» »

HP mi troši kartuše kot zmešan

HP mi troši kartuše kot zmešan

Arthur ::

ko sem printal neke dokumente sem opazil naslednje:

1) če je v driverjih naštiman samo b/w print, potem dela vse s črno kartušo (tekst, slike, sivine, skratka vse), kar je ok.

2) če je naštiman color, potem dela pa tako:

-pri dokumentu, ki je malo mešano (črn tekst, malo barvnega oblikovanja), mi dela vse z barvno, pri tem gre pa pri besedilu še s črno enkrat čez! sivine in barve so torej izključno z barvno kartušo, pri črnem tekstu pa z obema, čeprav bi bilo dovolj, da gre samo z črno.

zdaj nameravam še malo probavat, s tem, da bom vzel ven črno kartušo, pa potem barvno, da vidim kaj rata. sumim, da so ti oderuhi pri hp-ju namenoma določili, da mi pokuri kar največ barvne kartuše, da potem jasno kupim novo..

kdo ve, s čim bi prepričal printer, da mi tekst tiska samo z črno? imam 720c.

Lime ::

Saj si že sam pod točko 1 odgovoril na svoje vprašanje.

Drugače pa nastavi kvaliteto na draft, ki je pri hp kar zadovoljiva.

Jon ::

mozna ideja:
dosti delam v photoshopu in tam je privzeta CRNA - globoka crna.. tj, ima se cyan magento in yellow za podlago :) zato sm si namesal taksno crno:
C 0%, M 0%, Y 0%, K 100% ... in printa brez podlage.

kaj pa v wordu crn tekst? se ti isto dogaja? ne bi se smelo :)

nekateri HPji imajo se skrivni menu... s tem da mi ga pri 720 ne rata dobit, pri 930 in 690 pa :) tam se nastima kup moznosti, black underprinting, black extraction .. mogoce se kaj.. ve kdo se kaj vec o tem? mogoce kaksen link?

CaqKa ::

bw_ nam zaupaš kako se pride do teh opcij?

Kolos ::

Skrivni menu pri seriji 800 in 900 mogoče tudi 700.( samo nekateri).

Meni pri 845c gre takole.
1. Greš v HP toolbox, klikenš na zgornji modri rob in izbereš about.
2. pokaže ti slikico tiskalnika.
3. Stisni CTRL in driži pritsnjeno ter 2x klikni na slikico.
4. Spusti CTRL (v spodnji vrstici se ti pojavi skrivni menu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolos ()

Jon ::

tako je ja
postopek s slikcami pa je tudi tu:
http://www.tintatisk.com/info-hpmenu.php

Boky ::

A je ze kdo poiskusal polnit kartuse z polnilomki ga dobis na www.tintatisk.com ?
Kako se kaj obnese ?

Lime ::

Boky dobro. Ne opazim nobene razlike.
Sem jo pa kar tja nesel napolnit, nisem naročil pribora.

Boky ::

Sprasujem zato ker sem sprobal ze 3 razlicna polnila vendar izpis z nobenim od teh ni bil enak kot z originalnim.

Arthur ::

evo, pri tintatisku sem si naročil testni izpis, in zgleda super. ta izpis je bil na 3-h listih, ki naj bi bili naprintani na enakem printerju, kot je moj, in pa z njihovimi črnili. samo ni mi pa jasno, kako jim je ratalo na dokument, ki je vseboval barvne slike, tiskati tekst izključno z črno (brez kakršnekoli barvne podlage)? ali pa jaz nisem opazil, da je v resnici pod črno še podlaga, zmešana iz barv..

Jon ::

ce kje dobite polnila, ki bi bila enaka originalu, sporocite :)

zaj_tam ::

Kaj je kaka slabsa kvaliteta ce ni black underprinta? Ker ce ni razlike bom izklopu to sranje.

Arthur ::

zaj-tam - pa saj veš, kako zgleda brez barvne podlage. kot če bi printal tekst samo s črno kartušo.

ni mi ratalo dobit skritega menija.. merd.;( pa tako sem se razveselil, ko sem slišal zanj.:\

zaj_tam ::

Pravzaprav ne vem. Je kvaliteta slabsa?

MadMax ::

Arthur Dent:
Kaj pa fajl HPFcfg13 z HPjevo modro ikonco v C:\WINDOWS\SYSTEM ti nic ne pomaga?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Arthur ::

MadMax - tega fajla nažalost nimam. ne v system, ne kjerkoli na c-ju. imam winXp, če to kaj pomaga.

zaj_tam --> kaj zdaj bluziš, da ne veš, kako zgleda stran, naprintana samo s črno kartušo? idi in si natisni eno, pa ti bo prec jasno.:\

MadMax ::

Morda s kaksno drugo stevilko?
Jaz sem to imel na HP DJ 710 in win98.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pujcek ::

a lahko kdo mal vec pove o opcijah black underprinting, black extraction... hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomembnost DPI pri nakupu barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
101198 (976) Jst
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514414 (8994) matej5734
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272289 (1973) sandi
»

Nakup tiskalnika!?

Oddelek: Kaj kupiti
91494 (1344) Tradewind
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433796 (3220) TheJack

Več podobnih tem