» »

Imam problem

Imam problem

PeterPan99 ::

Živjo,

danes sem prvič v življenju butnil nekoga na parkirišču...
Peljal sem se 5 km na uro, ker nisem nič videl (Avto je bil temno moder, zunaj pa tema), pa še to samo drsel na sklopki.
Takrat me je malo runkilo, kot če bi rahlo premočno pritisnil na bremzo.
Takrat sem opazil da je za mano avto in sem takoj stopil na bremzo, dal v ler in zategnil ročno. Prižgal sem varnostne utripalke in si šel pogledati škodo.

Zadel sem ga z zadnjim odbijačem v njegovega prednjega, vendar pa tam, pri gumi.
Na mojem avtu se ni poznalo nič, tudi praske ne, prav tako pa na njegovem.
Lastnika ni bilo v avtomobilu.
Avto sem potem odpeljal na drugo parkirno mesto in še enkrat za vsak slučaj preveril škodo. Na nobenem od avtov ni niti sledi o nesreči. (Vem da sa lahko nosilci v kur*u)

Takrat malo živčen sem se počasi odpeljal, češ da, če ni pokvarjeno, ne popravljaj.
Zdaj pa me vedno bolj skrbi...

Sem naredil napako?

gendale ::

95% da ne bo nič
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Marilyn ::

pomiri se..če bi pa že kdo videl tvojo tablico, bi imel že policijo sedaj na vratih.

bajsibajsi ::

V kolikor se nic ne vidi, lastnik tistega avta verjetno sploh ne bo nic opazil. Pred leti sem bil presenecen, ko sem videl kako parkira moj, zdaj ze bivsi, sodelavec. Kadar je nasel ob cesti prazen prostor, kjer bi vsak "normaln" clovek odpeljal naprej (zaradi malenkost prekratkega razmaka za bocno parkiranje), se je on dobesedno zrinil, tako da je vsaj en avto butnil z odbijacem. Njemu se je to zdelo povsem ok. O_o V Italiji je baje tako parkiranje stalna praksa.

Ce bi jaz tuj avto samo oplazil, sploh pa odbijac (ki je naceloma plasticen in upogibljiv) in se ne bi videlo niti malo skode, najverjetneje ne bi naredil nic. V primeru, da bi bila vidna poskodba, bi lastniku za brisalcem pustil svojo stevilko.

T0RN4D0 ::

Eh kje bojo nosilci hin. Ne komplicirej.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tody ::

Za une k mislijo odpeljat iz "kraja nesereče"

Nepravilen premik vozila
300 eur
Pobeg iz kraja nesreče
500 eur
+ škoda ki si jo povzročil, seveda če te kdo prijavi.

Invictus ::

Zato se splača imeti nepobarvane odbijače :).

Vsaj barva se ne odrgne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Half-Saint ::

Tody je izjavil:

Za une k mislijo odpeljat iz "kraja nesereče"

Nepravilen premik vozila
300 eur
Pobeg iz kraja nesreče
500 eur
+ škoda ki si jo povzročil, seveda če te kdo prijavi.


Daj ne kakaj. Ti bi policijo klical? Ti povem kaj bi bilo v zgoraj opisanem primeru? Smejal bi ti se.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Trinitron ::

V takih primerih se daleč najbolj splača odpeljat, tudi če je nastala škoda. Za vsak primer lahko za brisalcem pustiš listek na katerega napišeš "lep dan :)".

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Odbijač - samo ime pove zakaj se uporablja.

Venomus ::

Če ni popraskano, ni popraskano. Konec. Kaj te ima skrbet, če ni nič poškodovano?

Drugič pa pusti takšno sporočilo, če te skrbi:

http://shrani.najdi.si/?v/JY/4mR5KhTd/l...

EDIT: Sliko dat na Slo-tech je pa cela znanost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venomus ()

RejZoR ::

AndrejS je izjavil:

Odbijač - samo ime pove zakaj se uporablja.


