» »

g-kabel (siol) težave

g-kabel (siol) težave

DSmidgy ::

A še kdo opaža da se na g-kablu (ponudnk siol) pojavljajo težave pri dostopu uporabnika na rooter. Primer: imam ip 193.77.28.123 in pingam rooter 193.77.28.1 in v povprečju (ping -n 100) vsaj ene 20% ping timeoutou (ali pa 3300ms ping). Da ne omenjam da včasih modem zablokira (enakomerno utripajo vse tri lučke, tako da ga je treba resetirati). Ko pa iz šole pingam 193.77.28.123 se pojavijo isti problemi kot pa če pingam iz 193.77.28.123 rooter 193.77.28.1 - to je 20% ping timeout. Včasih tudi po par minut sploh ni odziva. Ko pa iz šole pingam 193.77.28.1 je pa vse v redu - še normalni pingi so. Me zanima kdo nas zajebava - siol ali g-kabel? Pomoje je rooter na g-kabu ane? Na žalost pa pri nas priklop n adsl še ni mogoč ...

brandy ::

To je le ena izmed mnogih tezav(vsakodnevni izpadi po vekrat na dan, visoki pingi, in nasploh slaba in nesigurna povezava na nivoju navadnega telefonskega modema, pogosto se slabse), ki jih imajo na Telemachu oz. bivsem g-kablu. Ce prasas njih, ti bodo odgovorili, da je za vse kriv Siol s svojim monopolisticnim bonasanjem, macehovskim odnosom do svojih strank, ki dostopajo na net preko KKSov in podobno.
Ko pa jim poves, da je npr. 193.77.28.1, ki je tvoj Getaway v njihovi hisi in ne na Silou, in da ob izpadu neta ne mores na svoj getawy, kar pomeni, da je napaka oz. izpad pri njih, te vljudno prosijo za telefonsko stevilko (ni mi jasno zakaj ker me se nikol niso obvestil) in obljubijo, da se bodo pozanimali.

Najbolj zanimivo pa je, da naj bi Siol zacel nagajati svojim uporabnikom prav v casu, ko se je Telemach pojavil na svoji gorenjski enoti kot ISP in v casu ko je svojim kabelskim uporabnikom, ki so prikljuceni na Siol, pricel posiljati obvestila in pogodbe v podpis, za prestop od Siola k njim.

Torej ce njihove poste se nisi dobil jo bos v kratkem. V njej ti obljubljajo nebesa.
kaka pa so njihova nebesa, pa mal pobrskaj po temu in drugih forumih.


DSmidgy ::

Najbol me to moti, da se pri nas še ne da na adsl priklopit. Ali ostanem na tej povezavi, (ki je čisto zanič) ali pa na grem tačas, dokler še ni adsl-ja, na telemach (samo potem izgubim popust pri priklopu adsl-ja, ker nism več naročnik siolovih storitev). Pomoje so se zanalašč sedaj spravili pri telemachu nagajat, ker ši ni adsl-ja povsod in upajo da jih bo šlo čim več na telemach. Namesto da bi konkurenčne cene ponudil pa bi bil boljši učinek na dolgi rok (ker če bo isto zanič - in dražja - stortev potem bodo vsi zbežali stran).

Tigorsami ::

Na www.zirovnica.com sem zasledil, da se s tem problemom ukvarjajo tudi občinski svetniki. >:D

DSmidgy ::

To samo potrjuje, v kakšnem stanju je vsa zadeva - da nas ne jamra samo ene par.

Narcos Satanicos ::

A je že kdo zamenou SIOL za telemach na kablu in če da, ker paket je vzel in kakšne so hitrosti in pingi?

_Mortal_ ::

jz nameravam
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matty ::

No ja... do zacetka decembra je bilo s kablom vse OK. Delalo je super, hitrosti velike (ponoci je s tujih streznikov laufalo tudi do 200KB/s)... Po zacetku decembra, ko je telemach zacel posiljati nove ponudbe okoli pa se je vse dramaticno poslabsalo... Prenosi so za en k...., s perzeja vlece najvec 70kb/s, ping na siolovem ut2003 strezniku je prek 999ms...

Aja... ce pingam router (ali npr. www.g-kabel.si) so pingi precej visji kot bi morali biti... (od 150-200)

Lahko da telemach oz. g-kablovi operaterji sedaj namerno omejujejo prenose... Glede na to, da smo imeli preko siola omejitev 2Mbps/128kbps je to za nizjo ceno mnogo bolje od telemachovih 1Mbs/256kbps...

Sam bom pocakal se kaksen mesec, potem pa bom videl, ce se je kaj uredilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Switch ::

Tudi jaz se pridružujem tistim, ki jamrajo zaradi kabelske povezave. Preko g-kabla sem povezan na ponudnika s5.net. Zadnjič smo šli s prijatelji špilat UT tournament in ping je bil nezavidljivih 4600 in se nikakor ni spustil. Videl sem le vsako stoto sliko in bil kajpak slej ali prej ustreljen.
Sedaj sploh več ne špilamo igric preko net-a, pač pa prirejamo LAN partyje:D
Pač, dobro povezavo si lahko ustvarimo le sami med svojimi računalniki, vse drugo je v *****

Heisenberg ::

noja men ze dobro leto ne vlece vec kot pa 20kbps, a zadnje tedne pa celo do 70 in tudi dosti konstano se drzi prenos 70kbps, kot da so zadevo res omejili.... je pa tako da ima kolega v mojstrani stalni prenos okoli 250kbps !!! o tem lahko samo sanjam, placujem pa isto kot on.

