» »

Kako prepričat starše?

Kako prepričat starše?

1 2
3
»

jype ::

Mipe> Bolj škodi posedanje doma pred računalnikom.

To ni res.

Zero0ne ::

nevone je izjavil:

Če boste tako kritični do vseh ver, potem kupim vaše zavzemanje za neponeumljanje, sicer pa ne.

Gonja proti krščanski veri in simpatije do drugih ver me ne prepričajo.

o+ nevone


Da ne bo pomote, na krščansko vero se osredotočam zgolj zato, ker je tema te debate. Je nimam za nič bolj ali manj smiselno od katerekoli druge religije.
uname -o

energetik ::

nuclear je izjavil:

energetik je izjavil:

Tudi v Cerkvi. Precej odvisno od duhovnika in ostalih udeležencev. Prav tako se lahko precej socializiraš, nasmeješ in sprostiš pri ostalih dogodkih v župniji, tudi če nisi veren.


Energetik naj ti razložim. Jaz ko sem z človekom, ki vem, da dela svinjarije, se ne morem ob njemu smejat in se smejat njegovim šalam, ker mi je slabo v trebuhu.

Isto je pri religiji. Kako se lahko tam neki ateist, ki pozna negativno plat religije, smeji, če ima v glavi nonstop svinjarije religije?
Kaj hudiča imajo veze svinjarije nekaterih članov RKC recimo z mladinskim zborom na koru in z igranjem odbojke na župnijskem vrtu? Skoraj vsi najstniki poznajo določene svinjarije in jih zelo verjetno ne zagovarjajo, ampak a naj zarad tega vsi zadrti bežijo od svojih kolegov v župniji?

To je največja razlika med vernikom in nevernikom, ker se verniki ne zavedajo, da ni IDILIČNO kar se dogaja okoli njih po svetu, ker mislijo, da bo vse rešeno z mister hirotom in zanikajo svinjarije religije. Vernik pač tako razmišlja, ker njegova pamet pač ne vidi ničesar navzven, ni odprta, ampak slepo veruje v cerkvene člene, zakone oz. karkoli in ne dopušča možnosti napak njegove religije, čeprav se vsak dan razvidno poroča o svinjarijah.
Ne seri, večina obiskovalcev Cerkve ve za vse svinjarije in ve da življenje ni idilično. Prav tako nikakor ne odobravajo takih dejanj. Prav tako jih ne opravičujejo duhovniki.

To, da socializiraš, se smeješ in se sproščaš je common sense again. Why do you need church for that? $$$

To, da delajo te meetinge za mladino in ta neka duhovna zborovanja kao v smeri povezati mlade pa je samo "the way" kako pridobiti mladino oziroma nove rekrute v kremplje.
Bulšit. "Meetinge" za mlade ponavadi organizirajo animatorji, mladinci stari tam ~15-20 let, vsaj na rangu župnije. In tam se majo mladi precej fino. Ampak ti vidiš v tem teorijo zarote in rekrutiranje v RKC. ;((

nuclear ::

energetik je izjavil:

Kaj hudiča imajo veze svinjarije nekaterih članov RKC recimo z mladinskim zborom na koru in z igranjem odbojke na župnijskem vrtu? Skoraj vsi najstniki poznajo določene svinjarije in jih zelo verjetno ne zagovarjajo, ampak a naj zarad tega vsi zadrti bežijo od svojih kolegov v župniji?



Nekaterih aha. Dej poglej si mogoče kdaj kakšne ankete v Ameriki, 80% kristjanov, od tega vsaj polovica obravnava Ateista kot devil worshipera :rolleyes
Kaj ima veze .... z mladinskim zborom? Sej sem napisu. Zakaj bi moral igrati odbojko na župnijskem vrtu, če jo lah igraš na povsem normalnem nevtralnem terenu?

Vi mate vedno neke fore.. Religija te nauči moral(čeprav te ne) = common sense, učiš se sam, ne rabiš bukve; igrati igre v cerkvi = common sense, lahko tut drugje na nevtralnem. .. in podobno. Poanta je samo v tem, da s tem ko ti cerkev nudi te COMMON SENSE zadeve, te s tem izkorišča podzavestno z keš moni blin blink tveni in the kejn. :rolleyes

energetik je izjavil:

Ne seri, večina obiskovalcev Cerkve ve za vse svinjarije in ve da življenje ni idilično. Prav tako nikakor ne odobravajo takih dejanj. Prav tako jih ne opravičujejo duhovniki.

Kaj "ne seri" je moralno? Ne, ker sam po sebi nisi dober. Ravno to pravim, bukva slabih ljudi ne more dobre naredit. Si moralen ali nisi. Nima to veza religija nič. Religija sam nuca $$$.

