» »

Onemogočiti PrtSc gumb

Onemogočiti PrtSc gumb

SmeskoSnezak ::

A bi se dalo sprogramirati spletno stran, da nikakor ni možno uporabiti Print Screen gumba? Da ne more niti tako priti do kaksnih slik ali besedila. Vem da lahk sprogramiraš, da človek ne more shraniti slike s klikom na njo ali pa besedila ne more označiti.
@ Pusti soncu v srce... @

Aston_11 ::

Kaj pa klasika - slika s fotoaparatom?

gendale ::

ne

poženeš v vmwaru

screenshot tega

te fore za onemogočanje shranjevanja so tolk luknjaste, da jih ni smiselno uporabljat
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SmeskoSnezak ::

Aston, zdi se mi, da se kvaliteta konkretno zniža, če bi slikal s fotoaparatom. Besedilo bi že lahk uštimal, da je bolj švoh za videt od daleč, recimo da bi moral človek se približati na 30-40cm, da bi lahk prebral čisto besedilo.

Verjetno bi moral sprogramirati spletno stran s kakšnim "malware" programčkom, ki izkoristi kakšno luknjo samega Os-a, ki bi ti zmrdal te posebne gumbe. Dvomim, da ima PrtSc posebej navodilo, ampak je del F gumbov. Kaj menite o ideji?:)
@ Pusti soncu v srce... @

gendale ::

menim da sem ti že en post nazaj napisal kako se v 3 minutah obide tvojo rešitev
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tilen ::

Neumnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

vmware je virtualni os, kajne? pač še vmware exploit najdeš, what's the big deal? :P kjer je volja, tam je pot...
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

Kakšen exploit, ne sanji ti.

Recimo za firefox komot najdeš dodatek ki odprto stran shrani v png.. v bistvu je celo boljše kot print screen tipka, ni treba sestavljat slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

gendale ::

SmeskoSnezak je izjavil:

vmware je virtualni os, kajne? pač še vmware exploit najdeš, what's the big deal? :P kjer je volja, tam je pot...

in programer sposoben naredit vse te silne exploite bo pisal spletne strani

ok ;)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SmeskoSnezak ::

Tukaj pisemo o sami ideji in kako to izvesti. Kaj za vraga ima vase mnenje kaksno tezo?!

Ker je tak tezko onemogociti nek plugin, ce ze se omenja exploit in malware? Ste pa res ozkogledni...
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

Bistvo je da se ne da izvesti (efektivno) kot si ti to predstavljaš. Kdo je potem ozkogleden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

marsovcek ::

Če imaš tako zaupne informacije, da se bojiš kopiranja, potem jih raje ne objavljaj na net ;).

SmeskoSnezak ::

No ja, ce se vam ne da razpravljat o sami ideji, ni vazno ce je efektivna ali ne, brezveze sploh imet to debato. :P
@ Pusti soncu v srce... @

Adrijan0 ::

Ne razumem kako bi ti rad exploital vmware? 8-O:D;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Tody ::

Smeško, četudi onemogočiš printscreen tipko so ti pokazal tri nove načine kako posneti zaslonsko sliko. Tko da nekako nima smisla :)

blackbfm ::

Če že, je boljši način da vsebino ponudiš preko po meri narejene samostojne aplikacije in ne rabiš nobenega malwara za onemogočit printscreen. Ampak še vedno stvar nikakor ni imuna za nekoga ki ima 3 minute časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SmeskoSnezak ::

Govora je o ideji, kako onemogočiti print screen gumb za tisto sekundo, ko kdo zeli sliko. Nekako se ne gre za tiste, ki imajo tako silno zeljo krast avtorsko vsebino, da bodo sli v virtualne masine (dvomim da bi jim sploh padlo na glavo ta ideja, razen po prebiranju te teme :D ) ali pa sklocali po telefonih (kjer se itak zgubi kvaliteta).

Niti ni govora o bilokaksni moji vsebini ali ekstra programu.
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

V teoriji se da marsikaj, v praksi pa nič.

