» »

Ljudje?

Ljudje?

1
2
3 4 5

Tear_DR0P ::

Ampak se čisto vklapa v moje počasno spoznavanje metalitete teh daljnih vzhodnjakov.

zato da dogodek povsem paše v tvojo mentalno sliko sveta, si pripravljen spregledati, da ga v zahodnem svetu poznamo že vrsto let in ga preučujemo že od šestdesetih?

face it, večina ljudi je na internetu herojev, kakor yupe - ko pa sosed tepe ženo, pa večina ne dvigne telefona, kaj šele da bi žrtvovali svoj čas za pomoč resno poškodovanim - tako vsaj pravijo številke
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

donfilipo ::

Vem, po prvem koleričnem napadu se tudi korigiram.

Nismo mi nič boljši. Imamo tudi precej bolj mučne slike in filme.

In pri hudi jezi na Kitajce gre v bistvu za jezo na lastno neznanje. Ampak to so že finte za kakega lacanovca in podobne. Oni to lahko vnovčijo.

Nam pa vseeno mora ostati neko nestrinjanje in skrb za katerokoli družbo, ki kaj takega omogoča!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Ne vem, če res nismo nič boljši. So podobne slike, ne pa tudi take oziroma ne v takem številu.

Ja, gre za eno smrt ampak glede na obnašanje nastopajočih je videt, da to zanje ni nekaj še nevidenega, prej nasprotno.

Saj naletiš na debila, ki bo ubil otroka, da bi se izognil denarni kazni, a tisto je bolj videt tam kot nepisano pravilo.

Ko potem še poslušaš multikulti crap o spoštovanju kultur in o neskončni modrosti kitajske kulture, ni čudno če ti dvigne pokrovko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Aston_11 ::

Smo po mojem še vedno prvaki Slovenci - ko je uni kretenko moral vreči hčerko čez balkon in šele nato sebe. Kar mi je popolnoma nelogično, da razni samoubice morajo najprej še nekoga pognati v smrt, ne pa zgolj sebe. Pa da se ne bi preveč zgražali nad kitajci, ker imamo mi precej posla sami s sabo in so razni idiotkotki zaščiteni kot kočevski medvedi.

donfilipo ::

Ja no takale situacija se strinjam. Tudi po mojem smo v normalnem civiliziranem vsakdanu boljši. Zakaj potem ko zberem frnikule. Morda pa prej kak večji talent.

Ampak da sem se pomiril, sem si odvrtel filme dokumentarce iz bosne in juge, ki sem jih videl kar nekaj, in to v par sekundah in je takoj drugačna slika. Tu pa se sprašujem ali je možno da bi se tri kitajske sosednje vasi, kjer ima ena rdeče, druga rumene in tretja zelene dimnike tako trdovratno klali:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Aston_11 je izjavil:

Smo po mojem še vedno prvaki Slovenci - ko je uni kretenko moral vreči hčerko čez balkon in šele nato sebe. Kar mi je popolnoma nelogično, da razni samoubice morajo najprej še nekoga pognati v smrt, ne pa zgolj sebe. Pa da se ne bi preveč zgražali nad kitajci, ker imamo mi precej posla sami s sabo in so razni idiotkotki zaščiteni kot kočevski medvedi.



Eh čaki mal. Tisto je dejanje iz obupa, kjer je dokaj verjetno da se ni bil sposoben obnašat racionalno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Aston_11 ::

Bejži no, iz obupa je vrgel hčerko z balkona, pa še zato se je fajn potrudil, da ni padla na ponjavo. Obup ga je gnal, da je zagnal malo kolikor je mogel daleč?

Jok, maščevanje je to bilo. Podlo.

Glede tega pa tudi ne veš, v kakšnem psihofizičnem stanju je bil voznik prvega vozila, npr. - morda je pri njih tako kot pri naših ciganih, ko je poroka običajna tam pri 12 letih. In je za njih to normalno, in je bilo normalno tudi za naše sodišče, ki je priznalo njihov običaj. Na prvi stopnji, na drugi mislim, da je padlo.

MIHAc27 ::

Tukaj gre za: Če jaz ne morem nekaj imeti (skrbništva nad otrokom npr.) potem tudi ti ne smeš.

Aston_11 ::

Se strinjam. Obupa tu ni. Čista preračunljivost. Skupni element s kitajci je, da je žrtev otrok. Odnos do otrok/a je porazen. In ko se zgražamo nad kitajci, jebemo folk v glavo, če se nad otroki dere, da kakšno klofuto ali kaj podobnega. Da buščki ne bodo sfrustrirani, temveč razvajeni v pm.

