» »

Ljudje?

Ljudje?

1 2 3
4
5

jype ::

Izi> Če ne bi bilo kamere, ga ne bi nikoli dobili. Kje so sedaj tisti, ki imajo vedno toliko povedati proti kameram na javnih mestih?

Jaz sem tukaj. Če ga nikoli ne bi dobili, bi bila deklica prav tako mrtva, le manj ljudi bi se zgražalo nad posnetkom.

Izi ::

jype je izjavil:

Izi> Če ne bi bilo kamere, ga ne bi nikoli dobili. Kje so sedaj tisti, ki imajo vedno toliko povedati proti kameram na javnih mestih?

Jaz sem tukaj. Če ga nikoli ne bi dobili, bi bila deklica prav tako mrtva, le manj ljudi bi se zgražalo nad posnetkom.
Imaš prav, zgražal se ne bi nihče, ker posnetka sploh ne bi bilo. In mi bi lepo še naprej živeli v iluzijah, da smo ljudje na splošno dobri.
Če gledaš iz tega zornega kota so pa javne kamere res zlo in bi jih bilo treba prepovedati. Svet bi bil takoj lepši oziroma vsaj zdelo bi se tako :D

Ramon dekers ::

kaj vam ni jasno? človek je kakršen je, se ne spremeni. In še enkrat ko je pri zdianju kitajskega zidu zmanjkalo materjala so dali tja kar kitajc. Malo so poštikualči in je bilo. Pa ni bilo tam nobenih kamer.

Smo pač na malo kompleksnejši ravni, ampak princip je isti.

edit:slovnica

Zgodovina sprememb…

jype ::

Izi> In mi bi lepo še naprej živeli v iluzijah, da smo ljudje na splošno dobri.

Vi itak še naprej živite v taki iluziji.

echo ::

Ramon, kako se ne spremeni? Jaz sem se od rojstva veliko spremenil in upam da se bom do smrti še veliko.

Ni pa vsaka sprememba enostavna in prijetna.

Kamere iz vidika javne varnosti nikakor ne odtehtajo svoje investicije. Več bi naredila dobro izpeljana propagandna akcija.
Ima pa sedaj vsak priložnost, da se na take kritične situacije ustrezno pripravi, da ne bo potem presenečen.
Tudi tisti ubožici v bolnici ni kamera nič pomagala. Občutek odgovornosti in dolžnosti pri mimoidočih pa bi naredil veliko razliko.

Ramon dekers ::

ok s psihološkega gledišča bo imel sin ki je imel za očeta pijanca vedno probleme, verjetno bo tudi sam alhoholik ni pa nujno.

To je moje mišljenje, da se človek ne spremeni...Lahko so izjeme, ampak žal zame izjeme ne potrjujo pravila.

Izi ::

jype je izjavil:

Izi> In mi bi lepo še naprej živeli v iluzijah, da smo ljudje na splošno dobri.

Vi itak še naprej živite v taki iluziji.
Mene ne mešaj sem notri, sem že srednjih let in veliko dal skozi, bil v vojski in v vojni in se mi zdi, da ljudi kar dobro poznam.
Naša pamet, ki jo tako radi poveličujemo, nas hkrati naredi tudi najbolj krvoločna bitja na tem planetu, ki so sposobna takih grozodejstev, ki se jih povprečna pamet ne more niti zamisliti. Najhujši zločinci so bili in bodo vedno visoko inteligentni.

Modrost: Čim bolj preproste pameti je človek več dobrote je v njem. Vedno pa se boj visoko inteligentnih ljudi, jim nikoli ne zaupaj in boš dobro prišel skozi v življenju.

jype ::

Izi> Mene ne mešaj sem notri, sem že srednjih let in veliko dal skozi, bil v vojski in v vojni in se mi zdi, da ljudi kar dobro poznam.

Torej ne potrebuješ tega posnetka, da bi spoznal krutost življenja?

