» »

štekanje računalnika

štekanje računalnika

boziceklol ::

živjo! imam en problem. računalnik mi šteka ves čas pa ni važno kaj delam. sm na moziili firefox in mi dela minuto pol mi pa zamrzne za pol minute(is not responding) isto je pri kakšnih igricah, gledanju filma itd. računalnik je star 1 leto in ima windows 7alienware. hvala vsem za pomoč že vnaprej :))

Brias ::

1. odpri komp in preglej koliko je kaj prahu, ce ga na coolerjih vidis dosti, kupi zrak v pixni in spihaj

ce je se vedno isti problem

2. nalozi na novo winse :)

ce je se vedno isti problem

3. poklici prijatelja serviserja / odpelji na servis

boziceklol ::

Brias je izjavil:

1. odpri komp in preglej koliko je kaj prahu, ce ga na coolerjih vidis dosti, kupi zrak v pixni in spihaj

ce je se vedno isti problem

2. nalozi na novo winse :)

ce je se vedno isti problem

3. poklici prijatelja serviserja / odpelji na servis




ja sj verjetn bo prah, ker kompa nisem še spucal odkar sem ga dobil.

_Denny_ ::

Temu se pa reče kazen za uporabo nelegalnega Windowsa tipa "super-duper ultra hitra verzija z digitalno uro namesto analogne", ki ga lahko naredi vsak bedak in potem upa, da bo kdo stvar naložil ter prek trojanca "poslal" nekaj zanimivih gesel. Kupi original za 100€ ali pa vprašaj v šoli za msdn oz. inštaliraj vsaj normalno verzijo, če ti je težko izbrati katero od 2 omenjenih možnosti...

Prah mislim, da po enem letu še ni kriv, ker je bil moj bivši Athlon 64 x2 prižgan od 2004 do 2010 brez kakšnega čiščenja in je stvar delovala brez problema.

Glede kakega uradnega servisa - sam osebno vse z nelegalnim Windowsom odslovim in mi je tako uspelo že 99% strank prisiliti v nakup originala.

69charger ::

Ne govori traparij. Z piratskimi Windowsi isto lahko vse delaš,tako kot z originalnimi. Že čisto vsak Validation Check lahko skrekaš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

cyber_killer ::

Za 100€ ti ga zrihtam, da bo delalo tip top.

Xserces ::

haha cyber hocs bit smesn? rofl... na komp se da navadne winse brez kakršnega koli sranja pa modanja in je to to... ne pa nek alienware k ma tok pizdari not da ni res...

1) spihi komp
2) format na windows 7 SP1
3) zadni driverji...

drugace komp ce se ti pregreva lahko pogledas v veliko programih : Lavalys Everest, AIDA, speedfan, CPU-z monitor,....

zaradi temperature komp tut nebi smeu trotlat cpuja ali katere druge komponente v firefoxu ... edino ce imas res tako zapacano da se tut ventilator ne vrti vec
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

logit ::

Tole pa ne bo napaka hardwarea, ampak softwarea. Na novo windowse in ostalo periferijo, pa ne pozabi na antivirusni program.

Xserces je lepo napisal:
1) spihi komp
2) format na windows 7 SP1
3) zadni driverji...

boziceklol ::

logit je izjavil:

Tole pa ne bo napaka hardwarea, ampak softwarea. Na novo windowse in ostalo periferijo, pa ne pozabi na antivirusni program.

Xserces je lepo napisal:
1) spihi komp
2) format na windows 7 SP1
3) zadni driverji...




pred dvema tednoma je bil na novo instaliran tako da ne vem.bom prvo probal prah spucat če pa ne bo delal bi pa prosil za eš kakšen nasvet. hvala vsem za pomoč do sedaj.

Xserces ::

uninstall alienware windows 7 in pa lahko bi povedal kakšno konfiguracijo imaš da vidmo na čem si:)
aha pa se to... to dela skos od formata al ne?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IvoJan ::

_Denny_ je izjavil:

Temu se pa reče kazen za uporabo nelegalnega Windowsa tipa "super-duper ultra hitra verzija z digitalno uro namesto analogne", ki ga lahko naredi vsak bedak in potem upa, da bo kdo stvar naložil ter prek trojanca "poslal" nekaj zanimivih gesel. Kupi original za 100€ ali pa vprašaj v šoli za msdn oz. inštaliraj vsaj normalno verzijo, če ti je težko izbrati katero od 2 omenjenih možnosti...

Prah mislim, da po enem letu še ni kriv, ker je bil moj bivši Athlon 64 x2 prižgan od 2004 do 2010 brez kakšnega čiščenja in je stvar delovala brez problema.

Glede kakega uradnega servisa - sam osebno vse z nelegalnim Windowsom odslovim in mi je tako uspelo že 99% strank prisiliti v nakup originala.

Lol. No ce bi jaz nesel racunalnik k nekomu na servis in bi mi tako zatezil, bi te gladko poslal v ku**c. A se tebe slucajno kej tice ce ma clovek piratske windowse?
In prosim te da ne govoris da je to zaradi piratskih winsow, ker si tak kot frajerji v comshopu ki trdijo da se racunalnik pregreva zaradi piratskih windowsov.
@boziceklol format in fresh instalacija win7

Aja pa zna se zgodit da je hdd unicen, in zato steka.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

_Denny_ ::

Seveda se me zelo tiče, če na tak način dobim skrito inšpekcijo in me oglobijo za več tisoč eur. Drugače pa si še enkrat preberi in boš videl, da sem samo proti modificiranemu Windowsu in je stvar 100% kriva za sesuvanje nezahtevnih programčkov tipa Firefox.
Če je disk zanič najhitreje preveriš s checkdiskom v recovery console (stvar med surface checkom ponavadi zašteka), na njegovem mestu pa bi še preveril ram z memtestom ali pa http downloadom kakega linux isota in na koncu primerjava md5 hasha, če se ujema s tistim na njihovi strani.

