le verzijo
recimo ATi varjanta kot ga zazna software fizično je pa Hercules.

HVALA ti morphling1

hehe

boštjan ::

ja ja prokleti gf:D ,sem čisto pozabo da si mel gf prej gor.no čestitam,pa obilo užitka ob igranju iger,še posebej RTCW->meni poleg MOHAA in GTA3 najbolji špil 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884405 (3032) Oblivion
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018984 (11616) sharp
»

Flashanje Radeon 8500LE 4ns RAM lahko problem??!?

Oddelek: Navijanje
131399 (1106) Binji
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272158 (1229) morphling1
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427413 (4638) rap3r

Več podobnih tem