Glede na to, kako se take zgodbe odlično prodajajo v medijih si sploh ne morem predstavljati, da bi se lahko izognil temu fizično - da psihološko to zreduciraš na "ta folk na drugem koncu sveta, daleč stran od mene, je čist prtegnen" je pa v taki situaciji tako in tako pričakovano.

Izi> Modrost: Čim bolj preproste pameti je človek več dobrote je v njem. Vedno pa se boj visoko inteligentnih ljudi, jim nikoli ne zaupaj in boš dobro prišel skozi v življenju.

Iz tega sledi, da lahko srečen živiš in umreš samo v koloniji duševno in intelektualno omejenih ljudi.

Aston_11 ::

Kitajska - 2 leti star otrok brez nadzora na cesti.

jype ::

A poznaš kakšno državo, kjer tega ni?

No, razen držav, kjer ni cest?

ripmork ::

Modrost: Čim bolj preproste pameti je človek več dobrote je v njem. Vedno pa se boj visoko inteligentnih ljudi, jim nikoli ne zaupaj in boš dobro prišel skozi v življenju.


Čim bolj preproste pameti je človek, bolj preprostih svinjarij je zmožen storiti, bi jaz rekel.
Ravno "stara dobra pamet" je ponavadi najboljša osnova za grajenje "starih dobrih predsodkov".

Vsak človek pod pravimi pogoji postane... khm, pošast.
Dve stvari ima družba moč naredit: oteževanje vzpostavitve takšnih pogojev ter izobraževanje parov na tematiko pravilne vzgoje otrok.
Za dobro družbe in za otrokovo dobro bi znala bit dobra ideja npr. obvezna delavnica o vzgoji otrok za vsak par, ki se odloči za naraščaj.

donfilipo ::

Korelacija preprosta pamet in poštenost, ali IQ-izobraženost in kriminaliteta, dvomim da je pomembna. In če že, stavim da je celo negativna. Pomeni večji IQ in predvsem izobrazba, manj kriminalitete.

Da se pa brezbrižnost in situacije kot je tale, tista v čakalnici, ali genovese efect (bystander) odpravi, je pa potrebno marsikaj. Ampak so skupnosti, celo res preproste, kjer recimo še menijo da je 6000let nazaj bog ustvaril zemljo in sta eva in adam živela skupaj z dinozavri, pa kaj takega ne bi bilo mogoče. Res ruralne, pa vseeno. Mora obstajati morda tudi kaka urbana.

Torej velja razmisliti. Bo pa težka.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In če še kdo vpraša zakaj? Še enkrat povem. Ni veliko, poleg popolne brezčutnosti, pomanjkanja vsake apatije in dobrega kalašnikova treba, da se za par tisoč dolarjev (cifra ne igra vloge), ali celo za kako bedasto ideologijo, naredi katastrofa. In imamo ne samo brezčutne gledalce, ampak lepo morilca 76 otrok, ali za denar 200 ljudi in tako naprej. V čistem miru. Da o vojnih stanjih in revolucionarnih napetostih sploh ne govorim.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matev ::

Drugi voznik se je zagovarjal, da zaradi teme ni niti videl niti občutil, da je čez karkoli zapeljal.


je videl
ker se je delno ozognil, malce je dovil, samo čez noge ji je zapeljal

verjetno se je bal da bi mu kakšna kost predrla gumo

take bi morali dati pred zid in jim poslati metek v glavo

krneki0001 ::

Matev je izjavil:

take bi morali dati pred zid in jim poslati metek v glavo


Pri kitajcih to še vedno delajo. Pa še računajo za ogled celo vstopnino in račun za stroške pošljejo svojcem ustreljenega. Je bila enkrat oddaja o streljanju kriminalcev na kitajskem. Še posebej tistih, ki so se ukvarjal z drogo, pa za morilce isto velja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

Lahko jih streljajo s pleh muzko in cirkuško predstavo obenem.