Brane2 ::

Aston_11 je izjavil:

Bejži no, iz obupa je vrgel hčerko z balkona, pa še zato se je fajn potrudil, da ni padla na ponjavo. Obup ga je gnal, da je zagnal malo kolikor je mogel daleč?

Jok, maščevanje je to bilo. Podlo.


Pozabil si na "malenkost" da je tip stvar začinil še s svojo smrtjo. S svojim življenjem se ljudje ponavadi ne hecajo.



Glede tega pa tudi ne veš, v kakšnem psihofizičnem stanju je bil voznik prvega vozila, npr. - morda je pri njih tako kot pri naših ciganih, ko je poroka običajna tam pri 12 letih. In je za njih to normalno, in je bilo normalno tudi za naše sodišče, ki je priznalo njihov običaj. Na prvi stopnji, na drugi mislim, da je padlo.


Pa saj to pravim. Za njih je to normalno. Chinese oriental wisdom my ass.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Aston_11 ::

Ja, nas je zajebal s svojo smrtjo. Rabili smo linč, tega pa ni bilo. Dobro nas je. Ja, kitajci imajo neko svojo logiko. Ljudje jim umirajo na tisoče, niso na pa youtubu. Kot pravijo zgoraj, statistika.

Brane2 ::

Saj to pravim. Ubil se je. Tega ponavadi ne narediš iz tam nekih mračnih vzgonov.

Dobro nas je. Ja, kitajci imajo neko svojo logiko. Ljudje jim umirajo na tisoče, niso na pa youtubu. Kot pravijo zgoraj, statistika.


Točno. če bi bilo to pri nas, bi bilo nesprejemljivo. Ker je pri njih, je pa some kultural special feature.

Vsaj v očeh dežurnih multikulti evangelistov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Saj to pravim. Ubil se je. Tega ponavadi ne narediš iz tam nekih mračnih vzgonov.

Who cares? Tip je bil očitno na poti, ki ji praviš psycho path.

Tale kitajska finta je grozna za pogledat, statistično gledano pa žal ni neka blazna anomalija.

donfilipo ::

Vidi vidi.

Statistično gledano spadamo med države, kjer se hudičevo malo kršijo osnovne človekove pravice. Hudičevo malo. In zakaj potem tapkaš in se daješ na idealni statistiki, nekdo v Iranu, ali recimo kaj vem, na kitajskem pa ne?

Zato ker si upaš in ni nič nevarno, ali zato ker je ne glede na statistiko, to pomembna reč. Od enega primera na slučajni skriti nadzorni kameri naprej, v projiciran vsakdan!

Bušenje guma obavezno8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

jype je izjavil:

Brane2> Saj to pravim. Ubil se je. Tega ponavadi ne narediš iz tam nekih mračnih vzgonov.

Who cares? Tip je bil očitno na poti, ki ji praviš psycho path.

Tale kitajska finta je grozna za pogledat, statistično gledano pa žal ni neka blazna anomalija.


Točno o tem govorim. Tip je neskončno črn, ker je pač "naš".

Ko gre za Kitajce, pa to enostavno ni možno. Tudi če rečeš, da to ni "neka blazna anomalija". In tudi ne, če se na trenutek ustaviš in razvozlaš da si pravkar ugotovil, da je umor otroka tam pač veliko bolj sprejemljiv in da pač ni tak bavbav nasploh. Kar pomeni,d a je morilcev tam tudi procentualno kar nekaj več kot pri nas.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Nič bolj ni sprejemljiv, halo! Se pa pogosteje zgodi in manj ljudi uživa standard, ob katerem si lahko privoščijo sekiranje zaradi takšnih reči.

Nič drugače kot v drugih močno poseljenih delih planeta, tudi v ZDA.

Aston_11 ::

Saj tam ga voznik ni spregledal. Se mu ni zdelo vredno ne zaviti, ne zavirati ne nič. Sedaj, ko bo dobil kroglo na stadionu v glavo, mu še vedno ne bo nič jasno.

Brane2 ::

Nič bolj ni sprejemljiv, halo! Se pa pogosteje zgodi in manj ljudi uživa standard, ob katerem si lahko privoščijo sekiranje zaradi takšnih reči.


TOREJ JE BOLJ SPREJEMLJIV. Ne vidim kako lahko drugače rečeš, da je nekaj sicer nesprejemljivo, se pa ne sekiraš. Če se ne sekiraš, si to sprejel, a ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Aston_11> Saj tam ga voznik ni spregledal. Se mu ni zdelo vredno ne zaviti, ne zavirati ne nič.

