» »

Zakaj napajalnik trese??

Zakaj napajalnik trese??

Boško ::

OJ!

Dans sem še neki šaru po kišti in me je streslo! Grem po "preiskuševalec" in lučka not zasveti! Ugotovil sem, da če je stikalo na napajalniku izklopljeno, bol trese, kot še je napajalnik v pripravljenosti!

Zakaj in kako to rešt??

Napajalnik je maxpower 350W.

Hvala!

TESKAn ::

Hm, to pa ni dobro. Jaz svetujem, da če je kišta še pod garancijo, nesi na servis pa uredu zateži. Če pa ni in se spoznaš malo na štrom, vzem napajalnik ven, ga odpri in poglej, če je kje kak kontakt med ohišjem napajalnika in napetostjo - na ohišje napajalnika bi mogla bit povezana le zemlja, se pravi zelena oz. zeleno - oranžna žica. V glavnem, po moje maš kje kak kontakt in dej to čim prej odpravit.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boško ::

Moram še povedat, da na kišti ni nevem kak velik tok! Če se je dotakneš z roko ne trese, jaz sem se je dotaknil z rano na roki, pol pa zaskeli! Kontakte sem že pogledal, pa se men ne zdi nč narobe! Sem tud kabl kontra vtaknu v vtičnico, pa ni nič bolš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boško ()

Mr.B ::

To je normalno , če si se z rano dotaknil ohišja. Če imaš sličajno kabelsko se raje ne dotikaj iztaknjenega kabla in kake mase. Sicer mora biti masa na napajalniku pritrjena na maso ohišja napajalnika le ta pa je v direktnem stiku z ohišjem. Važno je da je vse notri pod istm napetostnim nivojem , kar se tiče mas.
Lahko pa probaš priklučiti računalnik na kak drug vtič 230V , ki pa seveda mora biti šuko, torej z maso.
Če se z rano dotakneš radiatorja te mora tudi čudno skeleti. Isto te bi skelelo na rani recimo 3V , 5V kot tudi 12V. Sicer pa je . če sem prepričan , nekje 36V zgornja dovoljena meja napetosti , vse kaj višje pa je nevarno z zdravje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gumby ::

če te je streslo ohišje računalnika, potem je nekaj hudo narobe z električno inštalacijo v bajti! (in tudi z napajalnikom, seveda)

fRiK0 ::

In te tudi ni zadnjič streslo :) Aja a mal stresel al usekal k svina ker če te je usekal se jeaz nebi več rač dotikal pa prever da ti kje kaj na kišto ne prebija (v premiru da nimaš šuko vtikača zna bit nevarno) (če ga maš pa to kratek stik in bi že vedu :D )
Hvala

LP Tadej

Brane2 ::

Ni nujno, da je kaj narobe s samim napajalnikom.

PC napajalnik mora biti med delom ozemljen, drugače se na njegovem ohišju pojavi neka napetost.

Ti verjetno:

-imaš stvar priklopljeno s kakim doma narejenim kablom brez ozemljitve
-nimaš dobre ozemljitve ali celo sploh nepriklopljeno v sami vtičnici

gumby ::

brane: napajalnik je direktno ozemljen, zato ne sme biti na njem nobene napetosti...

Brane2 ::

Saj to pravim: če je stvar pravilno priklopljena in če je ozemljitev v bajti O.K., potem na ohišju napajalnika (in s tem mašine) ne sme biti znatnih napetosti, ki bi jih lahko čutil.

Če pa napetost kljub vsemu je na ohišju, potem stvar verjetno ni pravilno ozemljena, najverjetneje zaradi slabe ozemljitve v bajti ali zaradi napak v priključnem kablu, mogoče tudi razdelilcu s podaljškom (če ga seveda priklapljaš skozi tako stvar)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Boško ::

Našu napako!!! Brat je enkrat spulil vtičnico, pol jo je pa sam nazaj narinu, ni pa vidu, daj je spulu ozemljitev na vtičnici!!! Zdaj je spet vse OK!!!

Hvala!!!

L.p.

simonsi ::

Mene pa vedno strese ;(( (pa ne malo) če prižgem stikalo zadaj na napajalcu in se istočasno dotaknem radiatorja.
Napajalc je pa brezhiben in ozemljen.
Zdi se mi da je to kar normalno.

gumby ::

ni normalno - ali nimaš ozemljenega radiatorja ali pa vtičnice...
instalacija v bajti mora biti narejena tako, da te pod nobenim pogojem ne more nič stresti!

Vesoljc ::

a je ze kdo probu z zobi olupit antenski kabel (z prikloplenim ojacevalcem...). ni zur...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

Vesoljc : LOL

Vesoljc ::

like i said, it wasnt funnie...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258463 (7694) mjanez
»

Ozemljitev ohišja

Oddelek: Strojna oprema
222652 (2250) Mr_Globus
»

elektrotehnika v praksi

Oddelek: Loža
265945 (5149) Tear_DR0P
»

Ohišje PC trese

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121755 (1495) balocom
»

nekaj problemov z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
91140 (1021) Highlag

Več podobnih tem