Javna streljanja.... trenda popolne brezosebnosti in efekta delovnega mravljišča, kjer mravljice pač brez misli in etike, tiščijo vsaka po svojem opravilu in gredo tudi čez ranjene in trupla, čisto skoraj brez postanka, nikakor ne bodo ustavila. Celo dilanja ne.

Mravljišče lahko v ljudi spremeni drugačna etika, bolj socialno enaka družba in naseljenost, kjer ni na metru na kvadrat 60 kitajcev.

Drogo in dilanje, pa lahko ustavi legalizacija, pametna regulacija cen s strani države, kjer se ves iztržek nameni za preventivo in zdravljenje raznih odvisnosti in negativnih efektov, ki jih droge povzročajo.

This... in žalostno je, da to sredi 21.stoletja moraš dopovedovati dohtarjem in uglednežem vseh kalibrov, pa te gledajo kot norca. Zato pa ta svet tudi nekako nima šanse brez prihoda spiritus sanctusa8-)

Ala sam ga natenanio pravo u.....Ma ne dobar sam povedu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Izi ::

donfilipo je izjavil:

Zato pa ta svet tudi nekako nima šanse brez prihoda spiritus sanctusa8-)

Čakanje na "Spiritus Sancti" je najslabša rešitev, ker ga nikoli ne bo :P
Že vso človeško zgodovino probleme rešujejo samo 2 reči in tudi v prihodnje ne bo nič drugače. To sta vojna in pa svetovna epidemija kakšne kužne bolezni.
Svetovne vojne že 60 let ni bilo, AIDS pa se tudi ni obnesel po pričakovanjih in zato gre vse skupaj k vragu.
Obstaja še tretja rešitev in sicer selitev na druge planete, ampak do tam je še daleč. Čeprav se sliši protislovno je ena huda vojna, ki bo prepolovila število ljudi edina rešitev za prihodnost ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

D3m ::

I concur!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

D3m je izjavil:

I concur!
Se moraš pa zavedati, da je vojna najhujša ravno za mlade ljudi in v bistvu pomeni ena žrtvovana generacija mladih.
Medtem ko bolezen ne izbira, vojna pobira izključno mlade ljudi med 15 in 50 let. Stari ljudje nikoli ne skačejo naokoli z orožjem v rokah, to je delo za mlade >:D

donfilipo ::

No sej zato pa mal spirita, a?

Čist mal. En štamperle?

Dobr no. Pa vojna jebiga.

Što ste tražili, eto vam ga na;((

Coming soon into your home....theaters?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Lion29 ::

cas bi bil, da bi stvari resevali tudi drugace, ne samo z vojnami...

Izi: zakaj ti ne vidis drugih moznosti? Iz katerega vidika? Iz vidika prostora, iz vidika resourcov ali iz antropoloskega vidika? Guzva - psiholoski problem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Ne vojna in patogeni, ampak znanost in tehnologija nas bosta tokrat rešili, enkrat za spremembo...

Samo malo klikneš po netu in že naletiš na tak primer, any time of day: Breakthrough in the production of flood-tolerant crops
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Update. Voznika sta tudi uradno aretirana... Zanimivo bo videt, kaj se bo zgodilo z njima.. Najbrž bo odločilno, kakšne posledice ima sodba na ugled države v svetu..

Če ju ubijejo, zna to sprožiti "two wrongs dont make it right" odmeve po svetu in to ju bo IMO rešilo...

Edit: Tale slika deklice v bolnici me pa še do danes vsakodnevno preganja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

BALAST ::

Predvidevam da 2 leti javnega dela, zagotovo ne bosta dobila kaj hujšega od tega.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

DarwiN ::

Ne bi rekel, da bo kazen tako mila... Prvič, ker mora biti za vzgled vsem ostalim državljanom, in drugič, ker je tako high-profile primer, ki ga spremlja ves svet... 10-20 let IMO..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aston_11 ::

Grem stavit - krogla na stadionu, račun za kroglo dobi familija.