Kako veš? Ker če to drži, gre zagotovo za hudo psihično bolnega človeka, če pa ne, potem je šlo za nesrečo, v kateri je morda šoferju zmešalo šele ob spoznanju tega, da je povozil otroka.

Brane2> TOREJ JE BOLJ SPREJEMLJIV. Ne vidim kako lahko drugače rečeš, da je nekaj sicer nesprejemljivo, se pa ne sekiraš. Če se ne sekiraš, si to sprejel, a ne ?

Ne. Če bi bil bolj sprejemljiv, potem snažilka zagotovo ne bi poklicala na pomoč, temveč bi trupelce zadegala v kontejner za smeti, kot to počnejo tam, kjer to je sprejemljivo.

donfilipo ::

Pa kaj vam je madona. A mate opij dan.

Povozila sta jo dva. Mimo so šli, ko da ni nič, štirje ali več!!!

Mater božjo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

Ja, ta pojav smo tudi že razložili. Ni prijeten, je pa pogostejši, kot si radi mislimo (žal tudi pri nas).

Spominjam se primera, ko je pobruhana ženska ležala ob cesti (v Ljubljani), mimo nje so se pa sprehajale trume ljudi in se pogovarjale o zlorabi alkohola. Eventuelno se je od nekje znašel plemenit gospod, ki je ženski ponudil prevoz na čiščenje želodca. Izkazalo se je, da je bruhala zaradi bolečin, imela pa je odprt zlom noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Evo, spet yupe relativizira. Spašavaj multikulti do poslednjeg ranjenika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

A misliš?

Ma ga nabijem u tri krasne. Za multikulti bi spregledal tak kriminal in sramoto za človeštvo.

Marš. Sieg!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Ne razumete.

Tudi dobro.

Brane2 ::

Saj štekam. Tealesa teh ljudi niso defektna,verjetno tudi ni stvar v DNK.

Najbrž tudi niso slabi. Gre za preživetje in interese posameznika, ki niso značinlni samo na Kitajskem.

O.K. Ti in taki primerki IMHO ne bi smeli imeti posebnih pravic, ki jih sicer dajemo človeškim bitjem, kjerkoli že so.
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

Spominjam se primera, ko je pobruhana ženska ležala ob cesti (v Ljubljani), mimo nje so se pa sprehajale trume ljudi in se pogovarjale o zlorabi alkohola. Eventuelno se je od nekje znašel plemenit gospod, ki je ženski ponudil prevoz na čiščenje želodca. Izkazalo se je, da je bruhala zaradi bolečin, imela pa je odprt zlom noge.


Ne razumemo, da s taktiko ni to nič nenavadnega pojasnjuješ tak mizeren škandal.

Tudi tisto v LJ je seveda treba obsojati, in če javiš imena in priimke mimoidočih, jih bom organizirano denarno kaznoval:))

Ne bi tega pričakoval od tebe.

Je nenavadno, je obsojanja vredno in vsaj za debaterje taktika relativiziranja, ni nek pokazatelj kakršnegakoli relevantnega znanja. Pojasnniti zakaj se to dogaja, zakaj ni normalnega kroga firbcev in nazadnje pomoč, to je že bolje.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

donfilipo> vsaj za debaterje taktika relativiziranja

Za nobeno relativiziranje ne gre. Gre za pojav, ki ga omenja že Tear_DR0P, ki je dobro dokumentiran in preučen, ni pa še zadostno pojasnjen.

To ne pomeni, da jaz ne obsojam vsakogar, ki se je tam sprehodil mimo, pomeni pa, da razumem, da bi to storili mnogi (jaz pa ne, kar je edino, na kar dejansko lahko vplivam).

donfilipo ::

bystander effect. OK. teardrop ni rupa.

Zdaj pa, zakaj na Kitajskem ekstrem, ki ga pri nas vsaj po moje ne bi videl. To me muči.

S tem da pri bystander efektu imaš rinček firbcev. Brez pomoči. Slovit in odmeven primer: nesreča nine, kjer pa ni bilo hujšega.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

To že ni "bystander effect". Kvečjemu "walk-over" effect. In pa "drive-over" effect.

Sploh ne dvomim, da če bi jo pustili tam ležati,d a bi jo povozil še kdo.

Tudi taprvi jo je očitno videl, a ker mu je zašla pod rob vertobranskega stekla, se ni hotel zajebavat s tem in je domneval, da je pač že šla stran.