Rečeš "ne seri" na moj argument, potem pa sam napišeš isti argument na katerega sem ti že odgovoril. A ti ni logično, da če duhovnik seksa in sili malega otroka, da že sam po seb ni moralen? Nategujejo te dejansko in psihološko. Sam itak so mel že sodomijo v preteklosti, folk kot si ti pa se še vedno noče zbudit.


energetik je izjavil:

Bulšit. "Meetinge" za mlade ponavadi organizirajo animatorji, mladinci stari tam ~15-20 let, vsaj na rangu župnije. In tam se majo mladi precej fino. Ampak ti vidiš v tem teorijo zarote in rekrutiranje v RKC. ;((


JA DDDDD... Zakaj misliš, da zdej ko jim upada moč in membership, so v ameriki začel promovirat neke christian RAP bande.. LoL, ker je treba mladino nekako bolj moderno nategovat.

Sploh ne vidim povezave s tem tvojim odgovorom, ker sem vprašal zakaj rabiš cerkev in religijo da organiziraš zabavo?

Tiste zabave ki jih imate "in se mate lepo" ker se na "neutralnih zabavah ne moreš met", so za vernike organizirane, da se obdrži tisti nivo brainwashinga.

Ti povem zgodbo iz real lifa:
Moja bivša sošolka iz osnovne šole je animatorka al karkol, in vsako nedeljo špreha pač malim otrokom. Pač pranje možganov statično.

V osnovni šoli ta ženska ni imela nobene logike. Sej zdej sem si jo sposodil za ta pogovor, ampak ženska je bla na dnu glede učenja itd.

IQ glih ni v korelaciji z verniki, zato jih je lažje prepričat.

Zdej grem pa spuščat fekalije v WC, ker sem lihkar jedel v kitajski. GG -3
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

energetik ::

nuclear je izjavil:

Kaj ima veze .... z mladinskim zborom? Sej sem napisu. Zakaj bi moral igrati odbojko na župnijskem vrtu, če jo lah igraš na povsem normalnem nevtralnem terenu?
Zakaj je pa ne bi smel tam igrati, če imaš ta prijatle? Zarad nekega pokvarjenega duhovnika 500km stran?
In spet posplošuješ iz 1-2 primerov, ki jih poznaš. Težko je konstruktivno debatirat s tabo, težko.

Mipe ::

jype je izjavil:

Mipe> Bolj škodi posedanje doma pred računalnikom.

To ni res.


Aha, si še v fazi zanikanja.

Sicer pa sem povedati, da posedanje pred računalnikom škodi tudi posameznikovemu psihičnemu razvoju, ne samo telesnemu. Veliko jih je sfaliranih sinekov, ki celo pri 30-ih ne zapustijo doma, imajo težavo s težo in samozavestjo. Ven grejo samo po opravkih, stikom pa se izogibajo. To je vse bolj pereč družbe.

Cerkev vsaj goji medsebojne stike med ljudmi, če že jim pere možgane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ShowDown ::

Kdor pravi da sedenje za računalnikom škodi, ga očitno uporablja v takšne namene. Računalnik ni TV, kjer ti drugi (do neke mere) izbirajo vsebine, ampak pri računalniku izbereš zahtevano vsebino sam. Če računalnik škodi, si za to kriv sam. :)

Mipe ::

Aha, tako kot pri alkoholizmu - kriva ni pijača, pač pa človek, ki posega po njej? Torej alkohol sam ni škodljiv, pač pa si človek samemu sebi škoduje? Madona, nisem vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

nuclear ::

@energetik:

Ne rečem nič proti igranju na "župnijskem" terenu, če gredo tvoji prijatelji taj. Boš pač šel z njimi(čeprav bi spet eni recimo mel proti, če bi recimo bil otrok musliman, bi mu oče reku, da ne sme taj). Vidiš kaj je tu religije? Razlike.

Alaajebe Abdulah se ne more družit z Janezom Novakom, samo zato, ker mu oče ne dovoli, da se igra pred cerkvijo. Religije se med sabo sovražijo, ljudje tudi zaradi religij.

Pa mi ni jasno zakaj bi nekdo naredil igrišče pri cerkvi, če maš igrišče na primer 200m stran tam nekje na nevtralnem terenu. Poanta? Ni druge, kot pa to, da hočejo s temi meetingi itd, svoje člane zadrževati čimdlje v temi.

Razumem, da če ne bi bilo nobenega igrišča blizu, in so pač oni namenli tvoj denar, ki si ga pač daju po vsaki maši al karkol mate tam donacije, da so pač naredli igrišče pri cerkvi.

PS:
Težko je z mano debatirat, če vsaj malo ne razmišljaš, da lahko podajaš odgovore, ki imajo vsaj smisel.

Mipe je izjavil:

Aha, tako kot pri alkoholizmu - kriva ni pijača, pač pa človek, ki posega po njej? Torej alkohol sam ni škodljiv, pač pa si človek samemu sebi škoduje? Madona, nisem vedel.