SmeskoSnezak ::

Zato pa vecinoma le se berem teme, ker ocitno noben nea rad razpreda in se pogovarja o teoriji. :P Lenobe lene, ki o vsem drugem razpravljajo, samo o doticni temi ne.
@ Pusti soncu v srce... @

HardFu ::

Mislim da si dobil precej odgovorov, da se ne da. In ker sprasujes dalje (kar pocasi meji ze na neumnosti), folk postaja sarkasticen.
Skratka se moj odgovor: NE da se. Sedaj pa nacini kako lahko zajamem vsebino:

- Namestim kaksen program za zajem slike na monitorju. Brskalnik sploh vedel ne bo zanj. (takih programov je ogromno)
- Brskalniki imajo vticnike za zajem vsebine, lahko uporabim katerega
- Grem na kaksen spletni servis, ki dela screenshote razlicnih browserjev, dobim sliko
- Na macu nimam Print Screen tipke, pritisnem Command+Shift+4 oznacim del ekrana in naredim screenshot celega ali samo dela (ali samo dolocenega okna)
- Spletno stran preko wget ali curl zdownloadam direktno s serverja (brez uporabe browserja) in imam vso tekstovno vsebino in slike.
- Ko bo google (ali kak drug pajek) indeksiral stran, jo lahko preko raznih arhivskih strani obiscem in tam skopiram
- Med izhod iz racunalnika in vhod v monitor namestim kaksen hardware za zajem slike
- Fotoaparat z veliko locljivostjo mi lahko naredi sliko, preko katere kaksen OCR program sliko konvertira v tekst
- ...

Kot je ze nekdo pred mano omenil, ce ne zelis, da kdo kopira vsebino, potem je ne objavljaj na netu, ker se zajema slike z monitorja ne da preprecit, sploh pa ne s spletne strani.
http://codeable.io

ZaphodBB ::

Sploh se ni treba tako matrat.

Samo med http requesti najdeš url, pa direkt snameš sliko.

Dolgčas.

nodrim ::

2,3 sekunde googla ... http://www.astahost.com/info/tiitol-dis... itd. itd.

Gandalfar ::

nodrim je izjavil:

2,3 sekunde googla ... http://www.astahost.com/info/tiitol-dis... itd. itd.


Ok, kere sick 'resitve' :)

--

Tkole je: ce lahko spremenis iz brskalnika obnasanje sistemskega klica je to exploit. Ceprav bi bil ti mnenja, da je zate to ok, bi lahko bad guys naredili ti kaj hujsega. Posledicno tega ni mogoce naredit.

Zgoraj so napisane neke bizarne resitve, ki bodo morda delale v nekem robnem primeru, ker se zanasajo na to, da uporabnik:
- sprozi gumb znotraj browserja in upas, da s tem povozis sistemskega (not very likely)
- zadevo zakodiras v nekaj kar zahteva graficno pospesni video, ki se na dolocenih sistemih ne screenshota vredu. Spet .. odvisno od sistema in ce bo ljudem to delalo.

SmeskoSnezak ::

Nekatere te resitve sem ze nasel, a sem še vedno hotel slišati vaša mnenja in poglede na izvedbo onemogočitve enostavnejše "kraje" prek print screena.
Hvala, da se koncno gibljemo v pravo smer topica ;)
@ Pusti soncu v srce... @

ZaphodBB ::

Saj se nikamor ne gibljemo. Se ni dalo, ko si objavil temo in se še vedno ne da.

Dajmo se raje pogovarjat o tem kako boš kljub temu, da ti "kradejo" nekaj imel od svojih vsebin. Oziroma kako to lahko izkoristiš sebi v prid.

Da ne boš kot založniki vse sile vlagal v DRM, medtem ti bo pa posel crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

garamond ::

Ničesar ne more preprečiti nekomu z minuto časa, da si shrani sliko. Problem je treba reševat na drugi način.

Je pa vseeno zanimivo. Sem se spomnil ene rešitve (ki pa samo podaljša čas za pridobitev slike), in če se mi bo dalo, jo bom probal: hitro prikazovanje različnih delov slike (recimo s 60 fps) tako, da delne slike dajo vtis celotne slike.

