» »

odrascanje brez tvja

odrascanje brez tvja

1
2
»

trillian ::

hm.
prepovedati nekaj naredi stvar samo se bolj privlacno. sploh v puberteti.
tv gor ali dol. ni pomembno, ce ga imas ali ne. nasilje, droge, karkoli ze bodo tako ali drugace stopile v zivljenje vsakega. starsi (ko to bomo ali ne) morajo (bomo) pomagati otroku zgraditi zdrav odnos do vsega. ce doma strogo cenzuriras vse nikakor ne pomeni, da je s tem otrok resen grdih stvari na svetu. to samo pomeni, da mogoce kasneje ne bo vedel kako reagirati in se obnasati. svet je kakrsen je. skrivat ga ne pomaga, le poslabsa vse.
ja.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Mercier ::

Huh, bote tipa pripravli, da bo namenski kredit vzel za widescreen TV . >:D

Če TV ni pri hiši, ga mala deca ne pogrešajo. Kasneje pa se to itak rešuje z dialogom. Zna bit pa TV ena taka mind numbing zadeva. Podpiram Gandalfarja.


Glede začšite pred grozotami na TV pa...

Svoje čase sem imel celo mesto za igrišče. Sicer so se včasih dogajale _jako_ čudne zadeve, v glavnem se je pa - dogajalo. Šur, saj so me vzgajali - debate, učenje, klasično in z zgledom, prepovedi, milovanja i šamari :D (ma, ne, udaru me ni noben). Ampak imel sem tudi svoj svet, kjer mi ni nihče (starši) stal za ritjo (kot policaj ali zščitnik).

Danes so otroci za to samostojnost (pogosto) prikrajšani. Treba je zvedet "kako svet diha". Đabe vsa vzgoja, če jo ne moreš "uporabit na terenu". Seveda, na snuff movie channel se ravno ni treba naročiti.

Gandalfar ::

ok .. torej otroku ne cenzuriram vsega kar se da toda TVja nima pri hisi zato, ker so pac starci cudni in ga nimajo zaradi njihovega lifestajla.

Ce sem to pripravljen kompenzirati z mojim prostim casom in alternativnimi interaktivnimi zadevami.. ali je zadeva se zmeraj nujno potrebna? :)

iration ::

> Če TV ni pri hiši, ga mala deca ne pogrešajo. Kasneje pa se to itak rešuje z dialogom.

Točno tako.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telebajski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214571 (13232) DjJuvan
»

Nemci za prepoved nasilnih iger (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Igre
29419506 (12079) Kenpachi
»

Moraliziranje - filtriranje odrasle vsebine pred otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
987598 (6282) Keyser Soze
»

Današnja mladina (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
717711 (6562) b0B3k

Več podobnih tem