Ok here we go:
Aha, tako kot pri religiji - kriva ni religija, pač pa človek, ki posega po njej? Torej religija sama ni škodljiva, pač pa človek samemu sebi škoduje? Madona, nisem vedel.

Ena stvar... Odkar se človek lahko uči s pomočjo interneta in ima na dlani v tisočinki kaj se dogaja po svetu je ateizem v porastu. Big rise.

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

ShowDown ::

@Mipe: Točno! Človek, ki se zavestno odloči piti alkohol za katerega je znano, da je v večjih količinah škodljiv, je za to kriv sam. Torej ljudem ni potrebno odgovarjati za svoja dejanja? Jaz mislim, da so ljudje za svojo nesrečo v večini primerov krivi sami. :)

jype ::

Mipe> Aha, si še v fazi zanikanja.

Ne, nisem. Enostavno ne drži, da je obisk svete maše bolj koristen od sedenja za računalnikom.

Morda si _ti_ sposoben bolj nekoristnega sedenja za računalnikom ko bi bil obisk svete maše, kar pa ni dovolj, da bi to bilo pravilo.

Mipe ::

V tem času, ki si ga ravno porabil za komentiranje na to temo, bi lahko med mašo spoznal kako luštno punco. Maša povezuje ljudi in jim da priložnost za navezovanje novih stikov. V družbenem smislu je maša bolj koristna kot sodelovanje v spletni debati.

Sicer pa naj povem, da sam ne hodim na mašo, ampak tak hudir pa spet ni, da bi se fantu upiralo enkrat tedensko iti k maši s starši. Tudi ateisti hodijo k maši predvsem zaradi druženja.

@nuclear: Ja, res imamo dostop do skoraj neomejene količine informacij, pa še vedno trolamo po forumih in nabijamo igrice.

imagodei ::

> "ampak tak hudir pa spet ni, da bi se fantu upiralo enkrat tedensko iti k maši s starši."

o_0 ? OP pravi, da ga silijo k maši vsak dan...
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Kaj res? To pa ni normalno celo za zgledne katoliške družine...

floyd1 ::

Maša povezuje ljudi in jim da priložnost za navezovanje novih stikov.

Jaz nove stike lažje navezujem kje drugje, kot pa tam, kamor že 10+ let hodi en in isti folk ;). In raje tam, kjer me naslednjič, ko me ne bo zraven na skupni seansi, ne bodo eno uro opravljali (in se mi za tem, ko bom spet tam, ponovno prijazno smehljali).

V družbenem smislu je maša bolj koristna kot sodelovanje v spletni debati.

Hmmmm, če pomislim, koliko je tam notri ene hinavščine... Družbeno koristno opravljanje... Kaj pa vem.

Tudi ateisti hodijo k maši predvsem zaradi druženja.

8-O Kje pa živiš?

jype ::

Mipe> V tem času, ki si ga ravno porabil za komentiranje na to temo, bi lahko med mašo spoznal kako luštno punco.

Ja, točno tako. Zakaj bi to bilo bolje? Jaz že imam partnerko in niti najmanj me ne veseli spoznavanje ljudi, ki hodijo, prostovoljno ali pa ne, k sveti maši.

Mipe> V družbenem smislu je maša bolj koristna kot sodelovanje v spletni debati.

Ne, ni. Maša strogo določa protokole, ki so sprejemljivi in tam ne trpijo tega:

ameba ::

Avtor teme, kako napreduje tvoj "boj" ? Si že sprobal kakšno metodo oz. so ti nasveti kej pomagal ?

oemdzi ::

No Sirotka, pravis, da ni nic narobe z temu, ker v cerkvi ne ucijo slabo. Ali budisti ucijo slabo ? Jaz lahko ustanovim lastno vero in ucim moralne nauke in zraven pobiram denar, tako kot cerkev... Prides ?

BTW sem krscen,obhajan in birman in zato poznam ves proces pranja mozganov. Prvi zacetki verouka so bili v mali soli in ko se zdj spomnim z kaksnimi neumnostmi so nas filali mi je kar slabo. Ne mores ti 6letnim otrokom, ki gredo cez cesto razlagat, da ce njihovega sosolca, ki ne hodi k verouku zbije avto bo sov goret dol v pekel,ker ni krscen. Se spomnim se celo par let prej iz vrtca, prva ura pri verouku je bila tema "nebesa\pekel", seveda smo izvedeli vse socne detajle o peklu, kamor gres ce ne molis, ne hodis k masi itd... Res je tezko otrokom vcepit strah ... Bolano da to obstaja...


Tudi ateisti hodijo k maši predvsem zaradi druženja.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

imagodei ::

Funny & Cool linki spadajo v svojo temo. OP-ju pa ne bodo pomagali rešiti problema. Offtopic brisan.
- Hoc est qui sumus -
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krščanstvo in Protestantizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12725389 (22883) donfilipo
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992119253 (103863) PacificBlue

Več podobnih tem