DarwiN ::

Jah, tako kot pri tistem incidentu pred leti z melaminom v mleku, ko je za posledicami umrlo ~10 dojenčkov. Takrat je tudi ves svet gledal, pa so kljub temu dva postavili pred zid..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sirotka ::

spet?

Evo, ti Kitajci so se čist izrodil...

jype ::

Privatizirali so umor. Zgleda se kar zmeniš s svojci, kolk te bo koštal, pa je.

Brane2 ::

Se mi je dozdevalo, da gre za nekaj takega.

V prvem hipu sem posumu, da gre mogoče za "odvečno" deklico...
On the journey of life, I chose the psycho path.

sirotka ::

jype je izjavil:

Privatizirali so umor. Zgleda se kar zmeniš s svojci, kolk te bo koštal, pa je.


Očitno, glede na to, da so svojci TAKOJ zahteval plačilo.

jype ::

Brane2> V prvem hipu sem posumu, da gre mogoče za "odvečno" deklico...

Ne bi se čudil, če bi se pri deklici zmenili za bistveno nižjo ceno.

;-) ::

sirotka je izjavil:

jype je izjavil:

Privatizirali so umor. Zgleda se kar zmeniš s svojci, kolk te bo koštal, pa je.


Očitno, glede na to, da so svojci TAKOJ zahteval plačilo.

Kaj se norce delate, v sloveniji mamo iste zadeve, ravno sedaj po novicah. Staršem umrlega sina bi zadostilo samo to da bi zdravnici rekli da je kriva, ah kje pa so denarne odškodnine:D

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

username ::

Prvi primer s tisto deklico je bil sam po sebi dovolj zgovoren o stanju Kitajske "civiLizacije": kar dva sta jo brezbrižno povozila, kopica ljudi je videla sredi ceste krvavečega malčka in ni storilo absolutno nič. Že samo ta dogodek pove dovolj o grozljivem stanju kitajske kulture in družbe.

Novi primer ki ga je @Lion29 podal, žal še nedvomno potrdi da je stanje res takšno in še hujše. Človek je povozil otroka in namesto da bi pomagal, ga je namerno ubil. wtf!?!?

Ne moreš verjet.

Sedaj bi vsem multi-kulti fanom in apologetom barbarov in divjakom moralo postati jasno: to kaže na totalno sistemsko motenost Kitajske družbe, (pa še marsikatere druge najbrž tudi).
Kaj takega se v Zahodni civilizaciji ne more zgoditi. Trdim, da se NE MORE. Se zgodi (žal) da greš mimo bruhajočega odraslega človeka, ne pa mimo krvavečega dveletnega otroka - sem prepričan da bi vsaj pri otroku vsakdo vsaj poklical reševalce in poskušal zavarovati kraj, da ne bi še kdo povozil.
Še bolj nepredstavljivo pa je, da bi kdo pri nas (v civiliziranem zahodnem svetu) povozil otroka (kar se žal sicer pogosto zgodi), potem pa ne zgolj pobegnil (se tudi žal zgodi, pa se ne bi smelo) - temveč otroka potem kar pokončal! Upam da se vsak normalen zaveda da to slednje ni le hujše, ampak je kar v neki precej drugi kategoriji hujšega kot (že sicer obsojanja vreden) 'zgolj' pobeg s kraja nesreče.


Povsem nujno je, da se ostala ljudstva sveta čimprej prevzamejo standarde Zahodne krščanske civilizacije, vsakršno budaljenje o tem kako je treba spoštovati druge 'civilizacije' in 'kulture' pa je bedasto, kontraproduktivno in moramo takoj nehati s to našo naivno bebavostjo. Ostali barbari očitno niso ne dovolj civilizirani ne kulturni, zato si njihove grozljive navade spoštovanja ne zaslužijo. Še toleriranja ne, pravzaprav.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Mipe ::

Standardi Zahodne krščanske civilizacije? Raje izpusti "krščanske", ker bodo v tem videli samo na milijone mrtvih v imenu krščanstva. Pa tudi "zahodna" lahko izpustiš, ker ima precej velik pridih po kolonializmu, na katerega so kitajci alergični.