Ne more biti bystander effect, ko stopiš preko otroka, ne da bi se ustavil. Ali ko naslednji avto poskuša zapeljati mimo, ne da bi bil ziher, da je ne bo povozil.

Ne me smejat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Zakaj so posamezniki šli mimo, je jasno iz komentarjev v kitajskih debatah. Ker niso želeli sprejeti odgovornosti.

Brane2 ::

Kakšno odgovornost bi sprejel s tem, da bi jo prestavil pol metra proti robu, da je ne bi povozil naslednji tovornjak ?

In kako se tej odgovornosti izogneš s tem da previdno stopiš čez umirajočega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

donfilipo ::

Ma normalno je da naženeš galamo, zbere se bystander rinček v katerem pa le nekdo praktično vedno pokliče 112.

In potem žrtve vsaj ne povozi vsak drugi valentino rosi na elektro biciklu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

Sem odgledal še enkrat.

Ne mi o strahu pred odgovornostjo, to je smešno.

Za prvega je težko verjet, da je ni NAMENOMA povozil. Drugi, z veliko večjim kamijonom ji je zapeljal čez noge brez najmanjše sekirancije.

Prvi pešec je videl, ko jo je tip povozil. Tudi če sprejmemo argument strahu pri tem zakaj ni pomagal, ni razumljivo zakaj ni niti trznil.

Tip se v trenutku tragedije ne ustavi, ni videti da bi se usral in poskušal oditi kam drugam itd.

Čisto neprizadeto nadaljuje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Kitajska mentaliteta je zelo drugačna od naše. Tam ni sentimentalnosti in podobnih zadev, ki so pri nas pomembne. Ko nekdo umre, ni prizadetosti, ni žalovanja. Tudi če nisi dovolj dober, če ne paziš kaj rečeš in podobno, te v trenutku lahko zamenja nekdo drug, ki v vrsti stoji za tvojer mesto. Poleg tega je zaradi sistema, ki so ga imeli bil vsak človek sovražnik, ki te je lahko izdal oblasti, ta pa vemo kaj in kako je počela z ljudmi, ki so proti sistemu. Tako da pri njih kake sekirancije, sentimentalnosti, prizadetosti ne boste videli.
Kolega ki je kar nekaj let preživel pri njih, je to povedal in tudi opozoril, da ko bodo enkrat prišli v svet, bo neusmiljeno za vse ostale, ki smo navajeni na naše okolje in bomo orenk nastradal. Oni za pest riža in malo vode delajo to, za kar mi hočemo ogromno plačilo ali pa se sploh nočemo ukvarjat (azbest, strupene barve,...), ker je pri njih človek dobesedno samo potrošni material.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Bi rekli kolektiv brez individuumov praktično?

Ja to sem slišal že 100x.

Na drugi strani pa tudi nekaj osebnega ponosa individualizma in desidenstva je. Vprašanje je samo koliko. In ali ga res sploh kdo na čelu z USA podpira:) Ali jim bolj ustreza poceni delovno mravljišče. Vsaj glavnim mudonjam.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

@nny ::

V Trzinu je na cesti umrl znanec, ki je imel epileptični napad. Ležal je na cesti v lastnem bruhanju, zato je večina mimoidočih (15-20 komadov) naredila okrog njega velik ovinek, ker je bil videti "samo" pijanec.

Nič nismo boljši.

jype ::

@nny> Nič nismo boljši.

Tudi če bi res bil "samo pijanec", to seveda ni noben razlog, da se mu ne pomaga.

D3m ::

To je naravno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brane2 ::

Je neka razlika če ne pomagaš "pijancu" ali pa če POVOZIŠ OTROKA S KAMIJONOM, KER SE TI GA NI DALO VSAJ UMAKNITI S CESTE.

Če je ti ne vidiš, potem se tudi med seboj zelo razlikujemo.:|

Pijanec je v tem lahko po svoji krivdi. Poleg tega, nikoli ne veš, kakšne probleme ti lahko naredi. Pa tudi ni očitno, da gre za kaj posebnega. V 99% primeorv gre samo za "normalno poslovanje"

S tistim otrokom je bilo drugače. Težko rečeš, da si mislu, da pač brizga lastno kri kar tako vsak dan za zabavo po cesti ali da si je sam kriv.
On the journey of life, I chose the psycho path.

D3m ::

Hmmmm, ne poznam Kitajske kulture ali njihove mentalitete tako, da bom tukaj samo spectator.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Brane2> Je neka razlika če ne pomagaš "pijancu" ali pa če POVOZIŠ OTROKA S KAMIJONOM, KER SE TI GA NI DALO VSAJ UMAKNITI S CESTE.

