» »

celeron 950mhz-navijanje

celeron 950mhz-navijanje

OrkAA ::

celeron 950mhz bi rad navil tolk de bi optimalno deloval. Na kolk nej nastavm fsb pa vcore?

X Boy ::

Celeron 950 MHz ima fsb 100MHz množilnik pa 9.5
fsb dvigni na 118MHz 118 x 9,5 = 1121MHz
za voltažo pa dvigni za 0,2V
Veliko uspešnih MHz!:)

rhabdo ::

Oj!
Predvsem navijaj postopoma. Jaz imam celeron 900 in sem začel pri FSBju 112 brez dviga voltaze. Ce imas slabsi RAM v biosu nastavi na cas3 in druge stvari v zvezi z ramom postavi na najvišje številke ali pa na AUTO! Tako boš pridobil na stabilnosti! Ob FSBju 112 boš imel frekvenco PCI reže 37Mhz frekvenco AGP reže pa 75Mhz. Te frekvence navadno prenese večina kartic. Nato pa po korakih zvišuj FSB približno do 124Mhz, takrat boš imel frekvenco PCI reže 41, AGP reže pa 83. Od tu naprej so frekvence že lahko nevarne za razne kartice in trde diske. Če sistem med postopnim navijanjem izgublja stabilnost (zmrzovanje...) začni postopoma višati tudi Vcore. Če bo pri FSB 124 vse delovalo normalno pa ti priporočam še rahel dvig napetosti jedra ter direkten skok na FSB 133! Takrat namreč AGP, PCI in vsa ostala vodila delujejo zopet v takem razmerju kot so ga imele pri FSB 100! Torej PCI na 33Mhz, AGP pa na 66Mhz! Poskrbi za hlajenje, ram upam da imaš 133 Mhz, pa veliko sreče ti želim! Drugač bo pa dedek mraz nov procesor prinesel!:D
LP

novi ::

rhabdo ... A tebi dela na 133Mhz Stabilno? Kakšno voltažo imaš in kako hladiš procesor ""S šim""?

rhabdo ::

Ja mi dela na 133 samo imam en čuden problem. Na 133 dela tudi brez dviga vcore vendar ko računalnik ugasnem in ga hočem čez eno uro prižgat zmrzne že tam kjer se pokaže bios grafične kartice ali zmrzne takrat ko preverja ram. Nato moram pritisnit reset in računalnik normalno pride v windowse. Če mogoče kdo ve zakaj se to zgodi naj mi prosim pomaga. Poskusil sem tudi z voltažo do 1.85V pa nič ne pomaga. Nekdo mi je rekel da gre v mojem primeru za "cold boot" problem ampak še zmeri nisem točno razvozljal kaj to je! Hladilnik pa imam Titan CU5TB. Ful je dober. Zdej pa delam še stranico iz pleksija na kateri bosta 2 dodatna 8cm ventilatorja. Torej z dobrim hlajenjem lahko brez strahu dvigneš vcore do 1.85, vse kar pa je višje pa moraš biti zelo previden. Moj cely trenutno tiktaka na fsb 124 brez dviga vcore dokler ne odkrijem vzroka zmrzovanja takoj ob vklopu računalnika. Ko pride v windowse pa je 100%stabilen. Lahko igram igre, laufam 3dmark 2001...! Ful čuden problem!:| Večina teh celeronov pa bi morala z malo truda delati na FSB 133.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161321 (1001) Spajky
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222294 (1742) GTi
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401444 (1046) damchy
»

navijanje celerona 1200

Oddelek: Navijanje
141224 (1021) Samson
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321084 (797) boss_y

Več podobnih tem