Tako ostane samo civilizacija, kitajci pa vedo povedati, da so jo imeli že pred Evropejci.

jype ::

username> Kaj takega se v Zahodni civilizaciji ne more zgoditi. Trdim, da se NE MORE. Se zgodi (žal) da greš mimo bruhajočega odraslega človeka, ne pa mimo krvavečega dveletnega otroka

Aha, ti torej praviš, da se npr. v ZDA (al s čim misliš zahodno civilizacijo) to ne more zgoditi?

username ::

Mipe je izjavil:

Standardi Zahodne krščanske civilizacije? Raje izpusti "krščanske", ker bodo v tem videli samo na milijone mrtvih v imenu krščanstva.
Nič ne bom izpustil.
Zgodovinsko dejstvo je, da je krščanstvo eden temeljev naše civilizacije. Med drugimi temelji pa so grška klasična tradicija in Rimska civilizacija - obe pa sta spet pomembni in bistveni komponenti krščanstva, zlasti v kontekstu izgradnje naše civilizacije. Krščanstvo je bilo pomemben 'medij' ohranjanja mnogih delov antične kulture.

Seveda pa rad s krščanstvom opletam tudi zato, ker gre multikultijem in političnokorektnežem rado v nos, hehe.

Mipe je izjavil:

Pa tudi "zahodna" lahko izpustiš, ker ima precej velik pridih po kolonializmu, na katerega so kitajci alergični.
SOU FAKIN UOT. Koga briga na kaj je alergična taka sodrga hladnokrvnih morilcev otrok.
Očitno rabijo še malo biča zahodnega kolonializma, glede na stvari ki se jim dogajajo.

Tako ostane samo civilizacija, kitajci pa vedo povedati, da so jo imeli že pred Evropejci.
Še enkrat: SOU FAKIN UOT. Srbi tudi radi pravijo da so (njihovi kralji) jedli s srebrnimi žlicami, ko so Nemci in Francozi imeli šele komaj lesene - pa jim dandanes to bolj malo pomaga.

Skratka - morda so Kitajci imeli neko civilizacijo pred tisočletji, pa očitno vmes niso kaj dosti napredovali in je sedaj pač Kitajska 'civilizacija' inferiorna napram Zahodni.

jype je izjavil:

username> Kaj takega se v Zahodni civilizaciji ne more zgoditi. Trdim, da se NE MORE. Se zgodi (žal) da greš mimo bruhajočega odraslega človeka, ne pa mimo krvavečega dveletnega otroka

Aha, ti torej praviš, da se npr. v ZDA (al s čim misliš zahodno civilizacijo) to ne more zgoditi?
Vsekakor ne 18x (pravzaprav, 2-krat plus 18-krat). Če meniš da se motim, podaj kakšen konkreten primer.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

Kenpachi ::

Če se nekaj ni zgodilo (oziroma ni bilo še dokumentirano), se z zagotovostjo ne more zgoditi?
Zaraki Kenpachi.

jype ::

username> Vsekakor ne 18x (pravzaprav, 2-krat plus 18-krat). Če meniš da se motim, podaj kakšen konkreten primer.

Ne, ne mislim, da se motiš - v normalnih razmerah zahodne civilizacije si zelo težko predstavljam, da bi 18 ljudi šlo mimo otroka, tudi če bi bil dejansko že mrtev, ne da bi se ustavili in poskušali poskrbeti zanj. V razmerah, v kakršnih je zdaj Kitajska (pri nas pa so bile takšne sto let nazaj) pa smo tudi "mi" v industrijskih središčih počeli podobne reči (na deželi je tega manj iz očitnih razlogov) iz strahu pred posledicami - danes se pri nas veliko bolj pogosto zgodi to, da deset ljudi firbca, nihče pa ne pomaga.

