» »

Skurjena elektronika od hard diska WD

Skurjena elektronika od hard diska WD

Brainstorm ::

Pozdrav

WD disk je nehal delovati, samo se je slišalo zelo po tiho, kako se motorček matra pri zagonu, zažene pa se ne.
Posumil sem da je šla elektronika, zato sem prestavil elektroniko iz drugega 120GB WD, vendar ni bila serija ista, nakar se je disk zagnal a samo za kratko, dokler ni šla še ta elektronika, tako da imam sedaj 2 diska s skurjenim vezjem.
Drugo vezje ni bilo čisto identično, zato je šlo še tisto.

Upam da so šle samo zaščitne diode, kot sem zasledil v eni temi, mi kdo ve povedati iz slike, katere so te diode, oziroma kaj lahko sam izmerim z inštrumentom, ker pomoje da glavni čip ni šel.
Nič vezje ne smrdi po zažganem, tudi nikjer ni nobene vidne okvare.

Oba diska imata sedaj enake simptome, motorček se nakaj po tiho matra, ker bi se rad zagnal a se ne more, kot da dobi premalo toka.

Gre pa za diska:

WD120JB-00CRA1
26 april 2003
HSEHNV2AH

in

WD120JB-00EVA0
16 jan 2004
DSBHCTJAA

Bi prosil koga, če ima slučajno takšen disk v okvari, če bi mi bil pripravljen prodati vezje za ta disk oziroma vsaj svetovati, kako to popraviti.

 WD70c22

WD70c22



 WD70c23

WD70c23

Duhec ::

Po mojem si ga mičken pihnu, če si med seboj zamenjal elektroniko.
Namreč tvoji plati sta v eni luknji za pritrditev zamaknjeni (zgornja luknja, ki je najbližja kontaktom za motor in vezju U1 za motor - L6278 1.2)) in po vsej verjetnosti si z distančnikom na ohišju spodaj na plati naredil kratek stik, zato ti tudi druga plata ni delovala.

Imam sicer dva nedelujoča 40GB diska (WD400BB-Caviar (WD70C23) in WD400EB-Protégé (WD80C24)) in plata od prvaga diska (wd70c23) je praktično enaka (vsaj po sliki, glede biosa ne vem) tvoji plati (wd70c23).
Nisem pa 100% v mojo plato, ker motor se sicer lepo zažene, vendar glave potem letajo sem in tja, proizvajajo čuden zvok in se ne umirijo, nato se izklopi...

Še moji sliki:
WD70c23-WD400BB:



WD80c24-WD400EB:



Z radirko očisti še tiste 4 kontakte na samem motorju, ter kontakte za motor na sami elektroniki plate ter kontakte za notranjo elektroniko, ki je v samem ohišju. (vse rdeča oznaka).




Če si kje iz okolice na relaciji LJ - Medvode - Šk.Loka, se lahko za drugi teden dogovoriva, da prevzameš elektroniko wd70c23 in stestiraš, če bo kaj boljše.

Brainstorm ::

Hvala ti za ponudbo in prijaznost, bi res bil vesel elektronike wd70c23 za WD120JB-00CRA1, zgleda čisto identična.
Ker rad bi usposobil disk predvsem za skopirat podatke z njega, ker ta je do nedavnega delal normalno, dokler nisem sam skuril vezja, ko sem ga prestavljal na defektnega.
Tako kot si rekel, luknjice niso popolnoma ustrezale in sem verjetno naredil kakšen kratek stik ali pa je okvarjen kontroler za glavo v onmu disku, ki je crknil sam od sebe in je zato skuril še to delujočo plato od drugega delujočega.
Tako da se z WD120JB-00EVA0 ne bom kaj preveč ukvarjal, razen če kje dobim še kakšno identično plato, glavno da usposobim in dobim podatke iz WD120JB-00CRA1 (wd70c23).
Te kontaktiram na ZS.

Brainstorm ::

Na žalost PCB elektronika, ki mi jo je posodil "Duhec" ni delovala na mojem disku. Disk se je sicer zagnal, tudi bios ga je našel a kot 120gb 0BB disk ne kot 00CRA1 disk, tudi v upravitelju naprav je bil viden, a pogona od njega ni bilo v mojem računalniku, tako da žal nisem mogel dostopati do podatkov.

Tako da če ima slučajno kdo za prodat takšen disk, oziroma elektroniko, bi bil zelo vesel, ali pa če mi jo je pripravljen samo posodit, samo za tolko, da prekopiram podatke, nakar jo vrnem nazaj.

Gre se pa za 120GB Western Digital IDE disk (WD120JB-00CRA1 z DCM HSEHNV2AH)

Če ne najdem ravno takšne plate z enakim DCMom ali velja tudi kašna druga z različnim DCMom, glavno da je model enak 120JB-00CRA in kapaciteta 120GB ali je lahko vezje tudi recimo od 80GB 00CRA1, če mi lahko kdo pomaga, kaj je najbolj pomembno, da vem iskat najboljši približek moje skurjene plate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomagam prijatelju: za koliko lahko proda tele komponente ?

Oddelek: Loža
5737 (669) ;-)
»

Kje je virtualna tipkovnica na google search?

Oddelek: Omrežja in internet
51161 (966) bf4ed
»

Brezplačen program za reševanje poškodovane XLS datoteke

Oddelek: Programska oprema
183229 (2791) imagodei
»

skurjen disk? :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
131567 (1183) Dead_Eye
»

WD80 - 8MB Cache?

Oddelek: Strojna oprema
5837 (718) ||_^_||

Več podobnih tem