Welcome to 1950's ? "Bumper" se je reklo odbijačem z amortizerji, ki so bili dejansko namenjeni da se je dregnilo v drugo vozilo pri parkiranju pa pri tem ni nastalo nič škode. Tak odbijač je bil plain kovinski, običajno samo kromiran. To kar so danes, torej integrirani odbijači pobarvani v barvo vozila pa niti slučajno niso namenjeni za isto stvar ampak so zato, da ko pride do trčenja, da je iz strukturnega vidika točka udarca tam kjer je treba ter da se avto pravilno zdeformira in s tem absorbira energijo udarca. Bumper kot tak že zelo dolgo nima več iste funkcije, kot jo je imel v preteklosti. Delno je za to kriva estetika avtomobilov, delno pa tud zaradi varnosti pešcev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

JesusChrist ::

Meni so parkrat v MB naredili isto. Mogoče se kje kaka praska vidi. Enkrat malo bolj konkretno. Ampak še nikoli nisem niti pomislil, da bi šel iskat krivca in težit. Četudi bi že mel prometno nesrečo z materialno škodo (ne mislim neke velike škode) se mi zdi butasto klicati policijo. Oba izpolnita evropsko poročilo za zavarovalnici in to je to ... Nimaš se kaj bat.

Tisti, ki pa za vsako malenkost kliče policije pa itak ni vreden besed in je psihično bolan.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

RejZoR ::

V enih primerih je treba obvestit policijo ampak samo, da zavedejo, da je prišlo do nesreče, ne pridejo pa posredovat. Najbolje je prej poklicat zavarovalnico pri kateri si pa ti povejo če je treba al ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bosmla ::

Imam problem

Ni blo vcasih tako, da so teme s takimi naslovi takoj letele...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

opeter ::

Tebe, avtorja teme bolj muči samozavest. Upam, da zaradi tega ne boš zdaj naredil kakšno neumnost (recimo samomor).

Ravno v takih banalnih primerih se pokaže, kako močan značaj imaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Boobiz ::

Jst sm nekoč na rahlem klančku spusil bremzo ko sm tipkal sms in sem nabil onega spredaj, zaropotalo ko sto mater, modela tud streslo v avtu tako, da sem še celo pot nazaj imel smejalni napad. Da ne dolgovezim, poznalo se nobenemu ni nič, tako da sva se oba vsedla nazaj v svoj avto in odpeljala.
I'm drunk, what's your excuse?

Tody ::

Half-Saint nisem rekel da bi policaje klical, samo povem kaj se lahko zgodi če se spreš z kakim takim človekom, ki vidi praske tam kjer jih ni :)

Relanium ::

Evo francosko parkiranje
Tam menda vsi pustijo avto v leru brez bremze, da se lahk mal vrivajo.

Klik 1
Klik 2

para! ::

Evo francosko parkiranje
Tam menda vsi pustijo avto v leru brez bremze, da se lahk mal vrivajo.

Če je v omenjenih mestih (Pariz, tudi Rim v tej temi,...) prikazan način parkiranja res sprejemljiv in normalen, potem se vprašam zakaj je vozniška kultura v razviti Evropi tako čislana in spoštovana, sploh ko se primerja z našo, bojda balkansko kulturo vožnje?

Ker bolj balkanskega načina parkiranja še nisem videl.

lp
Death before dishonor!

Relanium ::

Pri nas je pač ratal že napol balkan, višje kot greš proti severu boljša je kultura.
Ter obratno proti jugu, če je že kdo videl rondo pri slaviji v beogradu..... človek se mal zamisli

Glede pariza konkretno nevem ampak še bolj zahodno (Portugalska) res da bolj hitro vozijo, ampak prekleto pazijo na pešce.
V skandinaviji npr. pa bolj težko sploh policaje vidiš, tam pa res umirjeno vozijo (to ti vse govorim iz prve roke)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Relanium ::

Za zgornji primer si upam trdit, da taka kultura velja bolj kot ne samo za parkiranje, ker v mestih vemo kako je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35571043 (43585) imagodei
»

Nesreča na parkirišču

Oddelek: Na cesti
437091 (4967) Scorpy84
»

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

Oddelek: Na cesti
196965 (5000) jero_no1
»

Parkirišče - poškodovan avto

Oddelek: Na cesti
204808 (3744) Sami
»

Ročna zavora pozimi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24929191 (21127) ;-)

Več podobnih tem