Da kdo namenoma povozi otroka (odraslega pa še toliko pogosteje), sem pa videl že prevečkrat, da bi verjel, da se to pri nas ne dogaja - seveda pa motivi niso vedno enaki.

donfilipo ::

Da kdo namenoma povozi otroka (odraslega pa še toliko pogosteje), sem pa videl že prevečkrat, da bi verjel, da se to pri nas ne dogaja - seveda pa motivi niso vedno enaki.


Pa kaj je z vami. To je naklepni in podel umor v posebnih okoliščinah. In kaj če kaj takega vidiš in glede na to da te policaji po tvoji lastni izpovedi obravnavajo fer, ne zaženeš galame, pljuvaš po morilcih in obenem seveda tudi zadeve ne prijaviš, tako kot je treba?

Ali gre za nek zavit point?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Še nekaj. Kitajska je kljub komunizmu (socializmu) v ustavi, šele okoli leta 2000 začela z realizacijo socialne države. In ta je danes še v povojih. Po nekaterih delih Kitajske se zdi, kot da glede na stroške življenja živijo bolje kot mi, no zagotovo je kakih 10 milijonov Kitajcev, ki živijo daleč bolje, od recimo dobro situiranih Ljubljančanov, a v globalu, je to prostrana, tudi ruralna dežela, kjer skromno pismeni in nešolani ljudje, šele približno začenjajo slutiti, kaj lahko denar naredi in kaj dejansko so sploh mišljene pozitivne lastnosti socializma. Pa tudi realna kvaliteta evropske za njih nekdaj barbarske civilizacije. Socialno državo imajo celo boljšo recimo nekateri kapitalizmi, kot nekdaj mi.

Nisem čisto prepričan, kako je taka brezbrižnost in koristoljubnost ob truplu, prišla z novim kapitalizmom. Sociale prej niso imeli NIČ. Kar je prišlo s potrošništvom in kapitalizmom, je morda, da sploh na TV vidijo, kaj bi morda lahko želeli. Ameriških filmov nimajo prepovedanih. In Evropskih tudi ne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Ali gre za nek zavit point?

Vidiš na poročilih, ne v živo, jasno. Če bi videl v živo, bi poklical policijo, tako kot jo tudi takrat, ko gre le za nesrečo.

donfilipo> Nisem čisto prepričan, kako je taka brezbrižnost in koristoljubnost ob truplu, prišla z novim kapitalizmom.

Po njihovem pričanju je prišla s pravno državo.

donfilipo ::

Vidiš na poročilih, ne v živo, jasno


To kar vidiš v poročilih ni naklepno. Le par primerov je bilo, a ne nad otroka. Imamo slovenci seveda specialnost alkoholizem in tudi nemarnost, a namenoma pa ljudje ne povozijo otrok.

Po njihovem pričanju je prišla s pravno državo.


Ne razumem. Kitajci nimajo pravne države v klasičnem smislu. Ne da nimajo prava, imajo pa za socializem značilne, precej muhaste izjeme v pravu, kjer so elita nesporna elita, 'sovražniki socializma', pa vse prej kot ljudje. Še danes. In v ne tako malo primerih.

In tudi (ker se popravlja), ko bodo imeli pravno državo in morda celo efektivno enakopravnost pred zakonom, ne razumem, zakaj bi ta prinesla omenjeno okrutno vedenje. Ker bo zločincem sojeno? Ali, ker jim pogosto ni sojeno? Rabiš pojasniti. Pravna država ima namen, da prepreči take reči. In le pomanjkanje pravne države, jih eventuelno lahko pospeši.

Če Kitajci tako namigujejo res, potem to samo pomeni, da je to pri njih praksa, ki so jo šele zdaj začeli preganjati. Kar pa je še bolj tragično.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

donfilipo> To kar vidiš v poročilih ni naklepno.

Seveda je.

donfilipo> Le par primerov je bilo, a ne nad otroka. Imamo slovenci seveda specialnost alkoholizem in tudi nemarnost, a namenoma pa ljudje ne povozijo otrok.