vse tri lucke mi utripajo po dvakrat do trikrat na dan, ko klicem dol pa samo pravijo da bodo preverili in da njim "vse deluje"....ma ja pa kwa se.....

jaz jim z veseljem placam 9000sit ce mi garantirajo Mega dostop.... a kot pise v oklepaju(tam kjer je tehnicno izvedljivo)...
tudi ce podpisem za 512kbps in potem ce tega ne dobim jim 100% morim vsak dan doler ne dobim obljubljenega.

je pa zalostna ta cela zadeva. tukaj lokalno se kar nekaj ljudi obraca na mene za nasvete glede racunalnika in podobnih zadev. vedno sem jim priporocal kabelski dostop, a to ze dolgo ne pocnem vec in je g-kabel oz. telemach izgubil zaradi mene vsaj 15 strank, ki bi jih lahko imel, ce bi vse delovalo tako kot bi moralo....
jaz sem tudi ze bil trdno preprican v adsl a zal to pri nas doma se ni mozno, vsaj tako so sporocili iz siola.....

noja vsaj perzej je za tolazbo, ce pa tega ne bi bilo pa takoj odpovem narocnino in kupim navaden modem.....


moje misljenje.......

Narcos Satanicos ::

OK Mortal poročej! :D

Matty ::

DM... omenjas 70 in 250kbps... Govoris o 70KB/s in 250KB/s ali o 70kbps? Oz. o kilobajtih ali kilobitih na sekundo?

Ker jest imam se vedno prenoso od 50-60 KB/s, kar je cirka 500kbps... Je pa zelo odvisno od dneva in casa... (najslabse je zvecer)

Mimogrede... Oni ti garantirajo 512Kbps (oz. 1Mbps) samo do telemachovega streznika, naprej je pa odvisno od kvalitete in zasedenosti njihovih linij...

In glede na to, da za en k..... dela znotraj omrezja to pomeni, da s prehodom na ponudnika telemach ne bomo nc proftirali...

Vanich ::

No, ja , ko smo že glih pri gorenskem kablovju, - ;
a je gdo tukej na Homerci oz. Telesatu ?
In če je , kakšne so izkušnje - prenosi ?
A se splača prešaltat iz Telesata na ADSL ?

Heisenberg ::

Matty: prenosa imam 70KBps (ftp FlashFXP)

dirtyh ::

8-O 8-O 8-O 8-O 8-O a kaksen insider kaj ve kdaj se bo to kaj porihtalo al je upanje zaman. Ma pred kratkim sem mel na kakih serverjih ping pod 100ms sedaj pa 700ms pa tam okoli kot v kaki banana republiki. Da o tem da en k**** mail, ki ma mal daljšo priponko 2mb pošiljam 10 min ;( ;( ;( .

LP z upanjem na najboljse
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

andper ::

Jaz sem pa upanje izgubil.

Na G-Kablu (nekoč Astra, danes Telemach), sem že kaka 4 leta in v tem času se je res, kar se hitrosti in stabilnosti povezave tiče, veliko spremenilo.

Vsekakor mi ta (počasna in nestabilna) povezava, ki sem jo koristil zadnje leto, tako kot mnogim drugim, nikakor ne odgovarja. In tako je prišel 1. 12. 2002 ter z njim novi ADSL paketi s študentskimi popusti.

V primeru običajnega prehoda na ADSL (s priključnino), se zanj najbrž ne bi odločil. Toda na srečo sem imel 2 pogoja za vzpostavitev ADSL-a z brezplačno priključnino izpolnjena. Imam ISDN in imel sem internetno povezavo prek G-Kabla, račune pa plačeval SiOl-u.

Tako se mi je prehod na ADSL definitivno (vsaj zaenkrat no) izplačal, kajti sedaj imam za denar, ki bi ga pri Telemach-u plačeval za tisti 'srednji' paket, ADSL komfortni paket. Enaka cena, nekje 4x višja hitrost.

V 14 dneh so mi zadevo porihtali, tako da sem od danes naprej po dolgem času zopet eden od nasmejanih uporabnikov interneta.

Skratka, če imate izpolnjena tista dva pogoja, ki sem ju omenil, presedlajte na ADSL. V kolikor pa nimate ISDN-a oz. trenutno ne plačujete računov SiOL-u, potem pa res ne vem kaj vam je storiti - najbrž vztrajati pri Telemachu z njegovimi novimi paketi. No, kaj pa vem...

LP :)

Guma ::

Pepca*Kardelj
jest sm bi na telesatu pa je to za en k***** zato sem presoltal na ADSL k sm biu na telesatu sm usak dan mu ispade odkar mam pa ADSL mi pa use laufa tko kokr je treba edino ce kaj pri siolu popravljajo samo takrat mi pa posljejo mail en dan prej tko da vem zakaj se sploh gre
pri telesatu sm jih pa usak tedn klicou ene 4 da si mi postimal da mi je net sploh delou zato sem tudi presoltou na ADSL i ti se ZASTONJ

_Mortal_ ::

Narcos: Dobu sm CD po pošti rabm sm še čakat da mi pridejo ga zmontirat:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Narcos Satanicos ::

Sva se midva narobe razumela se mi zdi :D jest sm spraševou če je kdo zamenou siol na kablu za telemach kot ponudnika 8-)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemachov nateg ali kako ukrasti naročnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
535784 (4614) Tigorsami
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707924 (6230) DeLonghi

Telemach nove pogodbe?

Oddelek: Omrežja in internet
251958 (1233) Gandalfar
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232048 (1563) undefined
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372724 (1943) Jinxy

Več podobnih tem