» »

RAM

RAM

CHAOS ::

Zaradi težav s predvajanjem DivX-oov sem pognal Sandro ter ugotovil, da so bili moji sumi opravičeni. Rezultat:

RAM Int MMX Bandwidth 67 MB/s
RAM Float FPU Bandwidth 68 MB/s

Med opozorili pa piše sledeče:

- Low bandwidth efficiency (legacy). Check memory timings and settings.

- IOQD is set too low. Performance will suffer.

Imam pa celerone 533 (tista slaba verzija), ki se ne da navijati. Zanima pa me, kako moram v biosu nastaviti ram ter kaj je potrebno nastaviti? :8)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

frudi ::

ah ja, via apollo pro 133 dela čuda, ne da. idi k stricu, ki ti je v trgovini prodal tvojo plato in se mu zahvali za dober nateg... /joke/
resno, žal imaš osnovno ploščo z najbolj zanič čipsetom kar jih je kdaj bilo. nekaj se da pridobiti, če nastaviš frekvenco rama na 100, morda še kaj stweakaj v biosu, ampak ne pričakuj bistvenega izboljšanja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CHAOS ::

frudi tnx za odgovor... heh, saj vem, da je ta plata ter vse kar gre zraven že zdavnja za na odpad, ampak za download comp je zadosti. Tako pa a sem hotel še kak divx tu pa tam pogledat, če sem že doma. :D
Well, bom poskusil.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

CHAOS ::

Potem, ko sem malo pošaril po biosu je vse skupaj zlezlo na:

RAM Int MMX Bandwidth 78 MB/s
RAM Float FPU Bandwidth 79 MB/s

nato pa še malo brskanja po internetu ter igranja z registrom:

RAM Int MMX Bandwidth 185 MB/s
RAM Float FPU Bandwidth 197 MB/s

še kakšnih 10 se da izstisniti, kar pa je vseeno premalo za XviD, da bi lahko v miru gledal Star Trek. :D

'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Satanized ::

Ah stric CHAOS. Zal mi je, ker sem ti dal tako slabo plato. Zamenjava z cellyem 400 se je takrat zdela cool deal, ... zdaj pa vidis :))

Ne ne, saj bo, bos prisel do 210, potem pa bo ze good enough da bo Jean Luc lahko bral svoje logentrye :P

lp, JT

CHAOS ::

Evo moje zadnje nastavitve:

RAM Int MMX Bandwidth 217 MB/s
RAM Float FPU Bandwidth 224 MB/s

'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Še mal pa bo, nekaj mam v spominu za te stare plate obstajal je en programček s katerim si lahko vklopil 4way interleaving, kar zelo pospeši delovanje, vem da je delovalo na BX platah nevem pa kako je s tvojo VIO, grem malo pogledat po viaareni
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Ok da se to potweakat sam rabiš wpcredit, potem v tistih registrih to opcijo vklopiš.
Predpostavljam, da je v biosu nimaš na voljo, povej pa nadaljujemo če te zanima :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CHAOS ::

wpcredit imam, sedaj pa kar naprej... željan uka :D
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Dol si potegni ta pcr file za tvoj čipset http://hp.vector.co.jp/authors/VA002374...
Potem ga naloži v wpcreditu (pcr open, naloži večji file), pa pritisni enviroment save.
To je tvoja meka notri so vse žive nastvitve, tudi take, ki jih bios nima.
Ena bolj važnih nastavitev pa se skrivajo v registru 64

Se pravi, zadnji dve cifri popravi na 1 0 v binu, ter pritisni set, poglej benchmark in poročaj :D
To nastavitev lahko tudi shraniš kot register save in potem vsakič, ko greš v winse samo to naložiš. Obstaja pa še en programček wpcrset, ki to dela namesto tebe tam lahko vpišeš vsak register posebej in se ti potem sam zažene, moraš pa paziti, da prej preveriš če sprememba deluje stabilno, ker te nastavitve se zalaufajo še preden greš v winse in če na pamet nastaviš nekaj kar ni stestirano z wpcreditom se lahko zgodi da ti računalnik ne pride več v winse. Samo za opozorilo , brez panike.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CHAOS ::

To sem že prej naredil, a ne vedel seveda kaj sem spremenil. Tam je samo pisalo:

Rx 50, 51=FF
Rx 64, 65=12
Rx 68=x1xx x1xx
Rx 69=xxxx 1xxx
Rx 6A=FF
Rx 6B=xx1x xxxx

pa nisem vedel kaj točno delam. :8) Kaj naj rečem, hvala za pomoč. Če se še da kaj postoriti? A je potrebno sedaj ram kaj dodatno hladiti?

'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Potem je rezultat 217/224 že s temi registri, ki si jih napisal. Ja potem je to pač blizu meje.
Lahko probaš še to
reg 6B = F0
reg 93 = FF
reg 94 = 5F
pozna se predvsem 6A = FF
probaj za foro 97 = 7B če ti ga bo prijel.
Pri tvojih brzinah pa ni treba skrbet za hlajenje rama :D
ps. so divixi zdaj že gledljivi

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CHAOS ::

reg 6B = F0 <- abak freezne

reg 93 = FF <- se ne da nastaviti
reg 94 = 5F <- se ne da nastaviti

probaj za foro 97 = 7B če ti ga bo prijel. <- enako se ne da nastaviti

Vrstica 9x je cela 00


DivX ja, imam pa še rahle probleme z XviD-om, ampak ne z vsemi datotekami. Bo že.

Tnx za pomoč, če še kakšna ideja, ampak verjetno je sedaj to res kar maximum, ki ga je ta škatla sposobna stisniti iz sebe.

Samo eno vprašanje. Bios, nastavitev hitrosti rama: fast, turbo, 8 ns, 10 ns. Trenutno imam nastavljeno turbo.

'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twinmos Twister PC3200 2*512 DDR

Oddelek: Navijanje
131381 (1219) rfmw
»

Sandra 2002 rezultati in vaša mnenja ter nasveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
51145 (1014) SisQ
»

Memory Benchmark @ Sandra

Oddelek: Navijanje
331739 (1033) pop
»

Rezultati v Sandri in 3DMarku2001

Oddelek: Strojna oprema
121097 (897) tha_man
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201299 (920) g0Run7

Več podobnih tem