Je? Je razlika, če povoziš otroka s kamijonom, ker si lovil zeleno, pripeljal pa skozi rdečo? Ker tudi ta primer se je pri nas zgodil, šofer pa ni ustavil (je pobegnil z mesta nesreče), je pa imelo štiri leta staro dekletce srečo, da je bilo na mestu mrtvo in verjetno ni čutilo prav dosti bolečin.

Pa mi ga nismo javno usmrtili, čeprav mnogi trdijo, da si s takim dejanjem to zaslužiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Spet neke relativizacije u 3PM.

Če je tip s kamijonom nšel na to,d a bo povozil deklico, ker ga je bolel ku*ac zanjo, potem imaš deloma prav.
Če se je ustavil na njej in jo potem po krajšem premisleku povozilč še z zadnjimi kolesi, si še bližje.

Ko mi boš pokazal na nekaj pešcev, ki so vse to videli, so se pa samo neprizadeto sprehodili mimo in pri tem pazili,d asi v krvi ne umažejo čevljev, si že skoraj tam.

In ko mi pokažeš naslednji kamijon, ki je pripeljal tik za tem in se kao umaknil na levi rob, ni pa v bistvu niti upočasnil, medtem ko ji je zapeljal čez kolena, si zmagal. Potem se vdam.

Kaj bo torej?
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Pa mi ga nismo javno usmrtili, čeprav mnogi trdijo, da si s takim dejanjem to zaslužiš.


Problem je v tem, da če nebi imeli policije, bi ga. Nismo nič dosti drugačni od njih, samo delamo se da smo. Je pa tudi to, da za kitajce smo mi manjvredna rasa, indijci in arabci so pa na splošno za njih slabši kot psi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Brane2> Če je tip s kamijonom nšel na to,d a bo povozil deklico, ker ga je bolel ku*ac zanjo, potem imaš deloma prav.

Tega ne moremo vedeti v _nobenem_ primeru. Tip, ki jo je očitno dvakrat povozil, zagotovo ne more biti povprečen kitajec.

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Ajde. In tisti takoj za njim je tudi "nadpovprečen" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Ajde. In tisti takoj za njim je tudi "nadpovprečen" ?

Nope. In tudi 200 tistih za njim ne. Sedemnast milijonov za njim pa ja.

To, da je moralo jit mimo 20 ljudi, preden se je našla ena mamka, ki ni šla kar mimo, je _normalno_. Ni sprejemljivo ali dobro, je pa pogosto (in se ne more zgodit na vasi, kjer vsi vse poznajo, lahko se pa zgodi v mestu).

Brane2 ::

Kakšna je verjetnost, da se dva psihota pripeljeta eden za drugim ?

In da so praktično vsi tam, ki jih je trakrat ujela kamera, v bistvu nedaleč od "rekorderjev", da pa to vse skupaj ni blizu povprečja vsaj tistega naselja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Kakšna je verjetnost, da se dva psihota pripeljeta eden za drugim ?

Ne predstavljam si, kako se lahko zgodi, da sploh voziš tako, da bodisi ne vidiš, bodisi ti je vseeno.

Kar pa ne pomeni, da se ne da, ali da je na kitajskem neobičajno.

Brane2 ::

Saj to pravim.

Ta "neskončno modra kitajska kultura" pa mogoče le ni artikel za zahodno konzumacijo.

Celo za kitajsko konzumacijo IMHO ne več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tear_DR0P ::

Ja, gre za eno smrt ampak glede na obnašanje nastopajočih je videt, da to zanje ni nekaj še nevidenega, prej nasprotno.

brane2, pa ti kdaj bereš cajtnge? veš da mamo v sloveniji talente, ki uspejo zbit človeka do smrti in odpeljat naprej domov? takšno vedenje ni odvisno od naroda, ampak od tega da smo ljudje. nekaterim se zdi brezveze ustavljat za starko, ki pade na prehodu za pešce. drugi se raje obrnejo proč, ko nekoga ubijejo, samo za to, da jim potem ni treba biti priča na sodišču.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FLA: Foxconn hudo krši pravice delavcev, ukrepi do julija 2013

Oddelek: Novice / Ostale najave
276846 (5372) Alexius Heristalski
»

Koliko sužnjev dela za vas? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15817829 (13043) Tadej21
»

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14913174 (11131) Ramon dekers
»

Na Otoku veliko islamskih sodišč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1999240 (6354) donfilipo

Več podobnih tem