Zheegec ::

Edina varijanta je, da spletne strani nikoli ne daš na voljo javnosti in jo uporabljaš le ti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zmajc ::

Uporabnik lahko samo klikne mimo browserja na namizje da le ta več ni aktivno okno in že bo lahko veselo delal print screene po mili želji. Poleg tega pa je zastonj programov za zajemat sliko namizja ki jih noben browser nebo blokiral malo morje.

Ne vem zakaj vztrajaš, raje vsebino prilagodi s kakimi watermarki ali čim podobnim če ti to pomaga seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

jype ::

Če si dal na web, potem je prepozno.

Corleone ::

garamond je izjavil:

Ničesar ne more preprečiti nekomu z minuto časa, da si shrani sliko. Problem je treba reševat na drugi način.

Je pa vseeno zanimivo. Sem se spomnil ene rešitve (ki pa samo podaljša čas za pridobitev slike), in če se mi bo dalo, jo bom probal: hitro prikazovanje različnih delov slike (recimo s 60 fps) tako, da delne slike dajo vtis celotne slike.



Dobra ideja
I'll give you an offer you can't refuse!

garamond ::

Corleone je izjavil:

garamond je izjavil:

Ničesar ne more preprečiti nekomu z minuto časa, da si shrani sliko. Problem je treba reševat na drugi način.

Je pa vseeno zanimivo. Sem se spomnil ene rešitve (ki pa samo podaljša čas za pridobitev slike), in če se mi bo dalo, jo bom probal: hitro prikazovanje različnih delov slike (recimo s 60 fps) tako, da delne slike dajo vtis celotne slike.



Dobra ideja

Ne dela. Slika izgleda tako, kot bi bila prikazana na slabem CRT zaslonu (gledano na LCD).

gendale ::

za to bi rabu večji refresh

pa tud pol bi se dalo čisto enostavno rešit

narediš več screenshotov in jih združiš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

garamond ::

Mislim da ne bo šlo. FPS mi vedno omeji na refresh rate mojega monitorja -- 62 Hz, čez to mejo sploh ne morem, tako v javascriptu kot v Flashu. Sicer pa če bi uspel narediti vse screenshote, bi jih moral združiti s kodo ali pa mogoče z uporabo filtrov v Photoshopu.

Gray_Warden ::

tudi če resnično onemogočiš gumb printscreen lahko vsakdo v windows 7 uporabi vgrajeno funkcijo: ORODJE ZA IZREZOVANJE.

to orodje naredi sliko zaslona kjer potem izrežeš karkoli želiš. recimo tvojo spletno stran ali vmware kjer je odprta tvoja spletna stran...

lahko pa odprem na 1 računalniku tvojo spletno stran in se preko teamviewerja povežem na ta račuanlnik iz drugega računalnika in tam naredim printscreen.

ni variante da preprečiš printscreen.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ni variante da preprečiš printscreen.
No ja... DRM. Ni popoln, lahko pa prepreči veliko večino tukaj omenjenih "workaroundov".

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

tudi screenshot preko vmware ali preko TeamViewer?

Ali pa uporabiš tak program:
http://www.metacafe.com/watch/735296/ho...

in kasneje narediš screenshot ko gledaš posnetek dogajanja ki si ga posnel.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

DRM načeloma lahko preprečuje vse troje.

Vice ::

Ne vidim razloga zakaj delati printscreene če imaš programe ki ti snamejo celotno stran na disk... Res da v html obliki - razumljivo, vendar z vsemi slikami flashi, videi.... temu se pa lahko ogneš samo pod pogojem, da onemogočiš dostop do strani.

Gandalfar ::

@darkolord: DRM je en tak splosen buzzword, ki nas ne prinese blizje k prakticni implementaciji.

darkolord ::

Gandalfar: ja, to je res - jaz sem govoril pač o ideji DRMja, da "reši" vse te težave.

Nekaj bolj konkretnega je recimo HDCP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Drive vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
173996 (2901) dejanhb
»

Simple Printscreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
151801 (1371) Excalibrus
»

Google predstavlja Keep

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
206803 (4020) Jst
»

Kako naredim Screenshot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
185016 (4549) R33D3M33R
»

PrintScreen - kaj se izvede

Oddelek: Operacijski sistemi
202490 (2219) CaqKa

Več podobnih tem