IvoJan ::

Ja to se strinjam, sploh kar se tice nekega random folka.
Drugace pa ja, osebno ne bi se izkljucil hardwareske napake, ker me to spominja na moje tezave z diskom :) potegni dol hdtune in preveri disk, ce bi bilo kaj narobe z ramom bi mu metalo bsodje ker je ram dosti obcutljivejsi na napake, ampak za vsak slucaj spusti cez se memtest.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

boziceklol ::

evo problem rešen. problem je pa bil prah, ki ga je bilo min 2kg u kompu. hvala vsem za pomoč. tema se lahko zapre!

ameba ::

Ej kako si prah vn spucu ? A si kupu piksno na zrak ? Če si, kje si jo kupu ?
Ej tstddj, a ti si si odpru firmo in popravlaš računalnike ? A boš reku da se ti obrne vsak mesec več kot 200€ ( da pokrijše vse prispevke itd.. ) ?
Jst sm mislu da je v sloveniji to zelo težko...
Pa kako lahko prepričuješ ( razen če nimaš ti kej od tega pol te razumem tud ti rabiš profit ) folk nej kup original windowse ko pa men ze 8 let odkar uporablam računalnike vse dela tako kot treba z piratskimi, ki seveda niso modificirani.

_Denny_ ::

Najboljši način za čiščenje je po mojem mnenju, da celo stvar razstaviš, greš ven iz hiše in strosiš ohišje, da ves prah pade ven, komponente pa pazljivo z usti spihaš in paziš, da jih pomotoma ne popljuvaš. Isto efektivno kot tisti mali sprej za 10 eur :D
Drugače pa se mi zdi zanimivo kako imajo ljudje lahko toliko problemov s prahom. Sam imam idealne pogoje (5 12cm ventov na 24/7 in s polnimi obrati, ladijski pod na stropu, čisti se enkrat na pol leta (razen vsakodnevnega pometanja), itd.) za nekaj kg praha in večinoma ga ni niti milimeter. Kot opažam tudi večina strank nima problemov, razen kadilcev...tam pa je od znotraj cela škatla lepljiva in rumena..fuj

Delam honorarno v enem servisu, baje (glede na govorice drugih) imam sloves enega izmed najboljših serviserjev v pomurju. Glede prihodkov je pa odvisno od meseca do meseca..včasih nič, včasih pa tudi 1000 eur brez problema, tako da samo od tega se ne da živeti. Stranke pa z lahkoto prepričaš, če ti zaupajo, in to mi zgleda večina...je pa po eni strani fajn, ko ti skoraj noben ne sprašuje kaj pomeni da Windows ni genuine, zakaj ne delajo updati (tudi, če ga opozoriš, da ne sme), itd. Nove stranke pa si tudi nekako moraš privabiti, npr. jim za kako krajše delo do 30min izstaviš simbolični račun za 0 eur in ti se ponavadi čez nekaj časa ponovno pojavijo s kakim večjim problemom v ranku 50+ eur, itd., drugače pa mi stare stranke zrihtajo največ dela. Zadnje čase Viste in 7 je delo tudi težje, ker se večini programsko več nič ne pokvari (ali pa pretiravam s svojimi nasveti kaj lahko delaš in česa ne smeš) in se stare stranke skoraj nikoli ne vračajo. Do zdaj še ni bilo nobenih reklamacij ali pa slabega govorjenja čez mene btw.

Zdaj pa dovolj offtopica, da ne razjezimo modov...če te še kaj zanima --> ZS
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

denisbegood ::

Potrebujem nasvet glede napake Internet exploreja - error 12031 na windows 7 64. Enostavno zamrzne. Prečekiral sem forume na netu, in ni neke pomoči.

blackbfm ::

Najboljši način za čiščenje je po mojem mnenju, da celo stvar razstaviš, greš ven iz hiše in strosiš ohišje, da ves prah pade ven, komponente pa pazljivo z usti spihaš in paziš, da jih pomotoma ne popljuvaš.


čudni serviserji ste tam v pomurju..čisti se s kompresorjem.

boziceklol ::

jaz imam spet isti problem samo da sedaj 100% ni kriv prah. vse po vrsti mi šteka. mozilla firefox, internet explorer, google chrome, windows media polayer na kratko vse. piše pa mi program se ne odziva in pol morm počakat 5s do 3min da mi spet zacne delat za kaksne pol minute potem pa spet vse od zacetka. hvala vsem ki mi boste pomagali že vnaprej. :)

jazbec ::

formatiraj in windows na novo

shotalick ::

blackbfm je izjavil:

Najboljši način za čiščenje je po mojem mnenju, da celo stvar razstaviš, greš ven iz hiše in strosiš ohišje, da ves prah pade ven, komponente pa pazljivo z usti spihaš in paziš, da jih pomotoma ne popljuvaš.


čudni serviserji ste tam v pomurju..čisti se s kompresorjem.


hja se strinjam. Tudi pri nas čistimo s kompresorjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386967 (5969) MasterTade
»

Profesionalno čiščenje računalniških komponent, mobilnikov - katero podjetje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
293634 (3112) solatko
»

no signal - skoraj nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
131516 (1336) Xserces
»

Material, na katerem se ne nabira prah

Oddelek: Znanost in tehnologija
172440 (1896) Cveto
»

preprecevanje vstopa prahu v notranjost racunala

Oddelek: Pomoč in nasveti
151052 (907) zile

Več podobnih tem