» »

Excel vnosne tabele

Excel vnosne tabele

dikson999 ::

Pozdravljeni,

prosil bi za pomoč pri Excelu, moj problem je naslednji. Na obrazec pripravljen v Excelu bi rad vnašal podatke, kateri bi se potem shranjevali v različnih tabelah.
Primer:
    vnese se datum,
    vnese se stroškovno mesto
    v naslednjem koraku (samo primer) se vnese ure delavcev

Ure bi sem morale shraniti na določen list (list ima oznako stroškovnega mesta - številke oznaka primer 50/2011) in pod pravilen datum.

Skratka, ko mu določim stroškovno mesto in datum, mora excel pravilno zapisati ure delavca na list označen pod izbranim stroškovnim mestom in dnevom. :)

Mogoče sem se problema lotil z narobnim programom.


Prosim za pomoč :D

midiboss ::

Bi moralo iti z Excelom BP. Samo pripravi "nedelujoč" XLS fajl da se vidi kaj konkretno sploh hočeš.
Ni problem ur "spravit" na pravi list, samo kakor si opisal je premalo informacij.

dikson999 ::

Hej,

hvala za odgovor, kako pa ti lahko pošljem excel datoteko.

Pošiljam ti sliki :)

 Slika1

Slika1


 Slika2

Slika2




Lp

midiboss ::

HEj,
preveri link v ZS.
Po sliki sem videl, da imaš itak definirane datume na SM listih. Na listu VNOS imaš dinamične dropdowne za eventualna nova imena in nove SM.
Listi z imenom SM imajo simpl formule, ki za določeno SM in delavca in datum sešteje ure.

Itak pa se bi lahko tule kompliciralko na veliko.

BTW; v fajli (link na ZS) preveri VB, kjer imaš funkcijo findnth, ki ti bi morda prišla prav za kaj bolj kompliciranega ;)

Lp

dikson999 ::

Hej,

hvala za pomoč, imam še eno vprašanje, kaj narediti v primeru če v listu VNOS hočem za isti dan napisati ure vsem delavcem ?

:)

midiboss ::

Samo tri zapise daš notri, torej;
1.4.2011 1-2011 Janez
1.4.2011 1-2011 Jože
1.4.2011 1-2011 Franc

dikson999 ::

Hej,

hvala :) nekaj sem se mučil z Forms (VB) da bi naredil obrazec na katerem bi bili napisani vsi delavci, vsem bi rad napisal ure, dodal datum in SM. In to bi delal vsaki dan. Ali se da to narditi ?:)

Hvala

lp Tadej

midiboss ::

Seveda se da. V vsakem primeru pa ti bo naredilo samo zapis v "bazo" ko poš pritisnil gumb "SAVE".
Ker itak sam urejaš Excel se s tem ne zajbavaj in rajši razmisli, kakšna poročila lahko dobiš ven. Ti bo šef bolj hvaležen za dobre reporte kot pa za to, da boš imel pošminkan Excel ;)

dikson999 ::

Hej,

saj razmišljam o poročilih ker ga samo to zanima, samo izpolnjevala mi bo moja tajnica, ki ni najbolj vešča z računalnikom :) je malo starejša. Ali mi lahko še to pomagaš, seveda če ti je volja :) da pomagaš lajiku kot sem jaz :)

Lp Tadej

midiboss ::

Pozdrav,
čekiriraj ZS. Naredil sem najbolj simpl vnosni list in 'date picker', da bo tajnica imela lažje delo. Poskrbi za zaščito listov in celic, izbriši testne zapise in ostalo bo laufalo.

NIKOLI pa na listu 'BAZA' ne izbriši celice na stolpcu E tam ko je zadnji zapis, saj makro kopira formulo!!!

dikson999 ::

Hej,

zelo sem ti hvaležen za pomoč, mi pa napiše tole ko hočem izbrati datum, prilagam sliko :)


Lp Tadej

 http://www.shrani.si/f/3X/b1/2pwET0ZW/problem.jpg

http://www.shrani.si/f/3X/b1/2pwET0ZW/problem.jpg

midiboss ::

Imaš na ZS. Zaključiva komentarje tule, pa si piševa na ZS...

vratar ::

Rabim pomoč:

Imam excelovo predlogo in sicer račun ki zgleda takole...

Šifra Opis P.D.(%) Cena/kos Količina Znesek

to deluje brez problema. Jaz pa bi rad dodal zraven še opcijo RABAT(%) in da mi sedaj tole vseskupaj izračuna pod znesek...

Probaval sem na vse načine in mi ne rata...

za prvo opcijo je formula:

I F( L 21 < > " "; ROUND ( L21 * H21 ; 2) ; " " ) to je seveda brez rabata

midiboss ::

Dej naloži *.xls, pa malo notri opiši kaj in kako...

vratar ::

hm... k bi vedu kako se to nardi

midiboss ::

A tak bi moglo bit...
 slika krneki

slika krneki

vratar ::

e natanko tako...

midiboss ::

To pa je z rabatom:

I F( L 21 < > " "; ROUND ( L21 * H21 * (1 - |celica z % rabatom|) ; 2) ;" ")

vratar ::

hm nrk mi ne gre ne dela javi napako

midiboss ::

Na ZS imaš moj mail in mi pošlji fajl, pa ti popravim in pošljem nazaj...

vratar ::

ok tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč - Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
141122 (597) Twixz
»

Excel 2010 Iskanje v svrstici in stolpcu?

Oddelek: Programska oprema
6726 (666) HDvideo
»

excel -

Oddelek: Pomoč in nasveti
10900 (708) nejcek74
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010955 (9670) mihec87
»

excel graf - pomoč

Oddelek: Programska oprema
124356 (3738) smetko

Več podobnih tem