Oh, yes they do.

Ene šolarke, ki so zbirale ne vem kakšne prispevke za svojo košarkarsko ekipo nekje v centralnih ZDA, je nek tip s SUVom ne tako dolgo tega povozil namenoma, za kar so mu seveda tudi ostro sodili - ena od njih je umrla. Seveda jim ni pomagal. Niso imele kitajske sreče, da bi jih vsi mimoidoči pustili ležat na tleh, pa niso bile stare dve leti, pa voznik ni čeznje zapeljal še enkrat, za vsak slučaj, da ne bi bankrotiral zaradi računov zdravljenja, ampak na plin pritisnil in zapeljal skoznje je pa brez dvoma namenoma (in jih pri tem ves čas gledal - pa ni jih osebno poznal).

Looooooka ::

to so krive video igrice :D

Manu ::

username je izjavil:

Zgodovinsko dejstvo je, da je krščanstvo eden temeljev naše civilizacije. Med drugimi temelji pa so grška klasična tradicija in Rimska civilizacija - obe pa sta spet pomembni in bistveni komponenti krščanstva, zlasti v kontekstu izgradnje naše civilizacije.


A to misliš tisto krščanstvo, katerega začetnik je Jezus iz Nazareta, ki je učil Budove in Lao Tse-jeve nauke?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

donfilipo ::

jype je izjavil:

donfilipo> To kar vidiš v poročilih ni naklepno.
Seveda je.


Hm ja. Malce me je zavedlo mišljenje, da si kaj takega videl osebno.

Svet?

Ja imaš tudi sadistične psihopatske morilce otrok. In spolne iztorjence.

Kaj točno take psihopatske primere razlikuje od tega, ki naključnost na kitajskem nekako izključuje, je pa treba raziskati. Tule malo ugibamo. In zdravo ugibamo. Sociologi kalibra Žižek, bodo dodali še Lacana in vse svetovne mite in ravno tako ugibali.

Bi bilo pa prav, če bo nekdo lepo potegnil ven statistike in dežele kjer je tega pro/capita več, tudi ocenil, kje šepajo. Morda več množičnih psihopatov tipa Iceman, ki če ga pogledate, vam da dvomiti v liberalni kapitalizem, tipa poskrbi zase sam. Mož je namreč poskrbel na precej zanimiv način>:D. Zase in predvsem za svojo družino! In niti ni res da USA nimajo welfare-a. Imajo. Relativno močnega. Pa vseeno serijskih morilcev psihopatov in tudi normalnih imajo veliko. Samo mentaliteto in mišljenje, pa ponekod po mestih povsem kontra recimo krščanski, ki prevladuje po velikem podeželju. In drugje zna biti podobno. S tem, da zna na Kitajskem biti na podeželju in nazaj v preteklost, celo slabše. Lahko smo slučajno zaradi weba, neta in techa, naleteli na skrivnost revščine kitajske. Sindrom izpostavljenosti šibkih. Kar bo pri nas Evropejcih izzvalo ogorčenje, če je seveda kakršnakoli šansa, da se zadeva razsvetli. V kar pa rahlo dvomim.

Takih enostavnih preglednih analiz ne bo. Nekako jih nek hudič prepove. Dovoljeno je trobezljanje v mitih, (kjer pa vseeno smo lahko pozitivec:) in nizanje golih dejstev, z relativizacijo. Povsod je enako.

Ni. Lahko pa še bo ponekod tako. In zlahka bo tudi na Kitajskem bolje.

Igrice?
Hja če nekdo tiči pred kišto 23 ur dnevno, je treba gledati z 2 kotov. Ali je to dobro, ker je sociopat, ki bi nekoga ubil, ker je že prešel skozi šole socializma in kapitalizma in pretakanj:), ali pa je mlad pubertetnik, ki na tak način postaja antisocialen, na poseben način. Točni rezultat mi ni čisto jasen.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

krneki0001 ::

Iz prve roke (od pogovora z enim kitajcem včeraj). Zakaj so taki otroci in njim podobni povoženi, ubiti, predvsem deklice so na udaru. Zaradi omejitve en otrok na familjo. Torej če hočeš fantka, rodi pa se ti deklica, daš pač deklico na cesto in jo bo že kdo povozil ali odnesel ali ubil ali karkoli - uglavnem da se je znebiš in da lahko zaplodiš drugega otroka, ker je prejšnji izginil ali umrl.

Bolano, ampak na žalost še kako resnično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

username ::

jype je izjavil:


donfilipo> Le par primerov je bilo, a ne nad otroka. Imamo slovenci seveda specialnost alkoholizem in tudi nemarnost, a namenoma pa ljudje ne povozijo otrok.

Oh, yes they do.

Ene šolarke, ki so zbirale ne vem kakšne prispevke za svojo košarkarsko ekipo nekje v centralnih ZDA, je nek tip s SUVom ne tako dolgo tega povozil namenoma, za kar so mu seveda tudi ostro sodili - ena od njih je umrla. Seveda jim ni pomagal. Niso imele kitajske sreče, da bi jih vsi mimoidoči pustili ležat na tleh, pa niso bile stare dve leti, pa voznik ni čeznje zapeljal še enkrat, za vsak slučaj, da ne bi bankrotiral zaradi računov zdravljenja, ampak na plin pritisnil in zapeljal skoznje je pa brez dvoma namenoma (in jih pri tem ves čas gledal - pa ni jih osebno poznal).
Ja saj.

Tale tvoj primer iz ZDA je očitno primer psihopata, ki ravna povsem v nasprotju s pravili in splošno prakso v (ameriški) družbi.

V obravnavanih dveh kitajskih primerih pa opaženo nečloveško ravnanje očitno žal ni zgolj posamićen eksces ki bi kršil vse tamkajšnje norme, temveč je tako divjaštvo očitno dokaj v skladu s splošno prakso v kitajski družbi...

In to je problem - žal bodo tudi v kolikor toliko pošlihtani družbi verjetno vedno obstajali nekateri podivjani posamezniki ki zagrešijo strahote - a še veliko hujše od tega pa je podivjana družba, kjer so strahote takorekoč del sistema in ne posamične napake-ekscesi...

In da je na Kitajskem v bistvu celotna družba dokaj prf*knjena, kažeta dva izmed komentarjev na članek, linkan v čisto prvem postu v tej temi:

Komentator A: "Speaking as a Chinese I am saddened by this but not shocked or surprised..."


Komentator B: "A friend of mine went to China on business three years ago. He was met by Chinese businessmen in a driver driven car. As they were driving in heavy traffic he was shocked to see a body lying beside the road. It was a woman who had been hit and killed by a car. No one was dealing with it. He pointed it out to his companions. They told him not to worry the police would come and 'collect' the body in due course. That was in morning. In the late afternoon they drove back the same route and he saw the body still lying there. My friend decided not to do business with a country that was so casual about the death of a human."

Skratka:
1. Nek Kitajec prizna, da to žal v njegovi deželi ni nekaj tako nevsakdanjega. Vseeno očitno ne namerava kaj dosti storiti glede tega.
2. Nek Zahodnjak vidi kako grozljiva in nemoralna je Kitajska družba - in zato se odloči da ne bo delal biznisa z njimi, odpovedal se bo potencialnemu zaslužku.

Sedaj pa ni več tako težko potegniti sklepa, katera kultura od teh dveh je bolj moralna in superiorna.
Sapienti sat.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FLA: Foxconn hudo krši pravice delavcev, ukrepi do julija 2013

Oddelek: Novice / Ostale najave
276846 (5372) Alexius Heristalski
»

Koliko sužnjev dela za vas? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15817829 (13043) Tadej21
»

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14913173 (11130) Ramon dekers
»

Na Otoku veliko islamskih sodišč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1999239 (6353) donfilipo

Več podobnih tem